Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

650whp 1.8t

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
çin malı olsun amaç hp almak 5 kere alacağıma o gücü bir kere alırım maksat senin sorunun cevabını vermek bende cevabını verdiğimi düşünüyorum.

Hırsımı kimseden çıkarmıyorum Abi. Ben, hoşlanmadığım bir konuda yorumda bulunulduğu zaman, bana verilen cevabın aynısını veriyorum. Kesinlikle seninle ilgili kişisel bişey değildir Serhat Abi. Aynı şeyi MSN'de Cezmi Abi'ye de söyledim.
Ne zaman teknik bişey tartışılıyo forumda, insanlar birbirini kırmasın, işte konu çok uzadı mesajları yazılıyo sürekli.
Ne konuşucaz bu forumda ben anlamadım. İsteyen istediği konuyu okusun, istemediğini okumasın. Bu kadar basit.
Rahatsız oluyosa o konudan okumasın, yanlış mıyım?

Yanlış değilsin tartışılması gereken konu mevzu dahilinde olduğu sürece bi araç 600hp ye 10000tl ye çıkmaz bunu sende bende iyi biliyoruz zaten cebinde 10000tl ile buişe girmeye çalışan hata eder 10000tl dahi olsa bu minimumdur ve muhakkak %100 eksikler çıkacak ve can sıkacaktır....

Yanlış değilsin tartışılması gereken konu mevzu dahilinde olduğu sürece bi araç 600hp ye 10000tl ye çıkmaz bunu sende bende iyi biliyoruz zaten cebinde 10000tl ile buişe girmeye çalışan hata eder 10000tl dahi olsa bu minimumdur ve muhakkak %100 eksikler çıkacak ve can sıkacaktır....

İşte Abi. Bende istedim ki Osman Bey ile, bana kişisel çıkarımlarda bulunmadan önce, güzelce tartışıp, kendisiyle bu işin bu fiyatlara olmayacağı konusunda uzalaşalım.

Sorunsuz arabadan bahsedıyoruz dynoya sokmalık 600hp arabadan bahsetmıyoruz.Suan arabanı kullandıgın gıbı sorunsuz sekılde yurutcegın 600hp arabayı ne cın malı turbo ıle ne taklıt malzemelerle goturemezsın.ayrıca ıstedıgın kadar ıkıncı el al,hepsını ıkıncı el fıyatlarıyla bıle toplasan cıkarsan carpsan bolsen 10 lıra ıle sınırlı kalamaz.600 hp yapmak ıstedıgın arabanın yazılmını da yaptırcagın 2-3 adres var suan TR de onlarda 100-200 lıraya ıs yapmıyorlar.konu dynoda 600hp gormekse zaten tak k04 kıtı ustune de motoru orda kırcak kadar nos bas alırsın abıcım.mıllet tfsı cupralara 5 lıra harcıyor 350 bg olsun dıye bosa kasmıslar 10 lıraya 1.8t 600hp olyomus :)

Burdaki tartışma umarım diğer kitlenen konuya dönmez artı burda olmayan birinin isminin geçmemesi daha iyi olur........ cevap hakkı doğurmaması için...

çin malı olsun amaç hp almak 5 kere alacağıma o gücü bir kere alırım maksat senin sorunun cevabını vermek bende cevabını verdiğimi düşünüyorum.

Bende şöyle bir yorumda bulunuyorum:
Orada yazan parçalar, montajı, işçilikleri 30.000TL civarı tutar.
Hatta İstanbul koşullarında 50.000TL'den aşşağı yapacaklarını sanmıyorum.
Ahmet Abi'den onaylanmasını istediniz, bu parçaların hepsinin Bulgaristan'dan 10.000TL'nin altına alınabileceği ile ilgili.
Ben de Ahmet Abi'nin aracının satılık ilanına baktım. Şöyle yazıyo:
Aracımdaki 20 000 TL lik donanımlar(extralar) aşağıda listelenmiştir.... MOTOR Garrett GT2871R .64A/R Turbo 1.8T T3 Turbo Manifold Stainless Steel Turbo Heat Shield APR 3” downpipe, 3 Stainless Steel O2 Housing w/ Heat Wrap Oil Feed / Drain Kits Steel braided oil feed and return line assemblies Coolant Relocation Kit TiAL 38mm External Wastegate Forge 007P DV Forge Silikon Hortumlar Forge FMIC 550cc/min Siemens Deka Enjektörler Walbro 255 LPH benzin pompası Bosch 4 Bar FPR Bosch F5DPOR sparkplugs 3 Inlet Pipe Kit AEM Water/Meth.Kit AEM Dryflow Filtre custom 3” Egsozt Revo Chipped Big Turbo Software SÜSPANSİYON/FREN Koni Amörtisör H&R yay Stock Brembo Frenler İÇ KISIM Defi Boost Defi Oil Temp Defi Egt Defi Gauge Unıt Aem Wideband
Bir de ekleme. Ahmet Abi'nin aracı 351hp.

kuprası veya 1.8t aracı olan kaç kişi tanıyosun emin ol ben onların içindeyim ve 1.8t olan demiyim cuprası ve fr ı olanların çoğunu tanıyorum ve bir samimiyetim var bir cupranın 240 hp sini sorunsuz 350 hp yapmak kaçpara biliyomusun 3000 tl forge dv forge intercooler revo yazılım kat iptali oldu sana 350 hp çevremde bu güçle gezen bir çok arkadaşım var o yüzden bazı şeyleri gözünüzde çok büyütmeyin ve bilgisi olanları asla ve asla araştırmadan yanlış demeyin

Bende şöyle bir yorumda bulunuyorum:
Orada yazan parçalar, montajı, işçilikleri 30.000TL civarı tutar.
Hatta İstanbul koşullarında 50.000TL'den aşşağı yapacaklarını sanmıyorum.
Ahmet Abi'den onaylanmasını istediniz, bu parçaların hepsinin Bulgaristan'dan 10.000TL'nin altına alınabileceği ile ilgili.
Ben de Ahmet Abi'nin aracının satılık ilanına baktım. Şöyle yazıyo:
Aracımdaki 20 000 TL lik donanımlar(extralar) aşağıda listelenmiştir.... MOTOR Garrett GT2871R .64A/R Turbo 1.8T T3 Turbo Manifold Stainless Steel Turbo Heat Shield APR 3” downpipe, 3 Stainless Steel O2 Housing w/ Heat Wrap Oil Feed / Drain Kits Steel braided oil feed and return line assemblies Coolant Relocation Kit TiAL 38mm External Wastegate Forge 007P DV Forge Silikon Hortumlar Forge FMIC 550cc/min Siemens Deka Enjektörler Walbro 255 LPH benzin pompası Bosch 4 Bar FPR Bosch F5DPOR sparkplugs 3 Inlet Pipe Kit AEM Water/Meth.Kit AEM Dryflow Filtre custom 3” Egsozt Revo Chipped Big Turbo Software SÜSPANSİYON/FREN Koni Amörtisör H&R yay Stock Brembo Frenler İÇ KISIM Defi Boost Defi Oil Temp Defi Egt Defi Gauge Unıt Aem Wideband
Bir de ekleme. Ahmet Abi'nin aracı 351hp.

sen 600 hp yi koni amörtisör ve firen sistemiyle alındığını sanıyomuşsun ben senle bukadar boşuna tartışmışım göstergelerde cabası neyse dostum takıl kafana göre 50000 tl yazmışsın alemsin gecenin espirisi puhahapuhahapuhahapuhahapuhaha

sen 600 hp yi koni amörtisör ve firen sistemiyle alındığını sanıyomuşsun ben senle bukadar boşuna tartışmışım göstergelerde cabası neyse dostum takıl kafana göre 50000 tl yazmışsın alemsin gecenin espirisi puhahapuhahapuhahapuhahapuhaha

Stok fren sistemi yazıyo. Yani o fiyata dahil değil.
Koni amortisör sizin güzel hatrınıza 2.000TL olsun :) Göstergelerde 2.000TL olsun. Etti 4.000TL.
Ahmet Abi 16.000TL'den fazla para harcamış ve aracı 351hp.
Bence gecenin esprisi, sizin hala ısrar etmeniz :)

kuprası veya 1.8t aracı olan kaç kişi tanıyosun emin ol ben onların içindeyim ve 1.8t olan demiyim cuprası ve fr ı olanların çoğunu tanıyorum ve bir samimiyetim var bir cupranın 240 hp sini sorunsuz 350 hp yapmak kaçpara biliyomusun 3000 tl forge dv forge intercooler revo yazılım kat iptali oldu sana 350 hp çevremde bu güçle gezen bir çok arkadaşım var o yüzden bazı şeyleri gözünüzde çok büyütmeyin ve bilgisi olanları asla ve asla araştırmadan yanlış demeyin

sorun gene bu değil 10000tl 600hp sorunsuz almak değilmi Ahmet abinin aracını burdaki şuan satılık olan hocanın 350hplik cuprasını mustafa güneş in cuprasını bizde biliyoruz çoğu internet satışında neye ne harcadığını yazmış paylaşmıştı ve masrafları ortada ama orantı yanlış bi araç 350hpye dediğin 3000tlye çıkabilir??? ama 600hpye bunu 3ile çarp mantığıyla çıkmaz yaz o zaman Osman abi parçaları ve fiyatlarını işçiliğini koy ortaya olsun bitsin.... ben kimseyi gözümde büyütmüyorum hiçbir aracıda ben elimdekine bakarım.....:eek:key:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt