Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

DCT vs. 7G-tronic vs. DSG..

YCO

Kayıtlı Üye
hemen aynı vites geçiş zaman aralıklarına rağmen DSG ve DCT'ye göre en büyük avantajı 7G-tronic'in "kick down"larda teker teker vites düşürmek yerine 6 ya da 7. vitesteyken direkt 3'e 4'e atabilmesi vitesi..DCT zaten çok yeni bi şanzıman ve şuan bildiğim kadarıyla sadece M3'te var..siz aralarından hangisini tercih ederdiniz. ??

performans, yakıt ekonomisi ve sunduğu seçenekler olarak..

7G-tronic..

r-tourer_overview_drivetrainchassis_transmission_715x230_09-2007.jpg

DSG..

volkswagen-dsg.jpg

DCT..

getrag-dct.jpg

D) hic biri,manuel forever:) saka b yana heralde dsg derım bu sıralama ıcınde bıldıgım kadarıyla dsg dıgerlerınden daha once yapılmıs ve versıyonları daha fazla olan b sanzıman,deneyım daha fazla olcagı ıcın yenı versıyonlasrdakı hata payı da daha az olcaktır

Can'a katılıyorum, bende sanırım vites atmak zoruma gittiği zaman autoya geçerim :) şimdilik manuel forever sonrasına bakarız :D

o zaman soruyu daraltıyım ben yazdım sanıyodum yazmamışım performans açısından diye belirtiyim..3'ü de performansa olumlu yönde etkileyen şanzımanlar..

Valla auto ile manuel arasında 1 sn bile fark olsa manuel alırım, ama 1sn üzeri olursa dsg seçerim sanırım. Auto araba bana pek keyif vermiyor.

Valla auto ile manuel arasında 1 sn bile fark olsa manuel alırım, ama 1sn üzeri olursa dsg seçerim sanırım. Auto araba bana pek keyif vermiyor.

3'ü 0-100'de ortalama 0.2-0.3-0.5 son hıza kadar da 1sn.'yi buluyodur kardeşim.. :)

şehir içinde forza otomatik. sadece uzun yolda otomatik vites istemem çünkü tehlikeli. bilimsel olarakta kanıtlanmıştır.

Bende Manuel taraftarıyım. Ayrıca, DSG çok sorunlu bir şanzımandır.

manuel derim. dsg sorunlu lafı yalandır.

Geri
Üst Alt