Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

otomobil markalarına objektif bakış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
benim usta anlattı geçen bi tane meganı lifte kaldırmak için çamurluktan tutup az biraz kaldıralımda takoz girsin altına demişler. çamurluk ellerinde kalmış. benim arabayıda lifte hep bu şekilde kaldırıyorlar herhangi bir elde kalmışlığı yok. sadece motor olarak değerlendirmeyin. genel olarak bakın. bir clio asla polo veya ibiza olamaz. megane asla bir golf kalitesini ve sağlamlığını yakalayamaz. demek istediğim budur. genel olarak düşünün arkadaşlar. eğer aksi olsaydı alman arabası alın demezler fransız arabası alın derlerdi.

ben fransız övmüyorum. çıta belli ama özellikle reno motorları kendini ispatlamıştır. uzun ömür,sorunsuzluk konusunda bana kimse aksini iddia edemez.

olabilir ama işte renonun motoru iyise gerisi fiyasko örnegin pug un işcilik iyise gerisi fiyasko yani hepsi iyi olan aracı yok fransızların...

benim usta anlattı geçen bi tane meganı lifte kaldırmak için çamurluktan tutup az biraz kaldıralımda takoz girsin altına demişler. çamurluk ellerinde kalmış. benim arabayıda lifte hep bu şekilde kaldırıyorlar herhangi bir elde kalmışlığı yok. sadece motor olarak değerlendirmeyin. genel olarak bakın. bir clio asla polo veya ibiza olamaz. megane asla bir golf kalitesini ve sağlamlığını yakalayamaz. demek istediğim budur. genel olarak düşünün arkadaşlar. eğer aksi olsaydı alman arabası alın demezler fransız arabası alın derlerdi.

aynen ole yazdım zaten az once tum olarak bakarsak iyi yanları pek yok tek tük...

her markanın zayıf bi yönü illaki oluyo ama bunu en komplike olarak sunabilen marka vw. premium markaları saymıyorum bile.

bazı arkadaşlarımızın göremediği noktada bu ibrahimcim. fiyatı bu yüzden pahalı.

Geçenlerde elime eski bi Auto Haber dergisi geçti (dergi adından tam emin değilim). Dergide yabancı bi kıyaslamayı Türkçe'ye çevirmişler. Kıaslamada, EK9 Type-R, Golf GTI, Clio Williams, Renault 5 GT Turbo, 205 1.9 GTI gibi efsane olmuş hatchbackler vardı. Dergi bu kıyaslamaya uzun sayfalar ayırmış. Ve son kısımda yazan bir paragraf dikkatimi çekmişti.
"Rakiplerinin, Type-R performansına erişebilmeleri için çok yol katetmesi gerekir. Küçük hacimli atmosferik motordan bu denli yüksek güç üretebilmek her markanın harcı değil. Ayrıca yol tutuşu bu kadar iyi olan başka bir hatchback bulmak neredeyse imkansız."
Şimdi markalar biraz yol katetmiş galiba :) Turbo beslemeyi işe sokarak adlarını Type-R'la yanyana andırabilecek seviyeye geliyolar.

Ayberkim o dergiyi hatırlıyorum bende okudum ama sanırım 3 yıl oldu okuyalı.2006 yılı dergisi idi araçların hepsi o yıla ait üretimlerdi.Araçlar renault megane, ford focus st,cupra,golf gtı,honda typ r ve hatırlayamadığı bir kaç marka daha vardı.Kullananların çoğu f1 pilotları idi ve ingilterede test ettiler araçları ve en iyi yol tutuş ve performans olarak megan rs yi seçtiler.Oha demiştim.:)Dergiyi okuduğum yeri biliyorum cumartesi ilk işim gidip arayıp dergiyi bulmak olacak. Yanlış hatırlıyor olabilirmiyim diye.

doğru söylüyorsun Tekin Abi. bende o karşılaştırmada megane rs en iyi seçildi diye biliyorum. typer dan daha hızlı ve daha iyi fren mesafesi olduğunu hatırlıyorum. ama sanırım ayberk farklı bir karşılaştırmadan bahsediyor.

konuda yazılanları bır kac kısı anlamıs ve bır cok kısı okumus yazmıs basıt bır konu bıle nerelere getırılmıs oturup bır dusunmek lazım adama boyle derler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt