Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat LEON 1.4 TSI Stylance vs Honda Civic 1.6 Elegance

manuel vites ve çok güzel g.t oldu eleman muratcan. aradaki 0,2 snlik fark çok rahat kapatılabiliyor. otomatiklerini zaten muhattab saymıyorum.

tsi leonla kackere denedık alıyor ama zor alıyor passatın alması ılgınc olur leon bıle anca alıyor .... otomatık yalan olur zaten... 235 ı cıvıcın ıcınde 3 kısı kendı gozumle gordum ( stock cıvıcte)

şemuncum veriler çok yakın olduğu için pilotaj motordan daha önemli bir etken oluyor o durumda :)

yani kim daha iyi sürüyorsa ibre ona dönüyor. mesela ben pederle bir denedim bizim passatla leonu ikiside aynı motor arada 100 küsür kg fark var ama peder bir güzel geçti beni :D

ozaman saygı duyarım.... ;)

bu arada siz bekleyn az sonra gelir honda avukatı.
Geldim.
Motor dışındaki kıyasa gelirsek, kendi adıma Civic'teki malzeme kalitesinin çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim. En azından çevremdeki 19" jant ve 5'lik yay takmış Civic'lere bindiğim zaman, stock Seat'lardaki plastik aksam sesleri gelmiyor. Civic Sedan ise içi ve bagajı gayet geniş bir araç.
Motor konusuna gelirsek, 2 motoru söküp tezgah üzerinde kıyaslarsak TSI daha güçlü bir motor. Yeni kasa Civic'lerin performansının eleştirilmesinin başlıca sebebi, otomatik şanzımanlarının çok kötü oranlara sahip olması. 1.6 Manuel Civic ile 1.4 TSI Manuel Leon'un performansı arasında, esneklik değerleri dışında pek fark olacağını sanmıyorum.
Bu 2 araç arasında tercihim manuel vitesli beyaz renk bir sedan Civic olurdu.

Geldim.
Motor dışındaki kıyasa gelirsek, kendi adıma Civic'teki malzeme kalitesinin çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim. En azından çevremdeki 19" jant ve 5'lik yay takmış Civic'lere bindiğim zaman, stock Seat'lardaki plastik aksam sesleri gelmiyor. Civic Sedan ise içi ve bagajı gayet geniş bir araç.
Motor konusuna gelirsek, 2 motoru söküp tezgah üzerinde kıyaslarsak TSI daha güçlü bir motor. Yeni kasa Civic'lerin performansının eleştirilmesinin başlıca sebebi, otomatik şanzımanlarının çok kötü oranlara sahip olması. 1.6 Manuel Civic ile 1.4 TSI Manuel Leon'un performansı arasında, esneklik değerleri dışında pek fark olacağını sanmıyorum.

Hoşgeldin :)

Tezgah üstüne koyduğunda nasıl civic'in motoru daha güçlü oluyor Hondanın 1hp si Seat'ın 2hpsine mi eşit? İkiside 125hp. 1.4 TSI da Tork artık kaç katı bilemiyorum. Bende Leon varken yol aşırı derecede bozuk olmadıkça bir ses vs. gelmiyordu. Zaten 19 inç jant ve 5cm yayla o civic o yollara giremez girersede çıkınca servise gider bir ön takım yaparlar...

Geldim.

dedıklerının tumune katılıyorum denendı goruldu zaten :D leon alsa bıle ole kolay almıyor .... cıvıclerın harbıden ıcı guzel ses falan yok ... ama su dıkkatımı cektı 170 ten sonra frenlerde sısme yapıyordu bı kac arkadasım sıkayetcıydı bende kullandım yaptı .. nedendır bılmem ama 6 yıll garantı olayı cok bomba bı olay garantıden dolayı bıle tercıh nedenıdır

ayberk sen hondalarla ılgılenıyorsun anladıgım kadarıyla bızım arkadas aldı 2010 model cıvıc tuketım harıc aractan memnun bu arac neden bu kadar yakıyor... ???

Hoşgeldin :)

Tezgah üstüne koyduğunda nasıl civic'in motoru daha güçlü oluyor Hondanın 1hp si Seat'ın 2hpsine mi eşit? İkiside 125hp. 1.4 TSI da Tork artık kaç katı bilemiyorum. Bende Leon varken yol aşırı derecede bozuk olmadıkça bir ses vs. gelmiyordu. Zaten 19 inç jant ve 5cm yayla o civic o yollara giremez girersede çıkınca servise gider bir ön takım yaparlar...

tsi a guclu demıs alp :D hıc bısede olmuyor ole kolay kolay ontakımına mekanıgıne

ayberk sen hondalarla ılgılenıyorsun anladıgım kadarıyla bızım arkadas aldı 2010 model cıvıc tuketım harıc aractan memnun bu arac neden bu kadar yakıyor... ???

Birde bir iddiada vtec teknolojisinin düşük yakıt tüketimiydi..

Araç otomatik mi Şemun?

---------- Post added at 23:13 ---------- Previous post was at 23:12 ----------

Alp yazdıklarımı bidaha oku.

---------- Post added at 23:15 ---------- Previous post was at 23:13 ----------

Birde bir iddiada vtec teknolojisinin düşük yakıt tüketimiydi..
VTEC teknolojisi, devirsiz kullanımda ekonomi ve düşük güç, yüksek devirde yüksek performans ve her araç gibi yüksek yakıt tüketimi sağlıyo.
Ki bahsi geçen araçtaki VTEC sistemi farklı. İsmi de I-VTEC olarak geçer tam olarak.

Araç otomatik mi Şemun?

ayberk arac otomatık hatta kullandım arac kotu degıl amacım hondayı kotulemek degıl genel anlamda ıyı arac ... benım beklentım aracın rahat gıtmesıydı 125 hp sonucta rahat gıtmesı ıcın genelde max 3500 devırde vıtes degıstırtıyorum ama tuketım fazla gıbı geldi...

Geri
Üst Alt