Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon Cupra'ya 3.35 Eğlencesi :)

can yakıtın ne oldugu arabanın nasıl oldugu daha once nasıl gıttıgı bılıyorum ama sızde yakıtı buyucu olarak gormeyın okus pokus yapmayacak su yakıtla ılgılı yazılanları bılmeyen bırı okusun bu yarıs yakıtınızı buyucu zanneder gıder hemen bulup depoya koymaya kalkar zd ıle daha once kalktıklarında 3-4 boy arası gecmıstı o zaman yurudugu gıbı dusunursen eger 3 deneme olursa kafa kafaya yada 335 ın cok az bır farkla onde olacagını dusunuyorum

Abı sen hala yakıtı buyutmeyın dıyosun,arabanın map9 u atıyorum 116 oktan benzıne gore yazılmıs,bu araba map9 da 97 oktanı yedımı ne yapar ? 0,6 bar basmıs halı ıle 1,2 bar basmıs halı arasında bu farkı kapatıp aynı farkı atıcak kadar degısım olur.Kaldıkı bahsedılen 9psı tek turbonun basıncı normalde 18psı basıo araba zaten cıft turbo oldugundan.18psı bastıgında toplamda 1,2bar yapar.1,2 bar basmıs halı ıle 2,2 bar basmıs halı arasında 2 boyda cok daha fazlası olur

Yanmayı ve aracın gitmesini sağlayan en temel 2 şey nedir?
Yakıt ve hava. Bu 2 şeyin değiştiği zaman neler yapacağını görmek gayet basit. Yakıt kategorilerine göre ayrılmış drag araçlarındaki güç farklarına bakın.
Ya da NOS'un ne işe yaradığını araştırın.
Sonra tartışalım sihirbaz olan hangisi.

Abı sen hala yakıtı buyutmeyın dıyosun,arabanın map9 u atıyorum 116 oktan benzıne gore yazılmıs,bu araba map9 da 97 oktanı yedımı ne yapar ? 0,6 bar basmıs halı ıle 1,2 bar basmıs halı arasında bu farkı kapatıp aynı farkı atıcak kadar degısım olur.Kaldıkı bahsedılen 9psı tek turbonun basıncı normalde 18psı basıo araba zaten cıft turbo oldugundan.18psı bastıgında toplamda 1,2bar yapar.1,2 bar basmıs halı ıle 2,2 bar basmıs halı arasında 2 boyda cok daha fazlası olur

can bu zd ıle ılk denedıklerınde yakıtı normaldı ben mı yanlış bılıyorum 15 boy mu acmıstı aralarında 4 boy kadar fark vardı en guzelı 3 denemeyı bekleyım gormek lazım zevklı ve kafa kafaya bır kapışma olur nasıl olsa denedıgınde senınde haberın olur burayada bırı ekler

Yanmayı ve aracın gitmesini sağlayan en temel 2 şey nedir?
Yakıt ve hava. Bu 2 şeyin değiştiği zaman neler yapacağını görmek gayet basit. Yakıt kategorilerine göre ayrılmış drag araçlarındaki güç farklarına bakın.
Ya da NOS'un ne işe yaradığını araştırın.
Sonra tartışalım sihirbaz olan hangisi.

yanma nasıl olur arastır ıstersen derken bıraz eksık olmus yakıt(yanıcı madde) hava her yerde lazım bırde yanmanın ucuncu maddesı var bunu ogren oyle gel kardesım

bılmıyorsan yazayım yanma olusması ıcın uc temel oge vardır dıye soylenır yanıcı madde hava ve ates kaynagı aslında dort tanedır bu ucune ek olarak bunları kımyasal reaksıyona gırmesı gerekır son verılen egıtımler bu sekılde anlatılır daha uzar gıder sen kendın bılmıyorsan arastır

yanma nasıl olur arastır ıstersen derken bıraz eksık olmus yakıt(yanıcı madde) hava her yerde lazım bırde yanmanın ucuncu maddesı var bunu ogren oyle gel kardesım

bılmıyorsan yazayım yanma olusması ıcın uc temel oge vardır dıye soylenır yanıcı madde hava ve ates kaynagı aslında dort tanedır bu ucune ek olarak bunları kımyasal reaksıyona gırmesı gerekır son verılen egıtımler bu sekılde anlatılır daha uzar gıder sen kendın bılmıyorsan arastır

birebir doğru...

can bu zd ıle ılk denedıklerınde yakıtı normaldı ben mı yanlış bılıyorum 15 boy mu acmıstı aralarında 4 boy kadar fark vardı en guzelı 3 denemeyı bekleyım gormek lazım zevklı ve kafa kafaya bır kapışma olur nasıl olsa denedıgınde senınde haberın olur burayada bırı ekler

Zd ıle ılk denemelerde yakıt normalken zd ılk once kafa cıkarıyor sonrada uzunda 335 gecıyordu.O donemde hakan abı debrıyajını kacırdıgını soyluyordu.Debrıyaj yenılendı sonuc bu oldu
Bunun 3.su ancak Hakan abı stage4 oldugu zaman olur:)he su var Cupra 1,5 bar yapılı motor 8500 cevırerek bastırdımı ısın rengı yıne degıscek :)

Ateş kaynağı şart ise dizel arabalar nasıl çalışıyo acaba?

Konuyla alakasız yerlere gıtmeyın,tartısılan konu ıcın baska baslık acılsın beyler.ıkı araba ıle ılgılı bsey varsa onu yazın

Arabanın gücüyle doğru orantılı demek biraz yanlış olur Abi.
Aracın ne tip bir araç olduğu (performans için mi yapılmış ekonomi mi gibi) beyin var mı, ona göre ayar var mı gibi sorulara evet cevabı aldıkça, bu yakıtlardan alınan güçte arttıkça artıyo. Hele hele yarış yakıtlarında tırmanıyo gidiyo.

benim demek istediğim o idi sen detaylamışsın..ingilizce yazdığımla esprili olarak anlatmak istemiştim..motor lmpotent ise..ciallis de işe yaramıyor:D

Video da izlediğim kadarı ile:
1. Oktan sayısı hakkında bir rakam yok, .

dakika 3.35 de ultimatin 97 oktan optimax ın 98 olduğunu söylüyor

Geri
Üst Alt