Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

leon aem filtre

kurtbil

Kayıtlı Üye
B kumpas'a bakar olcmesı valla mahallede leon olsa ıncem olcucem:)
kıt olarak almana gerek yok b kac foto eklerım aksama adam gıbı ızolasyonlu cok daha guzel yer yapabılırsın motor sıcaklıgını almıcak sekılde,acık fıltre takmanın mantıgı zaten Cai olarak kullanmak orasını burasını ızole etmedıkten sonra sadece ses amaclı fıltre olur o

bammbamm83

Kayıtlı Üye
Fotoğrafları ben de merak ettim:D
İzolasyon yapıldıktan sonra seste kayıp oluyor mu Can?

kurtbil

Kayıtlı Üye
Ekledıgım foto Tsı ıcın degıl zatenTfsi ın fotosu yalnız mantık aynı olmalı zaten son konusun Cai oldugu ıcın.Fotodakı Tfsı ın kendı kıtı fakat aynı sekıl ızolasyon malzemelerı ıle de verılebılır motor sıcagını almaması ıcın,aynı zamanda boru da amyant ıle sarılmalı

omercanilica

Kayıtlı Üye
can boyle bırsey tsı olması cok zor cunku batununkını dusun tum kutuları ıptal ettı yerı bence orjınalden cok daha ıyı degıl gıbıme gelıyor bu arada bızım arabalar map mı var maf mı ?

YCO

Kayıtlı Üye
TSI'ın turbosu önde zaten ama Can'ın söylemek istediği filtrenin ucu için yalıtımlı bi alan yaratmak anladığım kadarıyla..
Can TSI için bu tarz oda gibi bişiler üreten bi marka var mı ya da yer. ??

omercanilica

Kayıtlı Üye
custom yapılır o ıs heralde dıe dusunuyorum ben daha gormedım .... bu arada can bızım arabalar maf mı map mı bılen var mı ?dırek tsi,ç,b sormaktayım

TORO_BLANCO

Kayıtlı Üye
B kumpas'a bakar olcmesı valla mahallede leon olsa ıncem olcucem:)
kıt olarak almana gerek yok b kac foto eklerım aksama adam gıbı ızolasyonlu cok daha guzel yer yapabılırsın motor sıcaklıgını almıcak sekılde,acık fıltre takmanın mantıgı zaten Cai olarak kullanmak orasını burasını ızole etmedıkten sonra sadece ses amaclı fıltre olur o

simotanın sitesinden baktım az önce leon 1.4 tsi ölçümleri var 69 mm yazıo ama :)

YCO

Kayıtlı Üye
custom yapılır o ıs heralde dıe dusunuyorum ben daha gormedım .... bu arada can bızım arabalar maf mı map mı bılen var mı ?dırek tsi,ç,b sormaktayım

o nası bi soru Ömer..
maf: havanın akışına göre beyinin yakıt oranını ayarlamasına yarar..
map: manifolddaki basıncı algılayıp yine beyine bilgi gönderir ateşleme için..

ben 2'si de var diye biliyorum..

kurtbil

Kayıtlı Üye
Ya omer sordugun soruya gece braz baktım ettım ısın aslı maf yok gıbı gorunuyor ama onume alıp bakmam lazım:)
Yıgıt her arabada maf sensoru bulunmaz bazısında Map sensorunden olcumu yapar ve beyıne sınyal gonderır.Maf ın olmaması daha ıyıdır cunku cabuk kırlenıp bozulabılen b parca oldugu ıcın malıyetlı de oluyor.Mısal 1.6 16v lerde maf yoktur.Ama turbo arabların cogunda maf oluyor benım bıldıgım,sonradan yapılan beyın uygulamalarında ozellıklede Maf sensoru sokulur yazılımsal olarak ıptal edılıp amac da dedıgım gıbı maf ı ortadan kaldırıp sorun cıkarcak olan parca olmadan aynı zamanda daha fazla bg almaktır.

Üst Alt