Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

reno megan 1.9 dizel

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Babamın arabası megane, sürekli altımda... hoş o benzinli ama biraz rahatlayalım tekme atarak yollıycaz arkasından kendisini
kendi fikrimdir " bir daha reno uzak dursun benden"

Renault benden uzak dursun diyen üyelerimizin başka diyecek bişeyleri var mı?
Yani, Renault bana uzak olsun demelerinin bi sebebi var mı? Yoksa sadece zevklerine mi hitap etmediği için mi istemiyolar Renault'ları?

ben sunu anlamiyorum;
"reno mu?? bana uzak olsun.."
"aman sakin reno almayin.."

bu tur laflari cevreden duyuyorum ve hic anlam veremiyorum.. cok merak ediyorum gercekten niye boyle konusuluyor.
dogdugum gunden beri renosuz gunum gecmedi.. su anda bile hala kapida ibizam haricinde renomuz var..
bu gune kadar 2 clio, 3 scenic, 6 kangoo ve 4 dacia logan degistirdik. sadece 2002 model scenic in otomatik sanzimaninda problem yasadik..
geri kalan hic bir aracta bir skinti yasamadik ve hepsi hakkiyla hizmet etti. bahsettigim arabalarin tamami gerek sehir ici gerek sehir disi olmak uzere sifir alinip en asagi 140 bin kmye kadar kullanildi ve dedigim gibi bize sorun yaratmadi.
o yuzden reno deyip gecmemek lazim. belirli seylere dayanarak konusmak lazim.

ilanda bahsi gecen arac bence gayet alinip kullanilabilecek bir arac. fiyatinda biraz daha pazarlik yapilirsa tadindan yenmeyecek bir arac. 1,9 motor diye de agir bakiminda ekstra bir masraf acmaz.

leon dan oncekı arabam 2005 model megane2 sedan full pakettı.. 19 bınde açı kaydırıcı ve trıger setı degişti..1.500 cıvarı bır fıyatı vardı.. gene 19 bınde sunroof bozuldu 600 cıvarı bır fıyat cıktı.. aracımın garantısı bıtmıstı bu sorunlar oldugunda.. on takım gene bu km lerde takır tukur calısmaya başladı.iç kapı kolları soyuldu... renault tan cok sogumustum ablam renault clıo yu beyendı otomatık vıtes aldık araba 640 km de rolantıde calısırken mtor kısmından rahatsız edıcı bır ses gelıyor.. bısmıllah dıyerek sorunlara basladık ::)

yiğidi öldür hakkını yeme, Reno burada bir çok kişiye hitap etmese de TR'de en çok satılan en çok beğenilenler arasında. Aynı anda leon ve meganı satlığa çıkartın hangisine daha çok rağbet geldiğini kıyaslayın.

ben reno benden uzak dursun diyorum çünkü renonun kullanmadığım hiçbir modeli yok birtek şu velsatis ve espace ları kullanmadım onun dışındaki toros veya reno9 dan tutun laguna veya fluence e kadar hepsini kullandım reno master minibüsü dahi kullandım hepsinde bir ortak yan var kütük gibi araba aracı kullanırken size verdiği bir his var sorun çıkarmasa anında satılsa dahi o verdiği his araba kullanma zevkini yaşatmıyor arabada vites topuzunu tutmuyorsanız eğer araç viteste hareket halindeyken araca gaz verip bıraktıgınızda ivmelendirdiğinizde vites kolu ileri geri oynuyor bu %90 renoda var zevkine mi hitap etmiyor derseniz reno o kasvetli görünümü ve o klasik reno edasından dolayı benden uzak dursun araba kullanmak zevk vermeli eğer o zevki yaşatmıyorsa uzak dursun öyle araba

ya sunu soylemek lazım megane2 ımde koltuga oturdugumda leon dan daha konforlu hıssedıyordum kendımı..arbanın tıpıde kotu degıldı ben cok beyenerek almıstım.fakat cıkardıgı sorunlar ve servısın yetersız ılıgısı benı cok soguttu. bana deselerkı fıat mı renaultmu renaultu seçerim..dusunmeden hemde..

bu kasa 1.9u ilk defa gördüm cazip geldi açıkcası araç bide bu km de ise baya iyi fiyatta sıkı bir pazarlıkla aşağı çekilebilir renonun 1.9motorlarında eski kasalarda ikinci el çok zayıfl-tı ve alan bi abimde çok sıkıntı yaşadı bi daha reno mu tövbe diyodu sanırım araçta aklımda kalan pompadan sorun vardı ama her araçta olabilir çok sağlam bir araç değil bu gerçek ama hayatta alınmaz diyebileceğim bi araba da değil hatta bi ara RS modelleri çok hoşuma gidiyodu ama parçası pahalı dedi bazı arkadaşlarım hatta parçası bulunmuyo siparişle geliyo falan bunun dışında reno clio rsleri beğeniyorum bak onlara diyecek lafım yok ama meganelar beni sarmadı açıkcası
Not:şurda herkes fikrini söylesin söyleyene de saygı duyalım duymayanı uyaralım beyler.......

