Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

CUPRA - TYPE-R videoları

Geçilince bide Vites kaçırdım,araba gaz kesti,Eksiklerim var ondan geçtin gibi şeyler söyleniyo :D

Gerçekten typerlar çok iyi gidiyor.Atmosferik olmasına rağmen çok iyi güç veriyor.Ama typerlar cupra ile yürüyebiliyorsa bu motorlarından değil kasalarının hafifliğinden.200hp atmosferik araba 240hp turbolu araba ile aynı kiloda olsaydı o zaman typerların yediği boyları sayamaz olurduk :)

Madem bu araçları performans olarak kıyaslayacağız BİLİMSEL olalım. Videolardan çıkarak bir sonuca varabileceğimizi sanmıyorum. Sonuçta çoğu modlu araçlar Burak'ın dediği gibi. Gelin biz verilerine bakalım:

EP3 Type R'ın 0-100km/h hızlanması 6.7 sn dir. Cupra'nın 6.4sn dir.

EP3 Type R'ın 1000m yi katedebileceği min. süre 27.80sn iken Cupranınki 26.40sn dir.

EP3 Type R'ın Max hızı 235km/h içen Cupra'nın 247km/h dir.

Çok ağır olmasın diye esneme verilerini yazmıyorum..

Cupra 250'yi rahat görüyo bütün Cupra sahipleri aynı şeyi söylüyo..
stock olanlar da..

Şöyle birşey var; Cupranın typer'ı geçtiğinde bahsedince ''Cupra Turbolu,diğeri atmosferik'' deniyor.Eğer bu iki araba kıyaslanıyorsa kimin ne kullandığı beni ilgilendirmez.İki şekilde bakarım karşılaştırmaya; Stock karşılaştırma,not stock karşılaştırma... Stock olarak leon 1p cupra her türlü typer'ı geçer.Oynanmış olarak iki arabada aynı şeyler yapılsın yine cupra geçer.Derseniz cai+eksoz ile typer geçiyor; O zaman cupra da cai ve eksoz yapsın o zaman noluyor bakalm :)
Stock olarak kıyaslaman için buraya arabalar yazıyorum İsmail kıyasla :D
EK9 Type-R ile Cupra2
EP3 Type-R ile Leon MK1 Cupra 1.8T ya da Cupra4
FD2 Type-R ile Leon MK2 Cupra ya da Cupra R.

---------- Post added at 21:52 ---------- Previous post was at 21:51 ----------

Leon Cupra sahibi arkadaşlarımız Type R ları takmıyor bile. Kendi araçlarından eminler ispatlıyacak birşeyleri yok..
O ne demek Alp yaa :D Komikleşme. Arkadaşın takmıyo diye şimdi Type-R kötü araba mı oluyo..

Tayyar hayranları hava filtresiyler 17hp alıyor diye övünüyorlar ama Cupranın 18.6hp aldığını bilmiyorlar..
Atmosferik araçla aşırı besleme araçların aldığı gücü kıyasladığının farkında mısın Alp :D ?
Mazda 3 MPS'ye bir bak, hava filtresiyle kaç hp alıyor. 29'du galiba..

---------- Post added at 21:54 ---------- Previous post was at 21:53 ----------

Aynen ahmet abi ben de onu demek istiyorum.Geçince bişe yok geçilince ''Zaten turbolu''...
Her Cupra'yı geçecek bir Type-R bulabilirsin. Ama her Type-R'ı geçecek bir Cupra bulamazsın İsmail :)

Mazda'nın motor hacmine bi bak istersen Ayberk..

Geri
Üst Alt