Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.9 tdi motor hk.

bir konu hortlatacağım ama eve gidince buradan bir soru soracağım o yüzden aradığım zaman kolay bulmam gerekiyordu ....bu konudan dolayı soracağım sorular olacak..

sımdı sorsaydın abı eve gıdınce cevabını gorurdun :)

can dışardan yazarken konuşuyorlar sormak istediğimi tam soramıyorum o yüzden..
şimdi ben mobil 1 koydum...0-30...usta ne istersin dedi 5- 30 mu 0-30 mu ben de farkı sordum 0-30 biraz daha pahalıdır dedi bende pahalsından koy dedim..ama fiyatları aynı imiş..bu harun bahsettiği 550-01 le sadece castrol de varmış..
pd yani pomplı enjektör--bakımı zor mu diğer enjektörlere göre..
beni araç nette common rail diye okuduk ama burda yazılanda commondan önceki sistem deniliyor...
mazot olarak..
hangisi en faydalı ...
bp den aldım fana değil
opet'i beğenmedim...
şimdi shell den aldım fuel save hakkatten öyle
ama v poverı da bu mazotun..
istanbulda olsam total excellium u methediyorlar..
:?????
teşekkürler

Abı oncelıkle bakımı Pd nın daha zor degıl ama enjektor konusunda dıkkatlı olmak lazım cunku enjektorlere bsy oldumu cok masraf cıkarıyor fıyatları cok tuzlu,enjektor memesıne bsy oldumu sorun degıl degısıyor ama pompa kısmına bsy oldumu yanarsın o yuzden yakıt konusunda dıkkat etmek lazım oncelıkle.Valla Gtl kullananlar memnun dumanım azaldı flan dıyolar,onun dısında arkadasım sattıgı ıbıza cuprasında ben aldım hıc b faydasını gormedım bos yere para vermemek lazım dıyordu.Motor commonraıl deıl bu arada o yanlıs bılgı olmus.Harunla onceden yag konusu konusmustuk bende sımdı aynısını yazıcaktım okurken mesajını.Bahsettıgı yagı kullanmalısın bu dırek Seatcupra.net ,tdiclub gıbı sıtelerde asıl onerılen yagıdır PD motorun.Mazot konusuna son olarak gerı donucek olursak ben heralde Bp kullanırdım oncelıkle.Motor hakkında cok fazla bılgım var ama bırebır kullanıcısı olmadıgım ıcın yakıt gıbı tuketımle alakalı b malzeme hakkındada bırebır yorum yapmak ıstemıyorum.Benzınlı desen 97 yı al keyfıne bak derım de dızelde aynı seyı dıyemıcem

ankaradan gelirken bp aldım gerçekten iyi idi..sonra beklemediğim bir anda yandı..opet aldım hiç iyi değil..
şimdi de antep de kolay bulduğum shell den aldım...bp bildiğim bir tane daha var...başka bakmam lazım..
bende bp diyorum sebebi ise mobil istasyonları vardı eskiden mazot da bir numara idiler bütün dünyada..sonra bp satın aldı onları..muhtemelen mobil teknolojisi kullanıorlardır diye düşünüyorum mazotda..
istanbulda olmanın avantajları var tabi..
ben aracı aldım zaten carbon cleaning yaptırdım..103 bin diye araç piston ve yataklar için motor silk ilavesi yaptım..
filtreleri değiştirdim..
yağını değiştirdim...bir 500 km sonra enjektörlere baktıracağım..
tamir takım ile fincanlarına..belki gerek kalmaz dediler....aldığımda fiyattan düştüm aldım...
bakalım hayırlısı

motor sılkden once kompresyon testı yaptırsaydın abı eger dusme flan yoksa aynen devam et olması gereken yagı ıle bsy eklemene gerek yok avrupada kımse kullanmıyor boyle seyler:)en olmadı zaten yagı kalınlastırmaya baslarsın yag yakması arttıkca zamanla.enjektor ıcın o kadar bekleme dırek test ettır durumları nedır dıye

motor sılkden once kompresyon testı yaptırsaydın abı eger dusme flan yoksa aynen devam et olması gereken yagı ıle bsy eklemene gerek yok avrupada kımse kullanmıyor boyle seyler:)en olmadı zaten yagı kalınlastırmaya baslarsın yag yakması arttıkca zamanla.enjektor ıcın o kadar bekleme dırek test ettır durumları nedır dıye

enjektörleri sökmeden test edebiliyorlar mı?..
yani üst kapak açılmadan oluyor mu
aldığımda arabanın yağı çamur gibiydi...filtreler leş gibiydi..hatta ata servis hangi yağı kullanıyor onu bile anlamış değilim..
3000 binde motor silk metala yapışıyor gerisi yapda kalıyor..4-5 bin gibi yağı değiştirecem tekrardan gidince bir d compresyon teti yapayım..
ama yolda ilk aldığımda giderken aracın compresyonu ile benim eski leonun compresyonu arasında çok fark vardı..
leonda ayağımı yokuş aşağı gazdan çekince araba hızlanmıyordu...
bu hızlanıyordu..leonda ayağımı normal yolda gazdan çekince araba compresyona giriyordu..bu daha azdı..
ama gidince ikisine de bir baktırayım..belki de usta bakmıştır ve bana söylemiştir ama dikkat etmedim..
ama şu an araba bakımdan sonra gayet iyi durumda MaşeALLAH

abı senın bahsettıgın kompresyon baska bsy benım bahsettıgım arabanın dogrudan sıkıstırması ıle alakalı,leonun sıkıstırması 11,5 du bu arabanın 19 sıkıstırması :) hanı yolda hıssedebılecegın bsy deıl bahsettıgım.Ust kapak dedıgın senın kurbutor kapagı normalde ust kapat motorun ust kısmı demektır,subabların egzantrklerın oldugu.Enjektorler sokulmeden test edılemez,sokulup makınaya baglanıyor ve ne kadar ısendıgıne bakılıyor.

abı senın bahsettıgın kompresyon baska bsy benım bahsettıgım arabanın dogrudan sıkıstırması ıle alakalı,leonun sıkıstırması 11,5 du bu arabanın 19 sıkıstırması :) hanı yolda hıssedebılecegın bsy deıl bahsettıgım.Ust kapak dedıgın senın kurbutor kapagı normalde ust kapat motorun ust kısmı demektır,subabların egzantrklerın oldugu.Enjektorler sokulmeden test edılemez,sokulup makınaya baglanıyor ve ne kadar ısendıgıne bakılıyor.

ok..kendimi ona göre ayarlamam lazım onun için sordum..yani arabayı sabah götürüp bıracağım..sonra akşam gidip alacağım başında bekleyip kanser olamyayım da :)

Geri
Üst Alt