Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

reno megan 1.9 dizel

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
2005 haziran ayında sıfır km 1.5 dci dinamik paket megane2 aldım o zaman için gerçekten güzel bir araçtı yağmur sensörü park sensörü kartlı anahtar start stop özelliği v.s dreksiyonu oldukça yumşaktı özellikle.. alaşım jantları çok yumşaktı en ufak bir çukurda yamuluyordu ilk başta mücadeleye bununla başladım jantı değiştirmedende bu sorunun üstünden gelemedim, aracın en güzel özelliği çok ama çok az yakması gerçekten alınabilecek en güzel dizellerden birisi.. 2007 yılının şubat ayında 118.000 km de geredede (otobanda) turbosu patladı ve yolda kaldım -30 derecede o günden sonra aracı 120.000 km de sattım.. alınabilir ama çok çabuk dökülen bir araç...

-benzinli motoru performans açısından çok kötü
-fiyat donanım eğrisi saçma sapan
- her servis için söyleyemem denediğimiz 2-3 servisten hiç memnun kalmadık
- arabayı aldığımızdan beri 7 kere falan elektronik aksam sorunu yaşadık( arabada vida dahil sıkılmadı, bırakın xenonu, ledi otu poku)
-2 kere motor arızasından yolda kaldık
- debriyaj seti benim hatırladığım 4 kere değişti
- malzeme kalitesi kendi arabamdan örnek verirsem, ben kendi arabamın iç mekan malzeme kalitesini başarısız buluyorum, reno benimkinin yanında tel maşa
- yol tutuş ve sürüş güweninden hiç bahsetmiyorum, dötü başı ayrı oynuyo tabiri tam uyuyor ( yanlış anlaşılma olmasın, bilen bilir sakin araba kullanırım) Leonla girdiğim virajlara megane ile girmek intiharla eş değer öyle diyim
- sol cam motoru ve camın kendisi 3 kere değişti, şu an yoğun yağmurda içerideki kapı gözünde biriken suyla küçük bir balık besleyebilirsiniz
- klima suyunun henüz önüne geçilemeyen, sürücü ve yolcu tarafından içerisi girişi arabada çok yoğun rutubet kokosu bıraktı ( bu şekilde sorun yaşayan 3-4 araba daha duydum)
- direksiyon kutusunda sorun yaşamayan yılın şanslı sürücüsü seçiliyor her sene
- şu an araba 101.000 kilometrede, taş döşeli yolda, ön konsolun titrenmeyen yeri kalmıyor, bir süre sonra bir yerinden bağlantısını kaybedecek diye o tip yollara girmez oldum. titreme derken aklınıza normal her arabanın yaptığı titreme gelmesin, o yolda ön camla konsolun birleştiği yerdeki plastik rahat 1 santim yerinden oynuyor.

yanlış anlaşılmasın bu araba şirket arabası falan değildir ve kendi malımız olduğu için hor kullanılmamıştır..
şirkette yine aynı marka yaklaşılk 10 araç var, hepsi her istediğim zaman elimin altında ve onlarda da inanın çok büyük farklar yok. Hadi onlar şirket arabası diye normaldir diyip geçelim...

Yeterli mi beyler? :)

-Benzinli motorları rakiplerine göre canavar gibi. Örnek vermek gerekirse, 1.4 16V Clio ile FSI Golf'leri dumur ediyodum.
85hp'lik Clio dizel ile kalkış ve rolling'de 150hp'lik otomatik vites araçları geçiyorum 140km/h civarı hızlara kadar.
-Servisin hatasını araca mal etmek bence yanlış.
-Bu konuda bişey diyemicem. Bizde 2 adet 0km Renault aldık ve başımızı 1 kere bile ağrıtmadı. Ağrıtsa bile Renault'lar hakkındaki fikrimin değişeceğini sanmıyorum. O kadar cacık araçlar olsa en çok satılan araç olmazdı ülkemizde. Özellikle şirket elemanlarına, içlerine etsinler diye verilmezdi sanırım.
-Bahsedilen genellemeler hakkında yine birşey diyemicem :) Siz aldığınız her Renault'da talihsizlik yaşamışsınız, ben bindiğim hiçbir Renault'da çıt sesi bile duymadım; hoş Seat'ların neredeyse hepsi tangır tungurken Renault'ları bu şekilde eleştirmek bence objektif olmaz :)

