Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Altea Teyp Ses gelmiyor.

Sabah artı kuyup başını söküp tekrar takacağım. Artıyı sokeceğim değil mi eksi değil

Ustadim teyp olarak orijinalinden takmani ya da double din bir teyp takmani oneririm. Cunku diger sekilde de ayni hesaba gelir...

Asagidaki Polo teyp cerceveleri bildigim kadariyla double din yuvasi uyumlu (ama tam emin degilim saticilara mutlaka sormak lazim)... Arti bunu alsan da buna da ek bir cerceve alman lazim ki oda 100-150 lira civari. Bir de teyp deyince astari yuzunu gecer goruntu de hos olmaz.

Teybin sigortasinin yerini biliyorsan saglam gibi dursa da mutlaka degistir.

Birde soru sormak istiyorum: kontagi cevirince teyp acilip ses gelmediginde teybi kapatip acinca (kontagi hic kapatmadan) ses gelmrye basliyor mu denedin mi?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-07-06-23-07-36-172.jpeg
    Screenshot_2020-07-06-23-07-36-172.jpeg
    67.5 KB · Görüntüleme: 3
  • Screenshot_2020-07-06-23-06-53-366.jpeg
    Screenshot_2020-07-06-23-06-53-366.jpeg
    50.2 KB · Görüntüleme: 3
Bu arada akunun kutup baslarindan daima eksi kutup once sokulur sonra takilir. Eksi kutubu sok yeter..

Ustadim teyp olarak orijinalinden takmani ya da double din bir teyp takmani oneririm. Cunku diger sekilde de ayni hesaba gelir...

Asagidaki Polo teyp cerceveleri bildigim kadariyla double din yuvasi uyumlu (ama tam emin degilim saticilara mutlaka sormak lazim)... Arti bunu alsan da buna da ek bir cerceve alman lazim ki oda 100-150 lira civari. Bir de teyp deyince astari yuzunu gecer goruntu de hos olmaz.

Teybin sigortasinin yerini biliyorsan saglam gibi dursa da mutlaka degistir.

Birde soru sormak istiyorum: kontagi cevirince teyp acilip ses gelmediginde teybi kapatip acinca (kontagi hic kapatmadan) ses gelmrye basliyor mu denedin mi?
Hiç bir şekilde gelmiyor.denedim.

Sigorta kısmında bir sigortadan kablo teybin arkasına doğru uzanıyor.o kablo trybe güç mü veriyor.sigorta dişlerine bağlanıp yerine sokulmuş.hangi sigorta teybe gidiyor onu da bilmiyorum

Sigorta kısmında bir sigortadan kablo teybin arkasına doğru uzanıyor.o kablo trybe güç mü veriyor.sigorta dişlerine bağlanıp yerine sokulmuş.hangi sigorta teybe gidiyor onu da bilmiyorum

Ustadim sigorta kutusundaki hangi sigorta onu bilmiyorum maalesef.. yalniz teybin soket girisinde yanilmiyorsam 10a bir sigorta olmasi lazim. Abimin teypte de bir ara sorun vardi (cordoba) sigorta saglam duruyordu yine de degistirdik duzelmisti :) belki sendeki de benzer ufak bir problemdir..

Ayrica kontagi kapatip acmadan sesin gelmemesi teypte problem olma ihtimalini dusuruyor gibi geliyor bana.. yani aku kutup basi sokmeninde faydasi olabilir.

Dedigim gibi eksi kutbu sok 5-10 dakika bekle geri tak. İlk basta gostergede sari direksiyon vs isareti cikabilir. Direksiyonu saga sola tam cevir duzelmezse 100-200 metre kullan isigin sonmesi lazim.. denemekte fayda var diye dusunuyorum.

Ustadim sigorta kutusundaki hangi sigorta onu bilmiyorum maalesef.. yalniz teybin soket girisinde yanilmiyorsam 10a bir sigorta olmasi lazim. Abimin teypte de bir ara sorun vardi (cordoba) sigorta saglam duruyordu yine de degistirdik duzelmisti :) belki sendeki de benzer ufak bir problemdir..

Ayrica kontagi kapatip acmadan sesin gelmemesi teypte problem olma ihtimalini dusuruyor gibi geliyor bana.. yani aku kutup basi sokmeninde faydasi olabilir.

Dedigim gibi eksi kutbu sok 5-10 dakika bekle geri tak. İlk basta gostergede sari direksiyon vs isareti cikabilir. Direksiyonu saga sola tam cevir duzelmezse 100-200 metre kullan isigin sonmesi lazim.. denemekte fayda var diye dusunuyorum.
Tamam reis bugün deneyim

Kardeşim dediklerini harfiyen uyguladım.eksi kutbu söktüm bekledim taktım sarı direksiyon lastik basınç lambası ve esp isikları yando biraz gittim sondu ama yine ses yok.ekatra olarak artı yı da denedim yok aynı.yarın nöbetteyim.obürgün bi elektrikçiye baktiracam tanıdık biri var. Arkadaki soket girişinde yanma veya temazsızlık da olabilir mi?zira soket cikarıp takıldığında çalışmıştı

bunun sıcaklıkla vs alakası yok bunu soyle dusunun aracınıza bındınız 500 km gıttınız arac sıze ''ay ben cok ısındım cok yoruldum bır gun dinleneyım mı dıyor ? '' baskı devre cıhazlar 140 dereceye kadar calısabılır herhangı bır kısa devre soz konusu degılse sızın sorununuz ıse tamamen teypın guc katı ıle alakalı bır donem enerjılenıyor bır donem enerjılenmıyor bu smps power supplyden kaynaklı olabılır 12v 5 a lık güç katının devre elemanlarını ya da mumkunse kontrol ettırın bana soracak olursanız transıstor arızası

Geri
Üst Alt