Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Opel Astra CDTI vs Ford Focus TDCI

Mehmetim bu grubdaki araçlarda baskı balata sorunu biraz fazla focusunda bu motorla ilk çıkanlarında çok fazla şikayet ediliyordu.Ford servisdekiler şikayetin sonraları bittiğini söylemişlerdi.Tam bilmiyorum ama sanırım focusda baskı balata kalitesini yükseltmiş olabilirler.Peugeot veya citroenin bu konuda hassas olacağını sanmıyorum.Aynı motoru volvo da kullanıyor.Baskı balata konusunu volvoda hiç duymadım.Focus da ayrıca turbo hortumu yırtıldığınıda duymuştum.Benim araç 51000 kmde şu ana kadar bir sorun yaşamadım.Tabiiki yaşamayacağım demek değil.Tüm araçlarda yaşanabilir.Passat da ilk 1.9 dizeller çıktığında 10 araçdan 3-4 tanesi kesin turbo dağıtıyordu.Sonradan hiç problem çıkarmadan insanlar yıllarca kullandı 1.9 tdı motordan olan araçları.

tekın abıvw grup dızellerı hıkaye yazılabılır mıllette saglam dıye bılır bahsettıgın olay devam edıyor emın ol artık turbo dagıtmıyor ama baska seyler oluyor

focusta kullanılan psa grubunun dizel motorunun sesini , karakterini pek beğenmiyorum , fordu oldum olası hiç sevmem ... ben astra diyorum ...

astra'da kullanılan 1.3 o kasaya yetmiyor bu bir doğru fakat focus , gerçekten performanslı bir araba ... bi yakınımda var , 6.3 ortalama ile makul bir kullanımda takılmakta :) 1.3 astrada aynı şekilde ama focus daha da ii :) arızaları bilmem ama ...

Ford abi kesinlikle ya mazot ya lpg diyorum artık

-bende bu aralar focus ghia üzerinde araştırmalar yaptım ulaştığım sonuçlar kesinlikle 7 ileri cvt şanzımandan uzak durulması gerektiğidir.türkiyeye giren otomatiklerin %80-85 i arızalandığıdır.nadiren turbo arızaları,sık sık hortum patlatması ki piyasada bu kadar çok bulunmasıyla doğru orantılı olarak dile gelen şikayatler.bunun yanında 240nm tork üreten güçlü motor, 5 sn.liğine 270nm tork güç veriyo falan dediler,ford kalitesi ve sınıfındakilere göre bol donanım..
-arkadaşımın 1.3 dizel astrası var motor adamı deli ediyor, her vites değişinde gazı halıflekse dayıyosun anca gidiyo..
sonuç olarak 1.6 tdci focus diyorum.hatta temiz varsa benim içinde bak :) ömercim.

2004 c-max 1,6 tdci on amortısorler 385 tl ekzos spıralı 400 tl yetkılı servıs fıyatları fordun servıslerı kusura bakmayın vw den bıle pahalı bugun yetkılı servısten bır arkadas ıcın fıyat sorduk 200 tl aradakı farklara bakın

benim yeni aldığım araçta focus'taki motordan var (308 hdi 110 hp) otomatik şanzuman olmasına rağmen inanılmaz bir performansı var.. şirket aracıda 1.3 multijet motorlu bir araç.. arada dağlar var o kadar söyleyim..

-bende bu aralar focus ghia üzerinde araştırmalar yaptım ulaştığım sonuçlar kesinlikle 7 ileri cvt şanzımandan uzak durulması gerektiğidir.türkiyeye giren otomatiklerin %80-85 i arızalandığıdır.nadiren turbo arızaları,sık sık hortum patlatması ki piyasada bu kadar çok bulunmasıyla doğru orantılı olarak dile gelen şikayatler.bunun yanında 240nm tork üreten güçlü motor, 5 sn.liğine 270nm tork güç veriyo falan dediler,ford kalitesi ve sınıfındakilere göre bol donanım..
-arkadaşımın 1.3 dizel astrası var motor adamı deli ediyor, her vites değişinde gazı halıflekse dayıyosun anca gidiyo..
sonuç olarak 1.6 tdci focus diyorum.hatta temiz varsa benim içinde bak :) ömercim.
Akın kardeşim cvt şanzıman konusunda son derece haklı manuel tavsiye edin.

Şimdi ben 2 aydır bu arabaların içinden geçmiş biri olarak söliyim hatta sipariş vericem bu hafta içinde allah kısmet ederse eliye eliye bu araçları elimde sadece 2010 FORD FOCUS 1.6 tdci titanium x kaldı

Şimdi demişsinizki focus 1 litre fazla yakar

Bende diyorumki Focus astradan 0.5 litre daha az yakıyor
Fabrika verileri
Astra 1.3 CDTİ 6.2
Focus 1.6tdci 5.8

Gelelim 2 yıl opel kullanmış biri olarak opel hakkında bilgime

hiç girmeyin çakma alman desem yeridir

Focus'un hiç kronik sorununu duymadım çok yol sesi motor sesi alıyolar dediler gittim denemedim alakası yok

Tartışmayı gereksiz buluyorum ve kesinlikle focus diyorum

dip not : Çoğu benzinli arabayıda çok rahat tokatlarsınız :)

2004 c-max 1,6 tdci on amortısorler 385 tl ekzos spıralı 400 tl yetkılı servıs fıyatları fordun servıslerı kusura bakmayın vw den bıle pahalı bugun yetkılı servısten bır arkadas ıcın fıyat sorduk 200 tl aradakı farklara bakın
Mehmet kardeşim başka bir konuda yazmıştım.50 000 bakımda balataların ve sileceklerin hepsi değişti.Yağ,yağ filtresi,hava ve polen filtresi yakıt filtresi ve geri vites sensörü ve montajı bunların hepsine 580 tl ödedim.Yalnız o anda servis işçilik ve parça fiatlarında güya kampanya vardı.Fiatlar aslında kampanyalık bir fiatmı tartışılır.

---------- Post added at 23:28 ---------- Previous post was at 23:20 ----------

Şimdi ben 2 aydır bu arabaların içinden geçmiş biri olarak söliyim hatta sipariş vericem bu hafta içinde allah kısmet ederse eliye eliye bu araçları elimde sadece 2010 FORD FOCUS 1.6 tdci titanium x kaldı

Şimdi demişsinizki focus 1 litre fazla yakar

Bende diyorumki Focus astradan 0.5 litre daha az yakıyor
Fabrika verileri
Astra 1.3 CDTİ 6.2
Focus 1.6tdci 5.8

Gelelim 2 yıl opel kullanmış biri olarak opel hakkında bilgime

hiç girmeyin çakma alman desem yeridir

Focus'un hiç kronik sorununu duymadım çok yol sesi motor sesi alıyolar dediler gittim denemedim alakası yok

Tartışmayı gereksiz buluyorum ve kesinlikle focus diyorum

dip not : Çoğu benzinli arabayıda çok rahat tokatlarsınız :)
Samet kardeşim iki yıldan beridir kullanıyorum yakıtı 6.5 litreden aşağı şehiriçinde düşüremedim.Focus titanyum serisi ile şu an benzer araçlar içerisinde zirveyi paylaşan araçlar arasında gösterilebilir.Çoğu benzinli araçları tokatlama terimi bence yanlış zavallılar gaza basmaya ödleri kopuyor çok yakar diye ondan basmıyorlardır.:)

Geri
Üst Alt