Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ithal mazot

görkem ..depo boşaldı antepe kadar gelebilirim..benzin kaç para

Bir arkadaşın dizel auris le şam a gitmiştik.Dizel yakıtı koca şamda bir tek yerde bulabildik.:) 45 litre mazot aldık 800 suriye parası ödedik.Tl ye çevirince şok yaşadık.27 lira.:mad:Aynı hafta ben focusa 145 tl vermiştim 45 litreye.O haftayı küfürlerle geçirmiştim malum yerlere.Sonra her türkiye cumhuriyeti vatandaşı gibi alıştım gitti.:) Görkem kardeşim suriyenin yeşil mazot diyorlar o kaliteli.Diğer mazotlar avans vurduyor araçlara haberin olsun.Benzinde şu anda 2.7 tlye satıyorlar litresini bu taraflarda.

körfezde 2 kolay seçenek var... 1.si bi tanker yağ buluyorsunuz burdaki küçük bi limana yanaştırıyoruz için bi gemiden tiner basıyoruz :) mazot oluo.... :) 2. si bidonları tekneye koyuyoruz gemilere yanaşıyorz ve gemilerin depolarından bi kaç litrecik mazot istiyoruz... adamlara bi sigara parası atıp geçen yıl 1 tlden almıştım :) ama ikisini hatta ilkini hiç tavsiye etmiyorlar :)

bodrum katında satılan akaryakıtları ve onları taşıyan eşeklerin hikayelerini çok dinlemiştim bi ara.. :D :D
sıkıntı yoksa sorun da yok..

:)

Geçen yıllarda katır filolarını izliyordum hep...öyle böyle değil haaa..300-400 katır tek sıra halinde gidiyordu...

ığdıra memlekete gittiğimde orada kiraladığım arabaya kacak mazot atıyordum hic sorun cıkarmamıştı. oradada heryer kacak mazot litresini 1 liradan alıyordum

benzin almayacam diye fiyatını sormadım abi...

dediğin gibi euro dizel rengindeydi tekin ağbi babam 35 senedir dizel motorlar ve mazotla haşır neşir oldugu için o baktı iyi bu dedi öyle aldık zaten

ığdıra memlekete gittiğimde orada kiraladığım arabaya kacak mazot atıyordum hic sorun cıkarmamıştı. oradada heryer kacak mazot litresini 1 liradan alıyordum

mesut ığdıra bende gittim orası ayrı bir dünya zaten 9 kat fark varmış mazot fiyatında 120 lt deposu olan orjinal transporterlar günde 3 - 5 sefer yapıyordu Nahcivan a bedava sayılır yani mazot oralarda doğubeyazıt zaten elektronik deviydi ozamanlar 4 tane pioneer indash getirmiştim 1000TL ye

neymiş o hikayeler:)

Geçen yıllarda katır filolarını izliyordum hep...öyle böyle değil haaa..300-400 katır tek sıra halinde gidiyordu...

benim duyduğum hikayeler de ona benzer.. :)
bi yerlerden mayınlar nedeniyle eşeğe bidonları yükleyip totolarına vurup kaç km hatırlamıyorum ama sağlam yol yaptırıp hayvanların varmasını bekliyolarmış..işin tuhafı nası gitmeleri gereken yere gidiyolar anlamadım.. :)

Geri
Üst Alt