fikirleriniz gerçekten işe yarıyor arkadaşlar olumlu olumsuz..hiç farketmez çünkü olumlu ise araç alınacak olumdu değil ise vazgeçilecek....
serhat ın dedikleri doğru..bence beğenen ve beğenmeyen neden beğenmediğini yazsın..yeterli..sen niye beğeniyorsun sen niye beğenmiyorsuna gerek....aracı bir arkadaşımın babası alacak...şimdiki aracı da reno..şu da var tavsiye edeceğiniz 25 bin lira civarında bu sınıfta bir araç varsa onu da yazarsanız çok makbule geçer..

Renault benden uzak dursun diyen üyelerimizin başka diyecek bişeyleri var mı?
Yani, Renault bana uzak olsun demelerinin bi sebebi var mı? Yoksa sadece zevklerine mi hitap etmediği için mi istemiyolar Renault'ları?

ben sunu anlamiyorum;
"reno mu?? bana uzak olsun.."
"aman sakin reno almayin.."

bu tur laflari cevreden duyuyorum ve hic anlam veremiyorum.. cok merak ediyorum gercekten niye boyle konusuluyor.
dogdugum gunden beri renosuz gunum gecmedi.. su anda bile hala kapida ibizam haricinde renomuz var..
bu gune kadar 2 clio, 3 scenic, 6 kangoo ve 4 dacia logan degistirdik. sadece 2002 model scenic in otomatik sanzimaninda problem yasadik..
geri kalan hic bir aracta bir skinti yasamadik ve hepsi hakkiyla hizmet etti. bahsettigim arabalarin tamami gerek sehir ici gerek sehir disi olmak uzere sifir alinip en asagi 140 bin kmye kadar kullanildi ve dedigim gibi bize sorun yaratmadi.
o yuzden reno deyip gecmemek lazim. belirli seylere dayanarak konusmak lazim.

ilanda bahsi gecen arac bence gayet alinip kullanilabilecek bir arac. fiyatinda biraz daha pazarlik yapilirsa tadindan yenmeyecek bir arac. 1,9 motor diye de agir bakiminda ekstra bir masraf acmaz.

-benzinli motoru performans açısından çok kötü
-fiyat donanım eğrisi saçma sapan
- her servis için söyleyemem denediğimiz 2-3 servisten hiç memnun kalmadık
- arabayı aldığımızdan beri 7 kere falan elektronik aksam sorunu yaşadık( arabada vida dahil sıkılmadı, bırakın xenonu, ledi otu poku)
-2 kere motor arızasından yolda kaldık
- debriyaj seti benim hatırladığım 4 kere değişti
- malzeme kalitesi kendi arabamdan örnek verirsem, ben kendi arabamın iç mekan malzeme kalitesini başarısız buluyorum, reno benimkinin yanında tel maşa
- yol tutuş ve sürüş güweninden hiç bahsetmiyorum, dötü başı ayrı oynuyo tabiri tam uyuyor ( yanlış anlaşılma olmasın, bilen bilir sakin araba kullanırım) Leonla girdiğim virajlara megane ile girmek intiharla eş değer öyle diyim
- sol cam motoru ve camın kendisi 3 kere değişti, şu an yoğun yağmurda içerideki kapı gözünde biriken suyla küçük bir balık besleyebilirsiniz
- klima suyunun henüz önüne geçilemeyen, sürücü ve yolcu tarafından içerisi girişi arabada çok yoğun rutubet kokosu bıraktı ( bu şekilde sorun yaşayan 3-4 araba daha duydum)
- direksiyon kutusunda sorun yaşamayan yılın şanslı sürücüsü seçiliyor her sene
- şu an araba 101.000 kilometrede, taş döşeli yolda, ön konsolun titrenmeyen yeri kalmıyor, bir süre sonra bir yerinden bağlantısını kaybedecek diye o tip yollara girmez oldum. titreme derken aklınıza normal her arabanın yaptığı titreme gelmesin, o yolda ön camla konsolun birleştiği yerdeki plastik rahat 1 santim yerinden oynuyor.

yanlış anlaşılmasın bu araba şirket arabası falan değildir ve kendi malımız olduğu için hor kullanılmamıştır..
şirkette yine aynı marka yaklaşılk 10 araç var, hepsi her istediğim zaman elimin altında ve onlarda da inanın çok büyük farklar yok. Hadi onlar şirket arabası diye normaldir diyip geçelim...

Yeterli mi beyler? :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt