Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Opel Astra CDTI vs Ford Focus TDCI

Mehmet kardeşim başka bir konuda yazmıştım.50 000 bakımda balataların ve sileceklerin hepsi değişti.Yağ,yağ filtresi,hava ve polen filtresi yakıt filtresi ve geri vites sensörü ve montajı bunların hepsine 580 tl ödedim.Yalnız o anda servis işçilik ve parça fiatlarında güya kampanya vardı.Fiatlar aslında kampanyalık bir fiatmı tartışılır.

---------- Post added at 23:28 ---------- Previous post was at 23:20 ----------

Samet kardeşim iki yıldan beridir kullanıyorum yakıtı 6.5 litreden aşağı şehiriçinde düşüremedim.Focus titanyum serisi ile şu an benzer araçlar içerisinde zirveyi paylaşan araçlar arasında gösterilebilir.Çoğu benzinli araçları tokatlama terimi bence yanlış zavallılar gaza basmaya ödleri kopuyor çok yakar diye ondan basmıyorlardır.:)

aynen abicim doğru söylüyorsun :) 6.5 gayet normal bi değer 5.8 yakması imkansız zaten şehir için ama astra'nın yaktığıda 7.2 :) arkadaşımdan biliyorum

Şimdi ben 2 aydır bu arabaların içinden geçmiş biri olarak söliyim hatta sipariş vericem bu hafta içinde allah kısmet ederse eliye eliye bu araçları elimde sadece 2010 FORD FOCUS 1.6 tdci titanium x kaldı

Şimdi demişsinizki focus 1 litre fazla yakar

Bende diyorumki Focus astradan 0.5 litre daha az yakıyor
Fabrika verileri
Astra 1.3 CDTİ 6.2
Focus 1.6tdci 5.8

Gelelim 2 yıl opel kullanmış biri olarak opel hakkında bilgime

hiç girmeyin çakma alman desem yeridir

Focus'un hiç kronik sorununu duymadım çok yol sesi motor sesi alıyolar dediler gittim denemedim alakası yok

Tartışmayı gereksiz buluyorum ve kesinlikle focus diyorum

dip not : Çoğu benzinli arabayıda çok rahat tokatlarsınız :)

chıplı fordlar 220 km/hte gaz kesıyor benzınlı ve hafıf modlu bır cok arac 220 ustune cıkabılıyor kaldı kı benzınlı arac kadar yuksek devırde dızel aracı tutamazsın tutarsan omrunden yer yola devam edersın

gelelim 1,6 dizel grubuna bu 1,6 dızeller ıcınde en guzel motor fıatta 120 hp 300 nm tork 1,6 larda bundan daha ıyı bır motor bulamazsın bu motor bellı bır zaman sonra yenı astrada kullanılabılır fıatın 1,3 multıjet motoru cok saglam bır motordur taksı plakası sahıbı 5-6 arkadasım var hepsınde 1,3 multıjet albea var bakımları zamanında yapıldımı 500,000 km gıdebılıyor ben 550,000 km gordum ve takır takır gıdıyor

iki araç arasında kesinlikle focus derim..ben de geçenlerde astramı sattım ve leon tsi a geçtim..astra gerçekten yoruyor insanı:))

Geri
Üst Alt