Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Neden LEON?

Neden Leon, bende bi yorum yapayım. Aracım haftaya 107bini bulur, bu km.de ıvır zıvır aksesuara para harcamamış olsam 4 kalem masrafım olacaktı. Birinci kalem Benzin, ikinci kalem bakım, üçüncü kalem vergiler, dördüncü kalem ise 2. takım lastiklerim.

Görselliğini konforunu donanımını görüş açısının problemini dikiz aynasının çok fazla etkili olamamasını geçtim bir kenara koydum, bu kadar km ve ülkenin değişik bölgelerini görmüş, yeri gelince stablize veya hafif de olsa araziyi görmüş aracımda tek bir sıkıntı yaşamadım.

Eniştem benle aynı anda megane sedan aldı, onun araçta ön takımdan değişen epeyce bi parça oldu ve epeyce bi masraf açmasına rağmen arabasından son derecede memnun. Benim 1 depoyu silme bitirdiğim yerde onun dizel aracında çeyrekten hafif fazla mazotu oluyor ve bunu çok seviyor. Mekanik aksamında bu kadar sağlam bir araç olabileceğini açıkçası çokda beklemiyordum.

Fazla oynamadığınız sürece bu araçlar sizi daha çooookkkk taşıyacaktır.

Neden Leon, bende bi yorum yapayım. Aracım haftaya 107bini bulur, bu km.de ıvır zıvır aksesuara para harcamamış olsam 4 kalem masrafım olacaktı. Birinci kalem Benzin, ikinci kalem bakım, üçüncü kalem vergiler, dördüncü kalem ise 2. takım lastiklerim.

Görselliğini konforunu donanımını görüş açısının problemini dikiz aynasının çok fazla etkili olamamasını geçtim bir kenara koydum, bu kadar km ve ülkenin değişik bölgelerini görmüş, yeri gelince stablize veya hafif de olsa araziyi görmüş aracımda tek bir sıkıntı yaşamadım.

Eniştem benle aynı anda megane sedan aldı, onun araçta ön takımdan değişen epeyce bi parça oldu ve epeyce bi masraf açmasına rağmen arabasından son derecede memnun. Benim 1 depoyu silme bitirdiğim yerde onun dizel aracında çeyrekten hafif fazla mazotu oluyor ve bunu çok seviyor. Mekanik aksamında bu kadar sağlam bir araç olabileceğini açıkçası çokda beklemiyordum.

Fazla oynamadığınız sürece bu araçlar sizi daha çooookkkk taşıyacaktır.

abi benimki daha 23 000 de ama dediklerinin farkındayım....gerçekten masrafsız bir araç leon...

insanların büyük çoğunluğu tek kritere bakarak araç almıyor artık. o işler geçmişte otomotiv sektörünün zayıf model sayısının az sınıflandırmanın olmadığı günlerde kaldı.

her otomobil üretildiği sınfın en iyi özelliklerini taşımak amacı ile tasarlanır. bir 207 bir ibizanın yada atıorm bir yarisin sahip olduğu standartlarda onlara rakip tasarlanır asla bir leona karşı tasarlanmaz. leona rakip adamlar 308 yapmışlar c4 yapmışlar astra yapmışlar focus yapmışlra. bunlar arasında kıyaslanır fiyatı. kalkıpta abi bastınmı gidio birde ucuz bu gibi hiç bir teknik dayanağı olmayan kahvehane mantığı hiç bir yerde geçerlilik taşımaz. her şeyden öte hiç bir 207 bir leon yada bir focus gibi üst snıf modelin konforunu ve sürüşünü yada atıoryomm başka bir özelliğini sunmayacağı gibi bir leon bir astrada bir passat yada vectra için aynısını sunamaz. bu yüzden asla terazide yan kefelere koyulmaz bu kadar basit bu olay.

ama ille ben sokarm diyorsan o sana kalmış istediğin kadar sok bu gerçeği değiştiremezsn.

