Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.9 tdi motor hk.

silindir sayısı ve hacmi farklı olsa da bir Pd ci olarak yazacak olursam;
yağın çamur gibi olmasından kasıt rengi ise gayet normal. benzinliden dizele geçince ben de öyle düşünmüştüm ama cillop gibi 4.5lt yağı değiştirdikten sonra motor çalışınca yine aynı rengi aldı..kıvamdan bahsediyorsak orda bi problem var..

bp eurodizelde menzil iyi,performans kötü,ses çok,duman da çok..
shell v-power menzil orta,performas iyi,ses az,duman daha az..
shell fuelsave menzil iyi,performans kötü,ses orta,duman çok..
shell gtl menzil kötü,performans iyi,ses az,dman az..
opet euro menzil kötü,performans kötü,ses çok,duman çok.. denediklerim bunlar,tüm kategorilerde en facia opet,en iyisi v-power dizel..
total denemek istiyorum ama arabayı deneme tahtası yapmak hoş değil,enjektör takımı 1500euroydu:p
benzinden çok ahımı alan PO ise bana uzak olsun,kaportadaki ziftleri çıkarmak için belki:D
25binde bakımdan sonra mazot filtresine girmeyi düşünüyoru,bakalım neler çıkacak.. olmadı 10 numara yağ:D

yakıt bilgileri için teşekkürler..

çamur gibi den kastım gerçekten çamur gibi...hem rengi hem kıvamı ..akışkanlığı yok çmuru parmaklarının arasına aldığında ne tepki veriyorsa o desem..

o zaman,aracı ilk aldığınızdaki sarsıntılı ve sesli çalışması yağ kaynaklı idi; değişimden sonra düzeldi mi peki? 10w-40 magnatech de uzun vadeli kullanınca bu kıvama geliyormuş,tam sentetik yağda hiç böyle birşey duymamıştım..
bir de güncel 1.9tdi 105lklerde mazot pompası içindeki bir pime basan yayın gevşemesi ve yakıtın geri kaçması sonucu ,sıcakken marşa basınca zor çalışma durumu mevcuttu..komşumuzun vw caddy sinde bizzat tecrübe etmiştim bunu,gayet uyuz bir durumdu..böyle birşey sizde de var mı?

o zaman,aracı ilk aldığınızdaki sarsıntılı ve sesli çalışması yağ kaynaklı idi; değişimden sonra düzeldi mi peki? 10w-40 magnatech de uzun vadeli kullanınca bu kıvama geliyormuş,tam sentetik yağda hiç böyle birşey duymamıştım..
bir de güncel 1.9tdi 105lklerde mazot pompası içindeki bir pime basan yayın gevşemesi ve yakıtın geri kaçması sonucu ,sıcakken marşa basınca zor çalışma durumu mevcuttu..komşumuzun vw caddy sinde bizzat tecrübe etmiştim bunu,gayet uyuz bir durumdu..böyle birşey sizde de var mı?

ben aldım antepe geldim mobil 1 tam sentetik ile yağı değiştirdim..
yok bahsettiğiniz sorun bende yok...araç tıkır maşeALLAH çalışma sesi saat gibi..marş deseniz öyle..
sadece kaputu açınca motorun öne arkaya titrediğini görebiliyorsunuz. o kadar çalışmada gidişte çekişte bir sorun yok..
motorun sesini dinlediğimizde de bir soru yok..
ustanın dediğine göre triger dişlilerinin otruması gerekebilir dedi..bu hafta tekrar götüreceğim kısmetse inşeALLAH

Varol abi, 505.01 uyumlu castrol ve shell de yağ var..ben aracı aldığımda ilk bakımı 50.000 de yapmıştım,yetkili servis 5-30 castrol koymuştu..sonra yetkili servise gitmeyi gereksiz buldum, varilden yağ alacağıma, kendim alırım dedim, 60 ve 70 bakımlarında castrol edge turbo dizel koydum..80 bakımında ise Cezmi abiden aldığım mobil 1 esp formula yı kullandım..ne kadar yararlıdır-iyidir bilmiyorum..tek bildiğim -dizeller yağ eksiltir denmesine rağmen- hiç yağ eksilmedi..10.000 km kullandıktan sonra,yeni yağı koymadan önce kontrol ettim hep..hiçbirinde, yağ çubuğundaki aralığın dışına çıkmamıştı..

yağın çabuk kirlenme olayı normal abi..yağı değiştirdikten 1 gün sonra bak,yağ kapkara oluyor..ben de soruşturdum,dizellerde hep böyleymiş..

yakıt konusunda ise, hep aynı istasyondan alıyorum..Hep söylediğim gibi,markaya değil de istasyona bakıyorum yani..Benim aldığım istasyon, eskiden akpet mi neydi,şimdi de lukoil..ama sahipleri tanıdık..son derece dürüst adamlar..10 yıldır aynı yerden alıyorum,bir sıkıntı yok..

Geri
Üst Alt