Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Full link hk.

Bu konu aşırı derecede canımı sıkıyor beyler! İstanbulda olanlar bir gün belirleyip beraberce doğuş oto ya gitmeyi tavsiye ediyorum hatta ulaşabildiğimiz seat kullanıcılarına ulaşmalıyız arabayı satana kadar her şeye evet diyip sonrasında muhattap bile olmuyorlar ben aracı iade etmek noktasına geldim sosyal medyada dile getirmeliyiz twitter da iki konu açtım #DontBuyASeat ve #BoycottSeat destek verirseniz sevinirim

Seat İspanya'nın bana verdiği cevabı ekliyorum. Full Link aktivasyonu yapılamıyor ve ne zaman olacağını bilmiyoruz diyerek özür diliyorlar. Ben aracı geri iade için doğuş otomotivle iletişim halindeyim siz Ateca sahiplerinden de aynı tavrı iletmenizi dilerim.
242B1A00-CC45-4671-8F70-2F50917743D1.jpeg

Seat İspanya'nın bana verdiği cevabı ekliyorum. Full Link aktivasyonu yapılamıyor ve ne zaman olacağını bilmiyoruz diyerek özür diliyorlar. Ben aracı geri iade için doğuş otomotivle iletişim halindeyim siz Ateca sahiplerinden de aynı tavrı iletmenizi dilerim.
Ekli dosyayı görüntüle 22167

Iade icin dogus’un tutumu nasil hocam ? Ben sahsen mahkeme karari olmadan bir aksiyon alacaklarini sanmiyorum. Burada aslinda dogus’dan ziyade aptallik seat grubunda. Sonucta uretici onlar ve dolayisiyla sorunu cozecek olan yine onlar. Bu kafayla giderlerse bizim tarafta ciddi anlamda kaybedecekler ... Full link konusunda izledikleri tutum resmen seat markasi icin hayal kirikligi oldu bizler icin ...

Iade icin dogus’un tutumu nasil hocam ? Ben sahsen mahkeme karari olmadan bir aksiyon alacaklarini sanmiyorum. Burada aslinda dogus’dan ziyade aptallik seat grubunda. Sonucta uretici onlar ve dolayisiyla sorunu cozecek olan yine onlar. Bu kafayla giderlerse bizim tarafta ciddi anlamda kaybedecekler ... Full link konusunda izledikleri tutum resmen seat markasi icin hayal kirikligi oldu bizler icin ...
Sürekli arıyorlar doğuş otodan evet mahkeme kararı olmadan çok zor ama ene azından tepki tepkidir birçok kullanıcı aynı tavrı sergilerse daha farklı davranıp kullanıcıların taleplerine karşı daha duyarlı davranırlar. Şahsen ben çok pişmanım Seat aldığım için!

Sürekli arıyorlar doğuş otodan evet mahkeme kararı olmadan çok zor ama ene azından tepki tepkidir birçok kullanıcı aynı tavrı sergilerse daha farklı davranıp kullanıcıların taleplerine karşı daha duyarlı davranırlar. Şahsen ben çok pişmanım Seat aldığım için!

Ben de surekli global seat ve dogus oto’ya instagram hesaplari sikayetvar dahil yazdim yazmaya da devam ediyorum. Gelen cevaplar ayni. Kesinlikle bu tutumlari cok rahatsiz edici ve boyle olacagini tahmin etseydim tereddutsuz baska markayi tercih ederdim ...

Peki bir şey soracağım. Araçlarınızın infotainment sistemlerinin menülerinde Full Link var mı? Yoksa Full Link hiç mi mevcut değil? Yeni Leon donanımlarına baktığımda Full Link opsiyonel olarak belirtilmiş. Eskisi gibi kod aktivasyonu olmayıp donanım farklılığı da olabilir belki.

Ayrıca doğuşun sitesine gidip stoktaki araçlara da bakarsanız hiç birinde ne standartd donanımlar ne de opsiyonlar arasında full link görünmüyor. Yeni Leon ve Ateca'larda durum böyle en azından.

Araç faturalarınızda ekstra donanımlar da görünür, orada da varsa full link belirtilmiştir.

aracın multimedyasında full link tuşu bile var ama aktif edilemiyor. Madem yapılmıyor tuşu koymayın. Bence işin sonu doğu full link için ya multimedaya değiştmeye yönlendirecek yada torpidoya mib3 yerleştirecek. Tabi ücretli diyecek.

Peki bir şey soracağım. Araçlarınızın infotainment sistemlerinin menülerinde Full Link var mı? Yoksa Full Link hiç mi mevcut değil? Yeni Leon donanımlarına baktığımda Full Link opsiyonel olarak belirtilmiş. Eskisi gibi kod aktivasyonu olmayıp donanım farklılığı da olabilir belki.

Ayrıca doğuşun sitesine gidip stoktaki araçlara da bakarsanız hiç birinde ne standartd donanımlar ne de opsiyonlar arasında full link görünmüyor. Yeni Leon ve Ateca'larda durum böyle en azından.

Araç faturalarınızda ekstra donanımlar da görünür, orada da varsa full link belirtilmiştir.
aracın multimedyasında full link tuşu bile var ama aktif edilemiyor. Madem yapılmıyor tuşu koymayın. Bence işin sonu doğu full link için ya multimedaya değiştmeye yönlendirecek yada torpidoya mib3 yerleştirecek. Tabi ücretli diyecek.

Tuş vardır ama bastığınızda hiç tepki veriyor mu? Örneğin bastığınızda yetkili serviste aktifleştirin gibi, yoksa hiç tuş yokmuş gibi mi davranıyor ya da özellik mevcut değil gibi bir uyarı mı veriyor?

Saçma fiyatlandırma politikalarımız sağolsun, gelen donanımlar Türkiye'ye özel, Full Link i maliyet kısmak için çıkarmış olabilirler. Seat da toplasan 1000-2000 tane satacağı araç için ayrı bir multimedya ürettirmez, sadece yazılımdan çıkarmış olabilir. Sonuçta Apple ve Google a kullanım için lisans parası ödüyorlar, maliyet düşürmek amaçlı bunun olmadığı araçların gelmiş olması çok da anlamsız değil.

Örneğin şu araçta Full Link mevcut görünüyor
Leon Style Plus
1613377689262.png

FR paketlisinde ne standart donanım listesinde, ne de opsiyon listesinde Full Link yok
Leon FR
1613377766471.png

Listelerindeki hiçbir Ateca'da Full Link donanım olarak görünmüyor.

Yani pek araçta Full Link olduğunu iddia etmişler gibi bir durum yok, size satılırken olduğu söylendi mi? Ya da kendi aracınıza ait herhangi bir donanım listesinde vs olduğunu ıspatlayabiliyor musunuz? Böyle bir kanıt sunamazsanız dava açsanız bile beklediğiniz sonuç çıkmayabilir.

Dediğim gibi orada bir tuş olması çok bir anlam ifade etmiyor. Neredeyse bütün 5F Leon'ların direksiyonunda sesli komut tuşu vardır ama 5" radyolu modellerde tuşa bastığınızda ekranda 'Özellik mevcut değil' tadında bir hata verir. Bunu da maliyet düşürmek için yapıyorlar, tuşu kaldırsa 2 farklı parça kodu ürettirmesi gerekecek, parça başı maliyetleri artacak, onun yerine parçayı koyup yazılımdan bağlantısını kaldırabiliyorlar.

Geri
Üst Alt