Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Dizel Leonmu? Benzinli Leon mu?

bende can a katılıyorum. ikinci el temiz bulunursa 1.9 tdi leon alınabilir. bu arada ben kendi aracımla bir keresinde ankaraya giderken baya kastırmıştım ve 3.9 lt yaktırmıştım. 180 hp lik arabadan bahsediyorum :D son birşey tdi a gitmiyo, sağır diyen arkadaşlar gelin de size bir tdi kullandırayım :D
dizel var, dizel var.

bi dizel TSI'dan her türlü az yakar..
dizel bu.. :)

velakin ben 15K'e 240, 30K'e de 350 civarı verdim diye hatırlıyorum bujiler değiştiği için..
45K yine 250 civarı olması lazım..
velakin triger değişimi de gerekli görülürse 120K'de değişiyo..
o süre zarfında bildiğim kadarıyla 1.4TDI 2 defa triger değiştiriyo..bunun yanında Mustafa abinin arabası Doğuş'un eski arabasının yağ pompası zinciri mi ne değişmesi gerekiyomuş 60K'de onun fiyatının yeni öğrenmiş oldum 800 Lira..sadece o parça..
bakım maliyetleri daha düşüktür diye tahmin ediyorum totalde TSI'ın..ilerde muhtemel enjektör değişimini söylemiyorum bile dizellerde..

yiğit iyi hatırlıyorum bizde bujiler değişmedi. bu faturalarla ben ilgileniyroum muhasebe işlerinde çünkü. leonda farklı olabilir ama seatla vw prosedürleride farklılık oluyor.

1,4 tdi ler 90 bnde triger değişiyor ama diğer tırt dizellerle karıştırma üleyn :D.

evet triger 90binde değişir bizde yağ pompasındaki zincirin km aralıgını bilmiyorum ama bende 67bin de ses yapmaya başladı ve dediğimiz bu zincir 400 500 civarı birşey miş 30000bin km için 250 tl gibi bir fark oradan dogar triger bakımınada 600 tl hesap etmek lazım çünkü trigerle birlikde yapılacak peryodik bakımla 900 ü buluyor bunuda zaten 30bin hesaplamasında işin içine kattık trigerdende her 30bin e yani yıla 300tl den geliyor

triger ve bu zincirden 550TL daha fark cıktı :D

olabilir ama 30K'de bi buji değişiyo bizde.. :)

her iki motorunda artıları ve eksileri var. ama bana tdi daha avantajlı gibi geliyor. devamlı euro dizel kullanıp bakımını aksatmadıkça ve her 2 bakımda bir mazot filtresi değişirse enjektör değişimi istemez bence çoook uzun kmler boyunca.

dur alpere söyleyim ford c-max ile 100000 km yaptılar ne tutuyor masraflar biliordur. yada neler çıkabilir.

yakıt konusunda kafadan dizel motor her daim avantajlıdır zaten..
önceden söylemiştim ama ekonomi konusunda TSI motor benzinli ile dizel arasında bi yerde ama dizele daha yakın..geçmesi imkansız ötesi..

dur alpere söyleyim ford c-max ile 100000 km yaptılar ne tutuyor masraflar biliordur. yada neler çıkabilir.

hacı benim arabayı hiçbişeye katmayalım bence :D benim araç kategori dışı bi araç :D, yalnız sana da daha önce dediğim gibi ort ve şehirdışı fabrika verilerini yakaladım 4.3lt (araçta 4 kişi 3 bavul ile çorum-ankara arası 100ü katiyetle geçmeden ) ve 5.1 lt ama şehiriçi dur kalka fazla kalınca ( örneğin peder çorum şehiriçinde kullanırken ) 8 litreyi görüyo, bakım mevzusuna gelince 90binde triger değişimi hariç aşırı bi bakım masrafı çıkarmadı, Allah'a şükür daha enjektörlere sıra gelmedi, benim araba normal sarf malzemesinden deil de abuk subuk bi sürü extra sorundan masraf çıkardı, tabi şu an benim ön disklerin ötmesini ve debriyaj baskı balatanın yavaş yavaş bitmeye başlaması hariç...bütün bakımları hesaplamam zor çünkü peder pinpirikli olduundan yağı çok erken değiştirdiği durumlar oldu, hele filtreler ucuz olduğundan kafasına esip de servise gittiğinde filtre değiştirdiği bile olmuştur...

aman zaten Allahın izniyle kurtulcam inşallah haftaya bundan, 2001 1.9 TDI Passat işi hemen hemen tamam gibi, pederin arkdaşın araba cumartesi limana iniyo bayi demiş 3güne burada olur diye adamın araba geldiği gibi ben de adamın passatı almaya gidicem çoruma

passatı alda yanıma gel özledim baya oldu 1,9 sürmeyeli :D

Geri
Üst Alt