Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

muayenede orjinal olmayan jant

- 48 -

Kayıtlı Üye
arkadaşlar şöyle bir şey duydum ve mantıksız geldi ama bir sorayım dedim.
muayene girdiğiniz zaman aracın üzerinde orjinal janları yoksa muayeneden geçemiyormuşsunuz :confused:bu ne kadar doğru? bana çok saçma geldi:kizgin:

benim eski aracımın jantları orjinal değildi ama geçmişti muayeneden. bir sıkıntı olmamıştı.

Yoktur abi öyle birşey ilk defa duyuyorum. Ne arabalar geçiyor, kıllığına yaparlarsa bilemem tabii :)

bana da saçma geliyor bide sizlere sorayım dedim..

kıl birine denk gelirseniz oluyor bi arkadaşım yaşamıştı ama ben bir hafta önce muayene ettirdim hiçbişey olmadı jantlarım siyah ve 18:eek:key:

ben 18 jantlarla geçtim abim 17 jantlarla geçemedi kendi aracındaki kapı arasında 16 17 jant takılabilir diye yazıyordu

ben bunu sana söylemiştim abi TUV ilk geldiğinde bu söylentileri duymuştum bende hyundai vardı 17 jantlı onun geçemeyeceğini söylüyorlardı ozamanlar bana

Tamamen sans ısı dıyebılırım ordakı memurun ruh halıne kalmıs,Omercan toledoda 17 Oz var dıye gecememıstı

Kanunen olay şöyle. Aracın orjinal fabrikasyon lastik veya jant ölçüsünü değiştirirseniz, ruhsata işletmeniz gerek.
Yani diyelim ki araç 15 jant ve lastik ölçüleri 195/55 R15. Bu ölçülerin dışında ne takarsanız takın kanunen ruhsata işletmeniz gerek.
Ancak muayene de bu konudan pek sıkıntı çıkarmıyolar.

Kanunen olay şöyle. Aracın orjinal fabrikasyon lastik veya jant ölçüsünü değiştirirseniz, ruhsata işletmeniz gerek.
Yani diyelim ki araç 15 jant ve lastik ölçüleri 195/55 R15. Bu ölçülerin dışında ne takarsanız takın kanunen ruhsata işletmeniz gerek.
Ancak muayene de bu konudan pek sıkıntı çıkarmıyolar.

ruhsatlarımızda bunu yazacak bi yer varmı lastik jant ebatı falan sonuçta bu araçlar 16-17-18jantlarla bile isteğe bağlı satılıyo... ya saçmalığa bak sanki işletince ne oluyo ne değişiyo...........

Geri
Üst Alt