Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Chip Tuning

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
C63 AMG chip tuning ile 134 hp alsıın gözümün önünde, hayatım boyunca arabaya binmem bisiklete binerim.

not: Superchips C63 AMG için 19hp diyor :)

Alp bu arac zaten göz önünde ve istanbul daki Ankara daki bir çok tuner ın çok çok iyi tanıdığı Hakkı amcada bu adam 65 yaşlarında ve eb son bana geldiğinde 320 son süratmidir lastiklerim dayanmıcak diye korkuyorum diyen birisi.
134 beygire gelince bu arac grey market olduğu için 451 beygir.italatçısının getirdiği 63 amg ler 512 beygir standartta biz bu aracı dyno ya çıkardık ve 451 beygiri 3 farklı ölçümün ortalaması ile yakaladık araç doğru dedik
sonra v-max ile ölçüm yaptık aynı sonucu yakaladık
yazılım yaptıktan sonrada dynoya cıkartmak hem aracın lastiklerine büyük zarar veriyor hemde bu litredeki aracları dynoda boşa cevirmek oldukça tehlikeli.
yazılımı yaptıktan sonra tekrar yolda ölçtük 558 beygir cıktı daha sonra short tube headerslar geldi k:&n hava filtreleri kat iptali ve cat sonrası sylencer iptali yaptıkbaşka hiç bir sey yok aracta
ve sonuç 585 beygir oldu.

Ispatı: mercedese brabus power kit üretimi yapmış gayat başarılı tam 542 beygir verdiğini söylüyor.Brabus yalan söylicek değil tabikide..
long tube hederslar-brabus hava filtreleri-krank kasnağı-spor kat ve brabus BEYİN var

5 ekim izmit körfez pistinde corvette.com ile beraber bu aracıda oraya çıkardık.ve bahsetmiş olduğum brabuslu c63 amg de oradaydıdrag yaptı bu iki arac.
http://www.youtube.com/watch?v=RI7fN1gcgQE

---------- Post added at 13:08 ---------- Previous post was at 13:05 ----------

hazır yazılım kullanıyosunuz yani..

bi ara kesin uğramayı düşünüyorum zaten mekanınıza ama..
ben de ilk defa duydum 1.6 8V'ten 20hp alınabiliyo olmasını ve çok şaşırdım..

benim aracım 1.4 TSI..
ben optimumunda sorunsuz +30-31hp ve 52-53nm arası tork alabildiğim..

şu zamana kadar yaptığınız en güçlü 122hp'lik TSI kaç hp oldu acaba. ??
evet custom yazılım yapıyoruz.TSI motordanda çok rahat 40 beygir çıkarılabilir sorunsuz bir şekilde.

---------- Post added at 13:12 ---------- Previous post was at 13:08 ----------

Yanlıs anlamayın ama burdakı arkadaslarımın yazınıza karsı tepsının olması yada soru yagmuruna tutmasının tek nedenı atmosferık motorlardakı normalın ustundekı artıslardan bahsetmenız.Bence bahsettıgınız degerlerını dogrulugunu kanıtlamak ıcın oncesı sonrası dyno olcumlerını eklersenız b anlamda bızımde merakımızı gıdermıs olursunuz.Tekrardan yanlıs anlamamanız dılegımle belırtmek ıstemıyorumkı burdakı cogu kısı en basıtınden 1.6 8V lı Akl motordan yazılım fıltre egsozla 122bg alınamıcagını bılıyor.Bahsettıgınız arabada ne derecelı egzantırık var ne daha genıs emme manıfoldu var ne buyuk enjektor var ne de daha buyuk benzın pompası.Ayrıca Abf motordan sadece yazılımla yada ustune egsoz fıltre ıle 30-45 bg alınıyor olsaydı,bugun pıyasada heralde gazlayalım mantıklı her ınsan golf 3 Gti yada Cupra2 alır az malıyetle ucak gıbı arabalara bınerdı.Turbo arabalarda bu kadar guc artısı alınabılıyorken atmosferıkte aynı basarıyı saglayan calıstıgınız fırmanın adı nedır acaba ? Bu custom yazılımları yaparken acaba arabayı sureklı log alarak mı tune edıyosunuz yada Wideband baglıyormusunuz duzgun Af degelerı ıcın ? Bende eskı arabama yazılım yaptırdım,1.6 16V mk1 loenumda Fıltre,son susturucu,Wimmer-Rst yazılım mevcuttu ve dogru carpım ıle 118bg 161nm aldı.16V lık bcb motordan bayagı b eksıgı olan Akl motorun 20 bg alması cıdden cok cok utopık geldı bana.Dedıgım gıbı oncesı sonrası olcumlerını ve dynonun carpanının da ne oldugunu yazarsanız cok memnun olurum.
Evet haklısınız ancak dyno ölçüm sonuçlarını biz biriktirmiyoruz bazıları elimizde mevcut leonunki sanırım yok ama genel amglerin ölçümleri elimde mevcut.Leon için ortalama 18 beygir veriyoruz +15 beygir olmazsa ben bu yazılımdan para almam 15 ve üzerinde ücret talep ederim.sonuçta ben bir işletme sahibiyim ve yaptığım bir amg yi ve yazmış olduğum M3 ü önümüzdeki tunin fuarına çıkarıcam orda da aracları görmek mümkün olacak..

---------- Post added at 13:16 ---------- Previous post was at 13:12 ----------

cordoba 1.4 TDI 80ps 195nm bunu sizin yazılımınızla max kaç ps güç üretir hale getirebilirsiniz ve maliyeti nedir sadece yazılımlamı yapacaksınız bu işi
sizin aracınız standartta 75 beygir bu arac yazılımla minimum 100 beygir oluyor max 110 civarı çıkar.fiyatını özelden mesaj atarsanız cevaplamam mümkün..

75 ps mi?

---------- Post added at 13:18 ---------- Previous post was at 13:18 ----------

2008 model benim araba 80 ps bu

ancak benim motarda süperşarj yok bildiğiniz gibi..
yani 122hp'yi 160+ üstüne çıkarabilirsiniz o zaman..yarın zaten bi sorun çıkmazsa uğricam size..

sizlerden bir arkadaşın youtube üzerindeki bir videosunu izledim çok iyi bilinen birisine yazılım yaptırmaş ve videoya cekmiş 0-100 ünü izledim ve bende ekrandan saydım ve yine sizden bir arkadaş bana bunu gösterdi çok iyi sonuç almış diye aracın standartı ile yazılımlı halinin arasında zaman farkı malesefki yoktu.

ben c 63 amg de 100- 200 ölçümü yaptım sürekli başlangıçta 100-200 9.2 sn iken en son hali ile 7.8 saniyelere kadar düştü.

---------- Post added at 13:24 ---------- Previous post was at 13:21 ----------

http://www.facebook.com/photo.php?pid=30795837&id=1124760591&oid=8498747361

bu resimde E46 M3 dyno sonucu.

[/COLOR]
Evet haklısınız ancak dyno ölçüm sonuçlarını biz biriktirmiyoruz bazıları elimizde mevcut leonunki sanırım yok ama genel amglerin ölçümleri elimde mevcut.Leon için ortalama 18 beygir veriyoruz +15 beygir olmazsa ben bu yazılımdan para almam 15 ve üzerinde ücret talep ederim.sonuçta ben bir işletme sahibiyim ve yaptığım bir amg yi ve yazmış olduğum M3 ü önümüzdeki tunin fuarına çıkarıcam orda da aracları görmek mümkün olacak..

Stock akl motor ıcın 18bg,egsozlu fıltrelı olanı ıcın 20bg dıyosunuz yani yanlıs anlamadıysam.
8v leon yada toledo kullanan arkadaslar bu mesajı lutfen dıkkatle okusunlar cok merak edıyorum yapılcak olan ıslemın sonucunu,mutlaka gonullu bırılerı vardır aramızda

[/COLOR]

Stock akl motor ıcın 18bg,egsozlu fıltrelı olanı ıcın 20bg dıyosunuz yani yanlıs anlamadıysam.
8v leon yada toledo kullanan arkadaslar bu mesajı lutfen dıkkatle okusunlar cok merak edıyorum yapılcak olan ıslemın sonucunu,mutlaka gonullu bırılerı vardır aramızda

genel olarak ortalama 18 beygir alınabilir diye yazdım her aracta aynı sonuç çıkması mümkün olmayabilir ama 18 beygir zor değil

Yanlış anlaşılacak hiç bir şey yok :)

Tabiki bu soruları sormanız çok doğal.Arkadaşlar şuna artık inanmalıyızki ülkemizde bu tip işlemleri çok iyi derecede yapabilen bir çok insan var.İlla herseyin en iyisinin yurt dışındfa yapıldığını düşünmeyin.bize Türkiye'nin her yerinden ve yurt dışından da araçlar gelmekte.Bizim çalışpmış olduğumuz firma bu araçlardan aldığı sonuçları deneme yanılma ile elde etmiyor tamamen bilinçli bir şekilde bu yazılımlar hazırlanıyor.

Orhan Bey, soruma hala cevap alamadım. İnsanlar bu gücü, dereceli egzantrik, cai, düz boru, hafif debriyaj seti ve custom yazılım yaparak alıyosa, siz aynı gücü nasıl sadece yazılım yaparak alıyorsunuz?
Ayrıca hızlanma değerlerini göz önünde bulundurarak aracın gücünü nasıl hesapladığınızı öğrenebilir miyim?
11 saniyede 100km/h'ye 102hp ile çıkılıyorsa
10 saniyede 100km/h'ye ? hp ile çıkar.
gibi bir orantıyla mı hesaplanıyor?

Orhan Bey, soruma hala cevap alamadım. İnsanlar bu gücü, dereceli egzantrik, cai, düz boru, hafif debriyaj seti ve custom yazılım yaparak alıyosa, siz aynı gücü nasıl sadece yazılım yaparak alıyorsunuz?
Ayrıca hızlanma değerlerini göz önünde bulundurarak aracın gücünü nasıl hesapladığınızı öğrenebilir miyim?
11 saniyede 100km/h'ye 102hp ile çıkılıyorsa
10 saniyede 100km/h'ye ? hp ile çıkar.
gibi bir orantıyla mı hesaplanıyor?
sizin aracını kaç beygir standartta ve su anki halinin kaç olduğunu biliyormusunuz bir ölçüm yaptınız mı
tam olarak model ve ylı nedir
su anki 0-100 kaç onu öğrenebilirmiyim

sizin aracını kaç beygir standartta ve su anki halinin kaç olduğunu biliyormusunuz bir ölçüm yaptınız mı
tam olarak model ve ylı nedir
su anki 0-100 kaç onu öğrenebilirmiyim
Standart olarak 150hp - 156hp olarak yazılıyor internette.
Araçta şu an K&N Cold Air Intake, 60'lık düz boru ve Walbro benzin pompası var.
1999 model Seat Ibiza Cupra aracın adı. 2.0 16V ABF motor kodu.
Şu an 0-100km/h hızlanması 6.7 saniye civarında.

Standart olarak 150hp - 156hp olarak yazılıyor internette.
Araçta şu an K&N Cold Air Intake, 60'lık düz boru ve Walbro benzin pompası var.
1999 model Seat Ibiza Cupra aracın adı. 2.0 16V ABF motor kodu.
Şu an 0-100km/h hızlanması 6.7 saniye civarında.

standartına 20 beygir minimum tüv den geçicek sekilde yapılıyor ülkemizde böyle bir sorun olmadığı için o yüzden rahatlıkla 25- 30 rahat alınır sizin aracta eğer bir problem yoksa dediğim gibi 35 civarı bi fark çıkar.0-100 ölçümünü öncesi ve sonrası seklinde yaparız. su anda aracın lastik durumunu bilmeden size zaman konusunda rakam vermem büyyük yanlış olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt