Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1 depoyla kaç kilometre yapıyorsunuz?

bu benzin göstergesinin ibre yarıya kadar 400km giderken diğer yarıyı 250 de bitirmesine açıklaması olan var mı :)

40 nolu iletide zaten açıklması vardı. Depo dikdörtgen değildir.
1. Depo kar-dikdörtgen formunda değildir, şamadıradan gelen bilgi ile, 1/2 gösterince 100 km ise tam depo 200 km gider hesabı yanıltıcıdır
2. Bir depo ile X km söylemi, yolda kalıncaya kadar gidilirse geçerlidir, yolda kalınmadıkça depoda yakıt vardır, depodaki +-4lt yakıt, hesabı %10 yanıltır, %10 ciddi bir hata payıdır
Yani tüketilen yakıt için, kr cinsinden , depo cinsinden hesap yapılmaz.
Tam doldurulur, km sıfırlanır, bitmeye yakın tekrar doldurulur, gidilen km den lt/100km hesabı yapılır. ayda 4 defa 40 TL yakıt almak ile, 1 defa 160 TL almanın da masrafı aynıdır.

40 nolu iletide zaten açıklması vardı. Depo dikdörtgen değildir.

ben bu mesajı hiç görmemişim ya, teşekkürler Çağlar .. ama bu kadar teknolojik gelişmeye rağmen, o depoda, isterse küre olsun, kaç lt yakıt kaldıgını söylemesini bekliyor insan :) ya da ibreyi ona göre ayarlasınlar, not düşsünler kitapçığa vs

Dun depoyu fullerken dikkatimi cekti ..1.kademede doldurdu..ceyregin yarisi doluydu depoyu fullemeden once..55 litre depoya 53 litre benzin koydu daha koysa alacakti tasma falan yoktu..rahat 60 litre alacakti devam etsek..

bence gayet güzel

Sakin kullanınca oldu valla bende şaşırdım...

bu değerleri yakalabilsem ahhh ahhh :D

Normalde benim yarım depo cizgisini gördüğümde km 440 ile 460 arası oluyor, ikinci yarımlada 200 yaparım diye gidiyordum hep ilk defa ışık yanana kadar bekledim ve ışık yanık halde tahmini 35 km daha yaptım ve benzinciye girdim 50 küsür litre aldı 51 değil yani...

muzik demişken dun ibo nun 10 yıl oncekı cd sini dınlıyordum araba bı hantallştı ve yakmamaya basladı:)

Dun depoyu fullerken dikkatimi cekti ..1.kademede doldurdu..ceyregin yarisi doluydu depoyu fullemeden once..55 litre depoya 53 litre benzin koydu daha koysa alacakti tasma falan yoktu..rahat 60 litre alacakti devam etsek..

Kaan abi aldığın benzincide bi tuhaflık var galiba..
2 gün önce aynı yerde dururken ibre depoyu doldurdum 47-48L arası benzin aldı depo pompa atana kadar..
bi defa da arabada en fazla 1L benzin kaldığına inandığım bi günde 54L benzin almıştı araba yine pompa atana kadar..o da pompada gördüğüm en yüksek L miktarıydı..

Şehir içinde 900 lerde geziyorum,şehir dışını hiç ölçmedim ama rahat 1200 yapar herhalde sakin kullanımla..

Gerçi ben 2.ortalamada 4.5 gördüğümden beri artık kasmıyorum:D

senin deponu dolduran pompacı yine yedek depoyu dolduruyorum zihniyetiyle depo havalandırmasını doldurmuş bence kaan abi yoksa o kadar alması normal gelmedi bana

Geri
Üst Alt