evet kronik sorunlar var bu renaultta fakat bır arkadas demıs kı bu fıyata baska ne alınabılır bunun ardından ılandakı aracı ınceledım 2007 2008 model fıestalar bıle 20 21 arası ederken.donanınım olarak sınıfına ve model yılına bakarsak bence gayet dolu bır araç ve bu fıyata alınabılır bır araba.ben basıma geldıgı ıcın bır kac olay sogumustum renaulttan benlkı bu aracı alan arkadasa hıc sorun yaratmıycak

evet kronik sorunlar var bu renaultta fakat bır arkadas demıs kı bu fıyata baska ne alınabılır bunun ardından ılandakı aracı ınceledım 2007 2008 model fıestalar bıle 20 21 arası ederken.donanınım olarak sınıfına ve model yılına bakarsak bence gayet dolu bır araç ve bu fıyata alınabılır bır araba.ben basıma geldıgı ıcın bır kac olay sogumustum renaulttan benlkı bu aracı alan arkadasa hıc sorun yaratmıycak
Bence de bu bakış açısıyla bakılması lazım.
Başka markaların benzer motor seçenekleri ve benzer kalitedeki araçları, bu arabaların 2 katı fiyatına.

sonuçta herkes fikrini beyan etmiş
zaten amaçta bu değil mi
bencede alınabilir bir araç
sonuçta renault firması 1.9 dizel motor üretimine uzak bir firma değil.
ağır bakımları yapılmış ve beklenen rutin masrafları yoksa biraz daha indirim yapılırsa gayet güzel bir araba

-Benzinli motorları rakiplerine göre canavar gibi. Örnek vermek gerekirse, 1.4 16V Clio ile FSI Golf'leri dumur ediyodum.
85hp'lik Clio dizel ile kalkış ve rolling'de 150hp'lik otomatik vites araçları geçiyorum 140km/h civarı hızlara kadar.
-Servisin hatasını araca mal etmek bence yanlış.
-Bu konuda bişey diyemicem. Bizde 2 adet 0km Renault aldık ve başımızı 1 kere bile ağrıtmadı. Ağrıtsa bile Renault'lar hakkındaki fikrimin değişeceğini sanmıyorum. O kadar cacık araçlar olsa en çok satılan araç olmazdı ülkemizde. Özellikle şirket elemanlarına, içlerine etsinler diye verilmezdi sanırım.
-Bahsedilen genellemeler hakkında yine birşey diyemicem :) Siz aldığınız her Renault'da talihsizlik yaşamışsınız, ben bindiğim hiçbir Renault'da çıt sesi bile duymadım; hoş Seat'ların neredeyse hepsi tangır tungurken Renault'ları bu şekilde eleştirmek bence objektif olmaz :)

benden objektifini de zor bulursun Ayberk :)
ya tabi herkesin kendi tercihidir, benim Renoyla yaşadığım sorunlardan sonra ben kendi adıma kapının önüne koymam diyorum. sorun yaşamayanlar için, özellikle dizel renolar çok ekonomik bir tercih. bir de renonun çok tercih edilme nedenini bı kadar basitleştirmemek lazım, biliyorsun bizim ülkemizde atıyorum Volvo nun ikinci eli yok diye alınmaz diyen zihniyet çok. renoda da bu iş tam tersi olduğu için, adam hafif yük taşımaya bile gözü kapalı megan almaya gidiyor :)

benim performans sorunu yaşadığım araç megan, ama bilmiyorum tabi bizim yaşadığımız problemler sonucu da performans açısından yeterli gelmiyor olabilir. ayrıca benim performanstan kastım ne roll ve drag, araba eşşek eşşek :) normal kullanımda bayık bir araba yani

ayrıca şirket elemanlarının içine etmesi için renodan daha mantıklı bir araç aklıma gelmiyor, daya sümbülü gitsin :)

servisi arabaya mal etmemek lazım tabi ama arabayı elbet bir şekilde servise sokcaksın, ve bu sokacağın servislerden 3 tanesini denedim ve pek memnun kalmadım. arabaya mal etmek yanlış ama her servis böyleyse almamak için geçerli bir neden bence

evet dediğin doğru bizim Seatların da her yeri tangır tungur, özellikle bizim gibi yay kullananların, ama şu ana kadar ne vites topuzumun derisi attı ne direksiyonumun, ne plastiğim soyuldu ne de tuşlarımın boyası attı maşallah :) tekrar söylüyorum yanlış olmasın ben de arabamın iç malzeme kalitesini beğenmiyorum

daha açık ve net şekilde ifade etmek gerekirse, benim niyetim kimseye reno alınmaz, kapının önüne koyulmaz yada aman kendinden uzak tut demek değil. benim yaşadığım tecrübelerle, kendim için konuşmam ve düşünmem gerekirse " ben reno almam artık" diyorum

aynen öyle, sorun yaratmazsa çok güzel bir alışveriş olur

-benzinli motoru performans açısından çok kötü
-fiyat donanım eğrisi saçma sapan
- her servis için söyleyemem denediğimiz 2-3 servisten hiç memnun kalmadık
- arabayı aldığımızdan beri 7 kere falan elektronik aksam sorunu yaşadık( arabada vida dahil sıkılmadı, bırakın xenonu, ledi otu poku)
-2 kere motor arızasından yolda kaldık
- debriyaj seti benim hatırladığım 4 kere değişti
- malzeme kalitesi kendi arabamdan örnek verirsem, ben kendi arabamın iç mekan malzeme kalitesini başarısız buluyorum, reno benimkinin yanında tel maşa
- yol tutuş ve sürüş güweninden hiç bahsetmiyorum, dötü başı ayrı oynuyo tabiri tam uyuyor ( yanlış anlaşılma olmasın, bilen bilir sakin araba kullanırım) Leonla girdiğim virajlara megane ile girmek intiharla eş değer öyle diyim
- sol cam motoru ve camın kendisi 3 kere değişti, şu an yoğun yağmurda içerideki kapı gözünde biriken suyla küçük bir balık besleyebilirsiniz
- klima suyunun henüz önüne geçilemeyen, sürücü ve yolcu tarafından içerisi girişi arabada çok yoğun rutubet kokosu bıraktı ( bu şekilde sorun yaşayan 3-4 araba daha duydum)
- direksiyon kutusunda sorun yaşamayan yılın şanslı sürücüsü seçiliyor her sene
- şu an araba 101.000 kilometrede, taş döşeli yolda, ön konsolun titrenmeyen yeri kalmıyor, bir süre sonra bir yerinden bağlantısını kaybedecek diye o tip yollara girmez oldum. titreme derken aklınıza normal her arabanın yaptığı titreme gelmesin, o yolda ön camla konsolun birleştiği yerdeki plastik rahat 1 santim yerinden oynuyor.

yanlış anlaşılmasın bu araba şirket arabası falan değildir ve kendi malımız olduğu için hor kullanılmamıştır..
şirkette yine aynı marka yaklaşılk 10 araç var, hepsi her istediğim zaman elimin altında ve onlarda da inanın çok büyük farklar yok. Hadi onlar şirket arabası diye normaldir diyip geçelim...

Yeterli mi beyler? :)
megane I 1,6 16v motor son hızlar bakımında 200 km/h uzerınde kı ender 1,6 motorlardandır yanlış hatırlamıyorsam sadece alfa 156 1,6 205 km/h ıle kafada yer alıyor Sırketın megane I 1,9 aracları 300,000 km kadar kullanıldı performans yakıt olarakta ıyıydı bır sıkıntı yaratmadı

bana kalsa bırakın renoyu dizel almam :D

şaka biryana renonun içi çok basit özellikle ön göğüs gerisini bilemem

ilk aracım clio rxt 1.4 16v idi çokda memnundum. Hayatta reno almam hele clio aman derdim kiiii taaa HB olan ilk aracımı kullanmaya başladığım gün tüm fikrim değişti. Yakıt performans motor sesi izolasyonu her şeyi ile çok sevdiğim bir modeldi. Ama gri leonu görünce malesef bu aşk aniden bitti, keleşlerdeki Oktay'ın araç tanıtımdaki performansı bana clioyu o anda unutturdu. Orjinal Fransız olanlara kötü diyemem, TR'de yapılanlar hakkında fikrim olumsuzdu ama son 2 yıldaki durumları nedir bilemem kullanmadım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt