Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ESP'li ve ESP'siz..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
mercedes de gazla dedim ayberk gaz....

benim arkadan itiş araba kullanmadığım istihbaratını kimsen aldın ??

---------- Post added at 01:59 ---------- Previous post was at 01:54 ----------

EP3 Type-R'ın pist performansını izlemenizi tavsiye ederim. Önden çekiş aracın nasıl arkasını atabileceğini görebilirsiniz (el freni çekmeden)

mesaj değişmiş..
bu araçlarla gaza yüklenirsen virajı dönerken önden kaymaya başlarsın direksiyona ters tepki verirsen arkan atıcaktır doğal olarak.fizik...

Farkettikten sonra yorumu mu sildim.
Kullanmadığınızı söylemedim ayrıca. Ayrıca bir düzeltme. Arkadan itiş ESP'li bir araçtan bahsediyorum.
Mucizevi ESP'nin BMW'de fazla işe yaradığını da gözlemlemedim. Mercedes gerçekten savrulmayı engelleyebiliyor. Fakat BMW için aynı şeyi söyleyemem. Bunu 320d (e46, e92 chipli), M3 (e46), 520d (chipli - chipsiz), 530d (chipli - chipsiz), Z4 M, Z4 3.0 si, CLK 200 comp, SLK 230 comp, E 200 comp., E 230 , E270 CDI, S320 CDI, C180 comp., C220 CDI, C 63 AMG araçları ile gözlemleyip, birçoğuyla tecrübe ederek yorum yapıyorum.

---------- Post added at 01:59 ---------- Previous post was at 01:54 ----------

EP3 Type-R'ın pist performansını izlemenizi tavsiye ederim. Önden çekiş aracın nasıl arkasını atabileceğini görebilirsiniz (el freni çekmeden)

mesaj değişmiş..
bu araçlarla gaza yüklenirsen virajı dönerken önden kaymaya başlarsın direksiyona ters tepki verirsen arkan atıcaktır doğal olarak.fizik...
Fizik kurallarına göre bakarsak, aracın ön tekerlerindeki sürtünme ve yol tutuşu maksimize edip, arka tekerlektekileri minimize ederseniz, virajda ne yaparsanız yapın araç arkadan kayacaktır. Ayrıca aracın arka bağımsız süspansiyon olması, önden kaymayı azaltıp, arkadan kaymayı kolaylaştırır.
Önden çekiş aracın arkasını savurması için viraja giriş şekilleri vardır. Önce viraja ters yönde direksiyonu hareket ettirip, ardından aynı yönde sert bir hareket yaparsanız önden çekiş araç viraja arkasını savurarak girer.

bahsettiğin araçlar standart üstü güç sahibi araçlar..esp bir güvenlik sistemi ama tabiki fizik kanunlarının önünde değil.kitaplarda da yazar..sana sadece o sisteme sahip olmayan bi arabanın üstünde bi güvenlik verir ama onunda bi noktası var...

bahsettiğin araçlar standart üstü güç sahibi araçlar..esp bir güvenlik sistemi ama tabiki fizik kanunlarının önünde değil.kitaplarda da yazar..sana sadece o sisteme sahip olmayan bi arabanın üstünde bi güvenlik verir ama onunda bi noktası var...
O araçlar arasında 150hp olan araçlarda var. Ki bu gücün standart üstü bir güç olduğunu zannetmiyorum. Ayrıca ESP'yi tartışmıyor muyuz? ESP, sadece belirli bir gücün altında mı işe yarıyor? Mesela Ogün Audi S8 ile ilgili bir video eklemiş..
Son cümlenize kesinlikle katılıyorum.

bu araçlarla gaza yüklenirsen virajı dönerken önden kaymaya başlarsın direksiyona ters tepki verirsen arkan atıcaktır doğal olarak.fizik...[/QUOTE]

Fizik kurallarına göre bakarsak, aracın ön tekerlerindeki sürtünme ve yol tutuşu maksimize edip, arka tekerlektekileri minimize ederseniz, virajda ne yaparsanız yapın araç arkadan kayacaktır. Ayrıca aracın arka bağımsız süspansiyon olması, önden kaymayı azaltıp, arkadan kaymayı kolaylaştırır.
Önden çekiş aracın arkasını savurması için viraja giriş şekilleri vardır. Önce viraja ters yönde direksiyonu hareketi, ardından aynı yönde sert bir hareket yaparsanız önden çekiş araç viraja arkasını savurarak girer.

son yazdığın cümleyle benim yukarda yazdığım aynı.önden çekiş araba gazı fazla yediğinde direksiyondan ters tepki yerse arkası atar..arkadan çekişte ters tepkime gerekmez gazı yediği anda atar...

---------- Post added at 02:13 ---------- Previous post was at 02:11 ----------

O araçlar arasında 150hp olan araçlarda var. Ki bu gücün standart üstü bir güç olduğunu zannetmiyorum. Ayrıca ESP'yi tartışmıyor muyuz? ESP, sadece belirli bir gücün altında mı işe yarıyor? Mesela Ogün Audi S8 ile ilgili bir video eklemiş..
Son cümlenize kesinlikle katılıyorum.

belirli bi gücün değil, güce sahip aracın standardının üstünde bi etkisi var.

bi güce sahip arabanın esp siz olanına esp li olanının sahip olduğu manevra kabiliyeti üstünlüğü....
aslında konunun en başından beri tartışılan nokta yani..esp sistemine sahip olmayan bi araç,bu sisteme sahip olana oranla manevra yönünden zayıftır.ana tema bu...

Konu bana ithafen açılmış madem, fikirlerimi doğru tayin edip yorumda bulunsaydın keşke. Ben ya da herhangi birisi, ESP hiçbir işe yaramaz boş beleş bir sistemdir demedi. Bazıları, olaya senin bakamadığın bir açıdan baktı sadece. ESP'nın dezavantajları veya ESP o kadar gerekli mi?

---------- Post added at 01:15 ---------- Previous post was at 01:14 ----------

Kesin kurtaracağına nasıl karar verdiniz?
Böyle durumlar yaşadım esp siz araçlarla örnek bmw 320i 94 model.Tecrübeli ve soğukkanlılığın yanına aracında yeteneğini eklendimi çok rahat atlatırsınız bu tür durumları.Ama o videodaki araç sürücüsünün elinden o kadarı gelmiş ve esp nin bu durumu çok rahat kurtaracağına eminim tecrübelerime dayanarak söylüyorum.Senin esp yi neden kapatmak istediğini anlıyorum sürüş karakterin elbetteki esp yi istemez.Benimde arkadan itişli 320i gibi bir aracım olsa sürüş keyfi istediğim zaman kapatırım.Yanlamak çok zevkli esp buna izin vermiyor.Ama önden çekişli Leonumla 102 hp bu alet yanlamayla pek işim olmaz her daim açık geziyorum.Esp nin örneklediğiniz bir kazaya yol açması çok zor.
Haa bir de Leonun arkadan itişli olmasını çok isterdim.Benim tecrübelerim daha çok arkadan itişli otomobillerde.Keşke 1 serisi gibi arkadan itişli olsaydı.O zaman ben de senin gibi esp yi kapatıp gazlayacağım zamanlar olurdu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt