Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Benzinli araç ile bu tüketimi yakalayan var mı ?

aslında atıyorum 4K'de vites değiştiriyosun biraz gecikmeyle devir 2K'e inerken vitesteyken de yakmaması gerekiyo..sanırım 0 gösteriyo dikkat etmedim çünkü pek vites değiştirirken ama bi değer çıkıyosa aslında yakmıyo olması gerekir dimi..

çok sakin kullanımda bir depoyla şehir içi 650km'yi geçemedim. Hoş gittiğim mesafe hep kısa mesafeler ( ew-iş arası 3km).

bir kaç kez fırsat bulduğumda boş ve düz yolda kastırarak 5.0 lara falan indim ama kastırdım baya. 4 lere inemeyişinin nedenini bilmiyorum ama 18" ler olabilir mi acaba diye düşünüyorum...

iyi güzelde sonuçta devir belirli bi noktaya geliyo hadi güç fln aktarmıyo gaz yediği için motor belirli bir tüketim olması gerekmezmi. boşta rölantide bile belirli bir sarfiyat gösteriyo.
Araç rölantide çalışmak için (örneğin 1000d/d) belirli bi benzin yakmalı ki, pistonlar hareket etsin. Ancak viteste giderken ayağını gazdan çektiğin zaman, pistonlar, tekerlekler tarafından çevriliyor. Motorun ateşleme yapmasına gerek kalmıyor. Sadece yağlama yapıyor. Ancak giderken boşa aldığın zaman, motor, dışarıdan bir güç tarafından çevrilmemiş oluyor, ve rölantide çalışmak için benzin harcıyor.

aslında atıyorum 4K'de vites değiştiriyosun biraz gecikmeyle devir 2K'e inerken vitesteyken de yakmaması gerekiyo..sanırım 0 gösteriyo dikkat etmedim çünkü pek vites değiştirirken ama bi değer çıkıyosa aslında yakmıyo olması gerekir dimi..

yiğit genelde yumuşak ve uzun süreli vites geçişlerimle meşhurumdur bu yüzden dikkatimi çekti daha önceden aynen yazıyor yol bilgisayarı. muhtemelen sensörler krankın şanzımana bağlantısının olmadığını algılıyor ve yakıta ihtiyacı olduğunu düşünerek ecu yakıt veriyor olabilir.

yiğit genelde yumuşak ve uzun süreli vites geçişlerimle meşhurumdur bu yüzden dikkatimi çekti daha önceden aynen yazıyor yol bilgisayarı. muhtemelen sensörler krankın şanzımana bağlantısının olmadığını algılıyor ve yakıta ihtiyacı olduğunu düşünerek ecu yakıt veriyor olabilir.

devir serbestçe aşağı inerken yakmaması gerekir aslında özellikle üst devirlerden..sonuçta rolantiye kadar motor inişe geçiyo orda tekrar bi ateşleme olsa devir düzgün bi şekilde inmez zaten aşağı..

ben tamamen anlık yol bilgisayarı verisine dayanarak yorum yaptım yiğitcim dene istersen bir ara :)

akıcı trafik olsa ve 2000 - 3000 devir arası üst viteslerde seyredebilsek aramızda 650km den az menzil görecek kimse kalmazdı. gaz pedalı ve debriyajla ne kadar sık oynarsan frenlerin de ne kadar sertleşirse o kadar gereksiz enerji harcaman ve hazır enerjiyi yok etmen demektir buda sarfiyattan başka bişey değildir.

ben tamamen anlık yol bilgisayarı verisine dayanarak yorum yaptım yiğitcim dene istersen bir ara :)

ben çoğunkla doğru olduğuna eminim yol bilgisayarının ama dikkatini çekmediyse yarın..sıfırdan çok hafif kaldır arabayı 10km/h kadar sonra vites al aracı eğer sistem birebirse değerlere bi bak.. :)

sistem aynıdır yiğit değişeceğini sanmıyorum ama bende deneyim yarın sabah :)

---------- Post added at 22:20 ---------- Previous post was at 22:19 ----------

akıcı trafik olsa ve 2000 - 3000 devir arası üst viteslerde seyredebilsek aramızda 650km den az menzil görecek kimse kalmazdı. gaz pedalı ve debriyajla ne kadar sık oynarsan frenlerin de ne kadar sertleşirse o kadar gereksiz enerji harcaman ve hazır enerjiyi yok etmen demektir buda sarfiyattan başka bişey değildir.

abi artık çok fazla kasmıyroum o halde 650 km bir depo tamamı şehir içi gidiyor.

gerçi dün biraz kankam saolsn denicem diye ilk kez 200 e çıkarttı arabayı :D

cumartesı yolda cekılmıs bır deger
3e6a2aa8d890afad632e9cff97d03806.jpg

Geri
Üst Alt