Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

140kmh'den Sonra...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

YCO

Kayıtlı Üye
okulun kapanmasına yakın Kurtköy'de artık hendek diye tabir ettiğim bi sürü çukur vardı ve yeri geldiğinde unuttum yeri geldiğinde sert fren yapamadım arkamda birileri olduğu için..ama sağlam can acıtan hendeklerdi..
okul bitti arabayı bırakıp tatile gittim..
döndüğümde de lastikleri ön arka yapıp ayrı ayrı ve üstünde balans yaptırdım..
ancak şuan hala vibrasyon var eskisine göre çok daha az da olsa eskisi gibi rayda gider gibi değil özellikle viraj alırken..140kmh'den sonra 190kmh civarında artık titreşimler çok hızlanıyo diye azalıyo gibi oluyo sonuçta..bazen gaz pedalından bile hissedilcek kadar titriyo araç..
bunun sebebi ne olabilir..
seçenekler..

- lastiklerin yanaklarında problem var elle ya da gözle görünmese de..
- aks başlarında bi sorun var..
- bi takım başka bişiler eğildi büküldü..
- ya da titreyen benim..tatilden geldiğimden beri halledemedim bu sorunu çünkü.. :S

kardesım sen hala tatil rehavetini atamamıssın ustunden:p:D

:D
ya keşke öyle olsa..
artık sen de her gün tepiceksin muhtemelen Kurtköy yollarını..
en kötü okul zamanı her gün TEM'deyim çok sinir bozucu bi hale geldi olay..

valla benım en kotu aralık bası ıtıbarıyle arabayla gıtme durumum olur ehlıyetı almadım cunku

araba olsun olmasın..
servisle ya da otobüsle işte..yurt düşünmüyosan tabii..

yiğit jant yamuk olabilir veya arka balansların iyi yapılmadı
acill göztepe sanayii'de özsaygılıya git başka tanımam

yiğit jant yamuk olabilir veya arka balansların iyi yapılmadı
acill göztepe sanayii'de özsaygılıya git başka tanımam

abi lastikçimi ehliyetim yokken bile tanıyodum..
şu zaman kadar 1 defa saçmalamadılar..

lastiğin balansı yapılırken jant eğikse görünmesi gerekmez miydi abi. ??

jant eğikliği doğru tespit olabilir, o şüpheyle yeniden kontrol edilmesi yararınadır. Eğik çelik jantların presle doğrultulması çok uygulanan bir yöntem, hatta bende başvurdum ama sac jantlara göre çatlama ihtimali çok daha fazla. Böyle bir durum yaşarsan sakın ola ki çatlağın kaynak tamirine gitmeyin, jantı hurdaya çıkartıp komple yenilemek daha doğru olacaktır. Önce güvenlik.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt