Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Altea Teyp Ses gelmiyor.

bunun sıcaklıkla vs alakası yok bunu soyle dusunun aracınıza bındınız 500 km gıttınız arac sıze ''ay ben cok ısındım cok yoruldum bır gun dinleneyım mı dıyor ? '' baskı devre cıhazlar 140 dereceye kadar calısabılır herhangı bır kısa devre soz konusu degılse sızın sorununuz ıse tamamen teypın guc katı ıle alakalı bır donem enerjılenıyor bır donem enerjılenmıyor bu smps power supplyden kaynaklı olabılır 12v 5 a lık güç katının devre elemanlarını ya da mumkunse kontrol ettırın bana soracak olursanız transıstor arızası
Transistör dediğin teyp içindeki malzemi mi reis.teyp de mi sıkıntı var

İsin icine kontak kapatip acma girmese teypte ariza var diyecegim ama kontak kapatip acmadan ses gelmeyince ben sahsen teypte sorun oldugunu dusunmuyorum. Ama tabi ki teypte de problem olup sistem gecici olarak kendini korumaya aliyor olabilir maalesef denemeden birsey soylemek cok zor..

Arka soket kismida ihtimal dahilinde. Yanik vs varsa sistem kendini korumaya aliyor olabilir. Ama neden surekli yapmaz onu da anlamis degilim inan.. degisik bir sorun umarim kisa surede cozersin

İsin icine kontak kapatip acma girmese teypte ariza var diyecegim ama kontak kapatip acmadan ses gelmeyince ben sahsen teypte sorun oldugunu dusunmuyorum. Ama tabi ki teypte de problem olup sistem gecici olarak kendini korumaya aliyor olabilir maalesef denemeden birsey soylemek cok zor..

Arka soket kismida ihtimal dahilinde. Yanik vs varsa sistem kendini korumaya aliyor olabilir. Ama neden surekli yapmaz onu da anlamis degilim inan.. degisik bir sorun umarim kisa surede cozersin
Reis artık sürekli şu an hiçbirşekilde ses gelmiyor.ne de kontak açıp kapatınca

Sigorta kısmında bir kablo sigortanın ucuna bağlanmış ucu da teybe gidiyor bu kablo sizin araçlarda da varmı

Sigorta kısmında bir kablo sigortanın ucuna bağlanmış ucu da teybe gidiyor bu kablo sizin araçlarda da varmı

Tam olarak nerede ustadim? Yerini foto atma sansin varsa ilk firsatta bakayim.

Bu arada sesin gelmemesi problemi bulma acisindan kolaylik saglar ustadim. Olmadi ustanin cikarip taktigi soketleri cikar tek tek dene problem oralardaysa kolayca bulunur inşallah.

Tam olarak nerede ustadim? Yerini foto atma sansin varsa ilk firsatta bakayim.

Bu arada sesin gelmemesi problemi bulma acisindan kolaylik saglar ustadim. Olmadi ustanin cikarip taktigi soketleri cikar tek tek dene problem oralardaysa kolayca bulunur inşallah.

Ekli dosyalar

• 20200708_073622.jpg
    20200708_073622.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 5
  • 20200708_073634.jpg
    20200708_073634.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 5

Yok kardesim o kablo sonradan cekilmis. Teybin soketteki hangi kablosuna gidiyor acaba?

Yok kardesim o kablo sonradan cekilmis. Teybin soketteki hangi kablosuna gidiyor acaba?
Bugün elektrikçi ile beraber tek tek yine kontrol ettik sigortaları sigortalarda bir problem yok teybi çıkardık teybin arkasındaki sigortaları da kontrol ettik bu sigortada bir sıkıntı yok yine teybin arkasındaki bu hoparlörlere giden 8 pinli bir diş var orayı da tek tek kontrol ettik onlarda da bir sıkıntı yok soketi tekrar çıkartıp taktık teyp yine çalıştı şu anda çalışıyor yani bir yerden bir şase yapıyor ama nereden şase yapıyor anlamadık şu an çalışıyor

Bugün elektrikçi ile beraber tek tek yine kontrol ettik sigortaları sigortalarda bir problem yok teybi çıkardık teybin arkasındaki sigortaları da kontrol ettik bu sigortada bir sıkıntı yok yine teybin arkasındaki bu hoparlörlere giden 8 pinli bir diş var orayı da tek tek kontrol ettik onlarda da bir sıkıntı yok soketi tekrar çıkartıp taktık teyp yine çalıştı şu anda çalışıyor yani bir yerden bir şase yapıyor ama nereden şase yapıyor anlamadık şu an çalışıyor

Ustadim gecmis olsun. Ozaman muhtemel sorunlarin en baslisi sokette temassizlik vardir. Soketin disleri zamanla genislemis olabilir. Keske sokmusken pas sokucu sprey yada tinerle vs temizleseydiniz..

Birde sokette tirnak var o kirik degil degil mi? Eger kiriksa genisleyip geriye dogru cikma yapiyor olabilir!

Geri
Üst Alt