Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Pc crashed

Varol abi şu şekilde kullanıyorum HDD'leri. 2x250gb, 1TB external var. Sistemin olduğu HDD C ve D olarak bölünmüş durumda. C'de sistemden başka bişey yok. Son yüklemede Cyi komple formatladım ama D'ye dokunmadım? Bu olabilir mi sorun sence?

bilgisayarı servise verdiğimde onlar format attı nası attı peki.. :D :D
makinenin içinin bomboş olması virüs olamayacağı anlamına gelmiyo ki..'net bağlantısı yeterli..

erhan eğer D de birşey yoksa..bir bütünle onları..vaktini almaz ve üşenmez isen..
yiğidin dediği de doğru..fortmat sonrası da virüs olabiliyor az ihtimal olsa da..yanlış şuna dikkat et mesala format atıyorsun..attıktan sonra mesala gir bi disk birşleştirme bölümübe bak..yen iformat atılmış pc de herşey sağda solda..güvenli kipte nod32 ile tarattın mı..diyeceğim ama mavi ekran virüs kaynaklı olmuyor genelde..virüsler sisteme zarar veriler..ama hardware yormaktan ileri gidemezler çökertirler..amaçları bellidir ya hırsızlık yada virüs praogramı çalmak..diğer virüsler bize pek bulaşmaz..
istersen önce fortmat yada önce aç içini bi temizle elektrikli süpürgeyle bir fanını temizle fanın hava aldığı ızgraları....ısınan makine kendini kapatır..koruma amçlı biz inatla devat ettirince başka hatalara sebep olabilri..işlemci anakart gibi..

Yiğidim hiç bişey kurmadım hiç bi yere gitmedim nereden girecek virüs :) windows updateden geliyorsa sı.tık zaten :) Virüslük bir durum olmadığına %90 eminim yani.

Varol Abi saol yardımların için, yarın ben partitionları kardırıp bir format atıyım, hardwarelerede bir güzel temizlik yapıp öyle start edeyim :)

Yorum yazan herkese teşekkürler arkadaşlar

%10'luk kısım nedir Erhan'ım.. :D :D

Erhan ekran görüntüsü çok ufak görünmüyor hata koduna bakmam gerek ve bana bilgisayarının tam özelliklerini yazabilirmisin.

foto niye küçük çıktı bilmiyorum :(

burada büyük hali.

http://yfrog.com/ncimg00609201009281950j

Sistem neydi yahu :)

intel core duo E6300 1.8mhz falandı sanırım

2x1gb 667mhz consair ram

gigabyte mainboard

2x250gb hdd

x1650 ati ekran kartı

Sevgili Erhan, ben İzmir Bergama dan Alper... yıllardır bilgisayar benim en büyük zevklerim arasında... neyse aynı problem benim pc de de var... anladığım kadarıyla kaçak w7 kullanıyorsun... bazı versiyonlarında bu hatayı veriyor bunu tespit ettim... bulduğum en son versiyonu henüz denem fırsatım olmadı bi de üşendim açıkçası formatlamaya... yalnız benim ki sık sık yapmıyor ve resetlendikten sonra çalışmaya devam ediyor... geleyim senin probleme... en kolay kurtulma yolu XP ye geri dönüş yapman... microsoftun yaptığı en satbil işletim sistemidir XP... ram lerinde, HDD dende, CPU unda, mainboard unda, ya da bios unda herhangi bir problem yok... XP pro geri kur sorundan kurtul... masraf da yapma... hadi kolay gelsin...

Geri
Üst Alt