---------- Post added at 01:46 ---------- Previous post was at 01:29 ----------

diyelimki senin bakış açınla baktık. 207 rc le mans modeli 3,49 FKE puanı almış. TSİ leon 3,59 :)

senin bakış açınla bile adamlar hangisinin daha avantajlı olduğunu koymuş ortaya. :) nitekim ikisi aynı listede bile değil :)

Emre Bey, şu noktada anlaşamıyoruz. Karşılaştırma yapmak için kurallara uymak zorunda değiliz. Hoş, ortada bir kural yok. Beklentilere göre araçlar vardır. Sizin beklentiniz sizin gerçekleriniz, benim beklentilerim benim gerçeklerimi oluşturur.
Benim gerçeğim şu; bahsettiğiniz FKE puanının ne olduğunu bilmiyorum. Ama Leon TSI 100 puan da alsa, 30.000TL fiyatı da olsa tercih edeceğim araç asla olmaz. Bu benim yorumum; gerçeğim.
İki araca binerek gözlemlediğim birşeyi de paylaşmak isterim. Bahsedilen iç aksam kalitesizlikleri 207'de yok. Fiyat - performans göz önünde bulundurulursa, 207 RC, TSI Leon'a göre çok avantajlı bir araç olur. Konfor özelliklerini göz önünde bulundurursanız Leon daha avantajlı olacaktır.

---------- Post added at 00:31 ---------- Previous post was at 00:27 ----------

ben sizin didişmelerinizden bıktım artık :D:D:D:D
Konuların altına kuru kuru bu iyidir bu kötüdür yazmak yerine tartışarak, farklı görüşleri belirterek, insanlar tarafından okunduğu zaman daha yararlı olacağı yanlış mı Alp?
Bazen tartışmalarımız kişiselleşiyor. Bu konuda Emre Bey'de ben de dikkatliyiz artık. Konudan sapmadan fikirlerimizi belirtmekte herkes gibi özgürüz. Sende bu özgürlüğümüzü kullandığımız için yakınmak yerine fikrini belirtip katkıda bulunabilirsin..

Emre Bey, şu noktada anlaşamıyoruz. Karşılaştırma yapmak için kurallara uymak zorunda değiliz. Hoş, ortada bir kural yok. Beklentilere göre araçlar vardır. Sizin beklentiniz sizin gerçekleriniz, benim beklentilerim benim gerçeklerimi oluşturur.
Benim gerçeğim şu; bahsettiğiniz FKE puanının ne olduğunu bilmiyorum. Ama Leon TSI 100 puan da alsa, 30.000TL fiyatı da olsa tercih edeceğim araç asla olmaz. Bu benim yorumum; gerçeğim.
İki araca binerek gözlemlediğim birşeyi de paylaşmak isterim. Bahsedilen iç aksam kalitesizlikleri 207'de yok. Fiyat - performans göz önünde bulundurulursa, 207 RC, TSI Leon'a göre çok avantajlı bir araç olur. Konfor özelliklerini göz önünde bulundurursanız Leon daha avantajlı olacaktır.

---------- Post added at 00:31 ---------- Previous post was at 00:27 ----------

Konuların altına kuru kuru bu iyidir bu kötüdür yazmak yerine tartışarak, farklı görüşleri belirterek, insanlar tarafından okunduğu zaman daha yararlı olacağı yanlış mı Alp?
Bazen tartışmalarımız kişiselleşiyor. Bu konuda Emre Bey'de ben de dikkatliyiz artık. Konudan sapmadan fikirlerimizi belirtmekte herkes gibi özgürüz. Sende bu özgürlüğümüzü kullandığımız için yakınmak yerine fikrini belirtip katkıda bulunabilirsin..

Tartışmalarınızın kişiselleşmesi konusunda ikinizde dikkatliyseniz artık benim için bir problem yok. :)

Tartışmalarınızın kişiselleşmesi konusunda ikinizde dikkatliyseniz artık benim için bir problem yok. :)
Kişisel bi tartışma olmadığı halde seni rahatsız eden şey nedir Alp bunu merak ettim? Leon ile 207'yi kıyaslamamız ya da tartışmamız mı?

Kişisel bi tartışma olmadığı halde seni rahatsız eden şey nedir Alp bunu merak ettim? Leon ile 207'yi kıyaslamamız ya da tartışmamız mı?

Tartışmalarınızın kişisel boyuta yaklaşığını düşünmüşdüm yine. 207 ile Leon'u kıyaslamakta sakınca yok bence. Sonuçta hepsi ''araba''

ben kendi görüşümü belirttim ayberkte kendisininkini. artk gerisi okuyuculara kalmış :D

kişisel bir sorunumuz yok değilmi ayberk :)

Bu konuyu bu tartışma güzelleştirmiş.Valla roman gibi okudum aşırı sürükleyici geldi bana :D teşekkürler ikinizede. Ama bence tasarımıyla,donanımıyla,(benim beklentime göre) performansıyla leon 1 numara

Geri
Üst Alt