Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

tsi leoncular bakarmısınız.

şöyle zaten bilinmedik bişi de değil..
en önemli 2 şey turbolu araç kullanırken yapılan ilki..

seyir halindeyken hız vites farketmez ayak debriyajda olmadığı sürece ani bi ivmelenme isteniyosa hızlı bi şekilde tam gaz vermenin ardından aşağı yukarı gaz pedalını %80-85 gaz açık kalıcak şekilde sabit tutarak vitesin sonuna kadar aynı konumu bozmadan ivmelenmek..diğeri..

özellikle 180km/h+ hızlarda 5 ya da 6.vitesteyken bi süredir gaz yiyen motoru tazelemek ve turbonun hızından tekrar yararlanmak için hızlı bi şekilde gazı tamamen bırakıp yukardaki işlemi tekrarlamak kendi tecrübelerim doğrultusunda çok farkettiğini düşünüyorum..

o gün tel.'de Kaan abiye sanırım bunları söylemiştim yanlış hatırlamıyosam..

bi kaç tane daha olan motoru sıkıştırmak için kullanılan yöntem var asmosferik ya da turbo şarjlı gözetmeksizin ama kanımca motora yeteri kadar zararı olduğu için ben de kullanmıyorum zaten artık..ama o şekilde de güzel verim alınıyo..
aracın manuel olması da gerekmiyo o yöntem için.. :)

değişik bir sistem. tam gaz verme süresi ne kadar. tam gaz verdikten hemen sonra mı ayağımızı biraz çekecez gazdan yoksa tam gazda bir kaç saniye bekliyecekmiyiz.

pedal dibe vurduğu andan hemen sonra..

http://www.youtube.com/watch?v=Sd7q2QfAekM

bu videodaki gibi devri doğru ayarlamak ile mii lgili abi?

Bu arabada kesin bişey var Emre..Ölçermisiniz 0-100 hızlanmasını.. tam 8.6 saniye..çok iyi eğer yokuş aşağı değilse..ya da adam çok iyi ayarlamış deviri..

---------- Post added at 02:06 ---------- Previous post was at 02:04 ----------

Yokuş yukarı ayağı gazdan hafif çekip tekrar gazı vererek turboyu yeniden doldurma yöntemi çok işe yaradı..kesintisiz hızlandı bu gece..

bizim arabanın en iyi kalkış aralığı 2K 2500rpm arası Kaan abi..
ölçmedim ama yokuş aşağı olması muhtemeldir o kadar kısaysa..

evet en hızlı şekilde kalkmak için doğrusu o ama..
drag yarışında değilsen çok gereksiz ve debriyajın için çok zararlı abi biliyosun.. :)

bilgi için teşekkürler yiğit. yarın bende deneyeceğim bakalım farklı olacakmı.

e yol bilgisayarı öyle demiyo ama abi.. :D
gerçi eskiden arada sakinleşirdim 'dan sonra bi an az yakim demedim.. :p

bu arada hani gelecektin sen lan bugun. ??

moruk saatı degısmıs organızasyonun bende hc bakmadım baslıga:D

Geri
Üst Alt