Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon EDL

EDL nin tam olarak ne olduğunu bilmiyorum ama elektronik difransiyel kilidi ESP dir oda 1P leonda var. Öbür edl cdl falan filan hepsi esp ile birlikte geliyor.

leon un hiçbi modelinde buna cupra da dahildir edl yok beyler...
esp alınca abs-tcs-eba-asr sistemeri almış olursunuz otomatik olarak...

+1985

ayrıca belirtmek istiyorum.
aracın kitapçığında görünen tüm sistemler o araçta olacak diye bir kaide yok. eğer öyle olsa idi benim rahmetli golf kendi kendine park edip adaptif şase ile yol tutuşu sport tan comfort moduna geçirebilecekti. ama malesef öyle yetenekleri olduğunu hatırlamıyorum :)

---------- Post added at 01:21 ---------- Previous post was at 01:20 ----------

vallah bilal benim klavuzda var diye yazıyor seninkindede var:)emin ol:)

aha bak yukarı ne yazdım :)

---------- Post added at 01:22 ---------- Previous post was at 01:21 ----------

EDL nin tam olarak ne olduğunu bilmiyorum ama elektronik difransiyel kilidi ESP dir oda 1P leonda var. Öbür edl cdl falan filan hepsi esp ile birlikte geliyor.

esp elektronik stabilize programı hakan edl çok farklı bir şey. araçta tekerlerden birisi hızlı dönmeye başlayınca onu frenleyerek o tekere yük bindirip diferansiyelin daha az yükteki tekere kuvvet uygulamasını amaçlayan bir sistem.

hatta makyajlıların donanım listesinden:

ABS + TCS S
ESP & EBA + DSR +XDS + Lastik Basınç Uyarısı -**

edl diye bir özellik görünmüyor.

hatta şuan kitapçığı kurcalıyorum.

edl sonrasında 4 tekerlekten çekiş sistemi başlığı var :D

+1985

aracın kitapçığında görünen tüm sistemler o araçta olacak diye bir kaide yok. eğer öyle olsa idi benim rahmetli golf kendi kendine park edip adaptif şase ile yol tutuşu sport tan comfort moduna geçirebilecekti. ama malesef öyle yetenekleri olduğunu hatırlamıyorum :)

İyide Emre EDL opsiyonel ekipman değilki? Senin dediğin Park-Assist olayı sonuçta opsiyonel ekipman. Opsiyonel bile olmayan birşeyi niye kullanım klavuzuna koysunlar?

+1985

esp elektronik stabilize programı hakan edl çok farklı bir şey. araçta tekerlerden birisi hızlı dönmeye başlayınca onu frenleyerek o tekere yük bindirip diferansiyelin daha az yükteki tekere kuvvet uygulamasını amaçlayan bir sistem.

O zaman 1P de EDL diye birşey yok çünkü o dediğin işi esp yapıyor aynı şekilde olmasa da amaç aynı, aracı yolda tutmak.

muhtemelen gökhan abinin söylediğide golfteki ASR (leonda tcs) adındaki donanım. EDL değil.

bu arada kitapçıkta 4 çeker sistemi diyor ama benim arabada 4 çeker yok :D

+1985

hatta makyajlıların donanım listesinden:

ABS + TCS S
ESP & EBA + DSR +XDS + Lastik Basınç Uyarısı -**

edl diye bir özellik görünmüyor.

hatta şuan kitapçığı kurcalıyorum.

edl sonrasında 4 tekerlekten çekiş sistemi başlığı var :D

kardeş leonların tümünde esp tek sistem esp tuşu şunları içeriyor esp+edl+tcs ayrıca bizim leonlarda (eba xds dsr) hepsi bu sistemde var ama parantez içindekiler hiçbir zaman kapatılmıyor...ayrıca klavuzda sistemin vuruntu ile devreye girdiğini yazar bunun normal olduğunu okumuştum çünkü o ses baya dikkat çekici aracımın çift teker pati çektiğini defalarca gördüm emrecan:)bu özellik var emin olasın:)

---------- Post added at 01:33 ---------- Previous post was at 01:30 ----------

muhtemelen gökhan abinin söylediğide golfteki ASR (leonda tcs) adındaki donanım. EDL değil.

bu arada kitapçıkta 4 çeker sistemi diyor ama benim arabada 4 çeker yok :D

tcs nasıl biliyonmu emrecim tcs =gazın ölümü yani araç patiye başladığı an gaz pedalı ölüyor sonuna kadar bas devir asla çıkmıyor hatta istop edecek konumda motor bayılıyor esp kapaı iken ise devir 6500 e soluksuz vuruyor... edl ise ön tekerlerden aynı abs sesi ile güm güm güm güm vura vura çalışıyor...daha ne diyem emrem...ben leonu sırf bu özelliği için aldım kardeş...

abicim yok adamlar listeye olsa idi büyük harlarle EDL yazrdı. çok önemli bir şey çünkü.

ayrıca olan bir doannımı listeye neden yazmasn adam bana açıklarmısın?

ama onu geçtm yiğitn arabası neden devirmedi krikoyu onu açıkla dicem açılayamazsn çünkü EDL olmadığı için naısl çalıştığını asla bilemezsn.

edl olan bir araç sadece tek taraflı kaymaya engel olabilir. iki teker birden sarmaya başladımı asr devreye girer ki oda edl ile alakası olmayan bir sistem.

---------- Post added at 01:37 ---------- Previous post was at 01:34 ----------

http://binekarac.vw.com.tr/#/binek/model/golf/hangi

bu adresten donanım listesine bak. kapı gbi yazmış oraya elektronik diferansiyel kilidi standart diye.

leonda olmadığı içinde bildiğin yazmıyor.

ama senin arabayı fabrika özel olarak sana üretmiştir demişlerdir bu arkadaş çok iyi bir insan ona kıyak gecelim edl takalım buna die :)

Geri
Üst Alt