Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

otomobil markalarına objektif bakış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
pekı bu daewooo nekadar gıder konus deıssın hahahaha.motorlarına cok saglam dıyolar ama??

Geçenlerde elime eski bi Auto Haber dergisi geçti (dergi adından tam emin değilim). Dergide yabancı bi kıyaslamayı Türkçe'ye çevirmişler. Kıaslamada, EK9 Type-R, Golf GTI, Clio Williams, Renault 5 GT Turbo, 205 1.9 GTI gibi efsane olmuş hatchbackler vardı. Dergi bu kıyaslamaya uzun sayfalar ayırmış. Ve son kısımda yazan bir paragraf dikkatimi çekmişti.
"Rakiplerinin, Type-R performansına erişebilmeleri için çok yol katetmesi gerekir. Küçük hacimli atmosferik motordan bu denli yüksek güç üretebilmek her markanın harcı değil. Ayrıca yol tutuşu bu kadar iyi olan başka bir hatchback bulmak neredeyse imkansız."
Şimdi markalar biraz yol katetmiş galiba :) Turbo beslemeyi işe sokarak adlarını Type-R'la yanyana andırabilecek seviyeye geliyolar.

---------- Post added at 19:12 ---------- Previous post was at 19:05 ----------

onu önce kendine sor. daha ilk sayfadan honda övme mesajın var.

konu objektif bakış yapabilmek aynen nebi abinin yaptığı gibi ama bazı arkadaşların hiç objektif olduğunu sanmıyorum.
Honda is the largest engine maker in the world. Honda has a number of firsts in many categories, including the first engine to meet the 1970 US Clean Air Act (1975 CVCC)
Wikipedia'dan alıntıdır.

ben ne diyorum sen ne diyorsun.

ben orada hondayamı laf ettim.

biliyrouz adamlar millete motor üretiyor ama benim gözümde motor yapmak araba yapmakla eş değer değil bu yüzdende benim gözümde adamlar araba yapamıyor sen binlerce sayfa yazsanda bu değişmeyecek bu yüzdende konu başından beri tek kelime yazmadım yazmayada değmez çünkü gereken herşey yazılmış.

ben ne diyorum sen ne diyorsun.

ben orada hondayamı laf ettim.

biliyrouz adamlar millete motor üretiyor ama benim gözümde motor yapmak araba yapmakla eş değer değil bu yüzdende benim gözümde adamlar araba yapamıyor sen binlerce sayfa yazsanda bu değişmeyecek bu yüzdende konu başından beri tek kelime yazmadım yazmayada değmez çünkü gereken herşey yazılmış.

Honda'yı övmek mi yaptığım, gerçeği mi söylemek? Senin fikirlerini değiştirmek değil amacım. Ben gerçekleri yazarım. İsteyen inanır isteyen inanmaz.

Ayberk'e göre doğru budur sizin düşündüğünüzde size göre doğrudur bunun tartışması bitsin artık...

Eline sağlık abi. Yalnız senden bir Seat, Skoda, ve Ford yorumuda bekliyorum :)

kardeş atlamışım pardon
ford.. 1 yıllık bir tecrübem oldu focus modeli ile kesinlikle parasının hakkınını veren markalardandır ben sahip olduğum focusta hiçbir problem yaşamadım ama hemen sonra bir bora sahibi olduğumda kesinlikle vw den bir gömlek aşağıda olğunu söyleyebilirim, ticarilerine göz atacak olursak kesinlikle bizim ülkemiz için üretilmiş belkide ford türkiyenin bu alanda yüz akı olmuştur(america ve ingiltereye connect satıyoruz)not:aracım 2001 modeldi 23 bin km yapmıştım,

skoda..vag grubunun bu üyesi, her ne kadar fiyat kalite bazında en az vw kadar olsada yurdum insanının çok satılan iyidir bağlamından kurtulmadığından hakettiği değeri aslında birçok ülkede olduğu bibi bizdede yakalayamamıştır,ürettiği araçlar şekil olarak bana hitap etmesede sedancı bir toplum olarak tutlmaması ilginçtir,aslında üerticinin vw olduğu gerçeğine göz atarsak skodayı satsa vw satamayacak bi yerde öne çıkarmıyo pazarlama stratejisi olarak çünkü daha fazla kazanıyo böylelikle.

seatla ilgili 65 posta eklemiştim sevmiyenin ne işi var forumda demiştim,şu an sahip olmasamda çizgilerini beğendiğim (da silvadan öncede böyleydi) bir marka, leon(çığır açtı) ve ibizayla yakaladığı başarıyı exeoda kaybetti bence leon gibi özgün tasarımlar çıkarsa çok seneler sağlam bir satış profili belirler ama modası geçmiş vag grubu araçlara seat amblemi takmaya ve kabin kalitesini yükseklere çıkarmassa vw kendi kaybeder, yukarıda skoda için bahsettiğim bazı düşünceler seat içinde geçerli golfü poloyuda satması lazım grubun o bakımdan arada ufakda olsa bi fark bırakıyo haliyle..

ben bu konuda yorumumu tersten yapacağım.sanırım herkeste bana katılacak. Dünyanın en sağlamı benim arabam olmadığı için beni ilgilendirmez ama en dandiklerini bence fransızlar yapıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt