Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Volkswagen JETTA vs Ford FOCUS

Yani abi haklısın.Ama biz ne desek toledo kullanıcı olduğumuzdan doğru algılanmıcak.Ben iddia ediyorum.Jetta performans yönünden de dış tasarım yönünden de toledonun eline su dökemez.Doluluk bakımından signo'nun donanımına denk bir jetta'nın ne kadar olacağı mağlum.O yüzden jetta focus'la kıyaslansın toledo ile değil...

yerden goge kadar haklısın kardesım

Bora bile toledodan kaliteli??? Bence mehmet abinin dediği gibi sen hiç toledoya binmemiş kullanmamışsın.Ben 1 kez kısa mesafede kullandım 1.6 8v.Araba o kasayı o motorla taşıyamıyor bu bir.İkincisi boş bir jetta almaktansa onun çok çok az fiyatına signo toledo alırım kalan parayla o arabayla oynarım bu 2.Ayrıca 1.9TDI alırım performans ve yakıt bakımından da yüzüm güler (1.6 8v'ye kıyasla) Malzeme kalitesine hiç girmeyelim.Volkswagen yeni arabalarının çoğunda eski kaliteyi yakalayamadı yada bilinçli olarak düşürdü.Jettalarda buna dair.Yolda jant kapaklı jettalar görmekten çok utanıyorum bunuda belirtim.Ayrıca senin jetta avatarındaki fotoğrafsa; kesinlikle mehmet abinin toledonun yanına koymayı düşünme.Hatta yanlışlıkla ışıkta felan yanında da durma.Üzülürsün bence :) 1.6 8v ise araban performans konusunda bayağı bi üzülürsün mehmet abinin aracının karşısında.Mehmet abinin aracına gerek yok bizimkinin yanına çeksek yine yeter :) Jetta o tasarımla toledonun 1km yanından geçemez. Passat varken de golf varken de kimse k.bakmasın jetta almam ben. İşe duygusal bakmamak lazım.Kıyaslama jetta ile focus arasında.Her iki aracıda tam olarak bilmiyorum.Dış görünüş bakımndan da focus derim.Çünkü jetta sınıfındaki en vasat tasarımlardan birine sahip.Toledo ile kıyaslıcaksan da başka konu aç burda konu dağılmasın.Ama bence buna hiç gerek yok toledo bana göre kat kat üstün jettadan her konuda...
Jetta'nın tasarımı vasat falan değil Civic Focus gibi rakipleri biraz daha sportif tasarıma sahip Jettanın ise ağırbaşlı bir tasarımı var aracım 1.6 FSI 115 HP performans konusunda rakiplerine göre harika örnek 1.6 110 hp 1250 kg ağırlığındaki Megane 0-100 kmye 12.5 snde hızlanıyorken benim aracım 1.6 115HP 1346 kg 0-100 kmye 11 snde hızlanıyor

Jettanın ağır başlı bir tasarımı var belki yoldan geçenlerin dikkatini çekmeyebilir kafasını çevirip bakmayabilir bakmasın benim için hiç önemli değil yalnız LEON'dada dış tasarım varda ne oluyor ?Malzeme işçilik kalitesini görüyoruz yalıtım desen 0 konforunu bilemicem binmediğim için Emre abi(mayham85)ne zaman aldı arabasını bilmiyorum 1-2 ay oluyordur heralde 0 km arabanın sol arka kapısından ses geliyor benim aracım 2006 model içeride tık yok nasıl iş bu çözemedim bunun mantıklı bir açıklaması var mı ?

Jetta tasarım aracı değil kalite konfor donanım yalıtım bütün beklentilerin buluştuğu bir araç

Jetta'yı anlayabilmeniz için 1-2 kere binmeniz yeterli değil aslında sizde Jetta'yı beğendiniz fakat Toledo'nuzu savunuyorsunuz

---------- Post added at 11:13 ---------- Previous post was at 10:58 ----------

Yani abi haklısın.Ama biz ne desek toledo kullanıcı olduğumuzdan doğru algılanmıcak.Ben iddia ediyorum.Jetta performans yönünden de dış tasarım yönünden de toledonun eline su dökemez.Doluluk bakımından signo'nun donanımına denk bir jetta'nın ne kadar olacağı mağlum.O yüzden jetta focus'la kıyaslansın toledo ile değil...
Donanım açısından signonun eline su dökerim her türlü aracım Comfortline modeli aklına gelebilecek bütün donanımlara sahip kısaca özetleyeyim yinede
10 Hava Yastığı
Hız Sabitleyici
Kendiliğinden Kararan Dikiz Aynası
Elektrikli / Isıtmalı Dış dikiz aynalar
Çift Yönlü Dijital Klima
Yol Bilgisayarı
Coming Home / Leaving Home( Eve kadar izleme fonksiyonu)
Far Sensörü
Yağmur Sensörü
Park Sensörü
Lastik Basınç Sensörü
Deri / Fonksiyonel Direksiyon ( Direksiyon üzerinden radyoyu yol bilgisayarını kontrol edebilme )
Ön / Arka Kol Dayama
Kapı eşik aydınlatmaları
Sürücü / Yolcu Koltuk yükseltme ayarı
Elektrikli Bagaj Kapağı ( Uzaktan kumanda ile açabilme )
Işıklı / Soğutmalı / Kilitlenebilir Torpido gözü

Güvenlik
Elektronik Stabilizasyon Programı ( ESP )
Anti Blokaj Sistemi ( ABS )
Hill Hold
Elektronik Patinaj Önleme Sistemi ( ASR )

Aklıma gelmeyen bir sürü donanımı var daha aklıma gelenler şimdilik bunlar :)

ömer boşa inat etme istersen :) toledodaki süspansiyon konforu ve tasarım jettada yok :)

fokus

---------- Post added at 12:33 ---------- Previous post was at 12:33 ----------

özellıklerde dızel.

ömer boşa inat etme istersen :) toledodaki süspansiyon konforu ve tasarım jettada yok :)
Senin gibi fanatik Golf'çüden bunu beklemezdim emre abi ayıp ettin :D

Sen değil miydin Golf tasarım aracı değil kalite aracı diyen golfteki kalite sınıfında hiç bir araçta yok diyen bizimkide golfün büyük bagajlısı :)

Senin gibi fanatik Golf'çüden bunu beklemezdim emre abi ayıp ettin :D

Sen değil miydin Golf tasarım aracı değil kalite aracı diyen golfteki kalite sınıfında hiç bir araçta yok diyen bizimkide golfün büyük bagajlısı :)

golften önce bir toledo sahibiyim bunu unutma

Geri
Üst Alt