Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 TSI 125 bg Leon - 1.9 TDI 105 bg DSG Volkswagen Caddy

çok zor bi ihtimal olamaz demiyorum ama ne bilim o araçta chip falammı var senin lastik ve jant faktörü var hızını keser :eek:key:

hangisi zor ihtimal onu anlamadım ama :) zor ihtimal tsi geçmesiyse benim görüşüm trafikli yolda tsi ara hızlanmalar sayesinde arayı açar
ama yol boşboşsa tsi kalkışta geçer ama caddy uzun yolda muhakkak yetişir hatta geçer bile sanki :)

buarada denenecek araç seninki mi Serbay?

ya şaka gibi bir konu.. bizim tsi lar 2 lt lik dizel binekleri yerken(örneği 2 lt jetta dizele santim santim fark attığım için verdim) 1.9 caddy neymiş ki anlamadım ben.. bu vw araç sahipleri ve özellikle caddy ve transportercılar sanırım araçlarını dunyanın önde gelen surat araçlarıyla falan bir tutuyorlar.. arkadaşlar 1,9 caddy dediğiniz alet 170 180den sonra ilerlemeye tenezzül bile etmiyorki herşeyi bir kenara bırakın araç 200 220 li hızlara çıksa bile o aracı o hızda zaptedecek bir şöför varsa zaten bırakın yarışı o şöförü kalkıp ayakta alkışlayın.. 3 ay önce alıp bir sure kullandığım 1,4 tsi leonumlada ve şuanki aracım 1,4t a3 ümlede hiçbir piyasa stok 1,5-1,6-1,9 dizel araca karşı mahçup olmadım olmayacağımada eminim nitekim bahsettiğiniz 1,9 tdi caddy eski ortağımda vardı ve 2008 senesinde altımdaki 1,6 leon aracımla ortağımın caddysi ile kapışırdım ve kafa kafaya giderdik.. sonuç itibari ile sevgili arkadaşlarım biz bu tsi araçlarımızın içindeyken aracın kaputunun altındaki o gücün pek fazla farkına varamıyor olabiliriz ama emin olun dışardan sizle oynaşmak isteyen diğer araç sahipleri (ortalamaya vurduğumuz takdirde yollarda dolanan 10 araçtan 8-9u diyelim) araçlarımızın süratinin farkına varabiliyorlar.. siz öyle oynaşmak isteyen 1,6 1,9 dizel caddymiş transportermış focusmuş oymuş buymuş kaale bile almanıza gerek yoktur sakin sakin yolunuza devam edin derim ben..

TSI'ı bu kadar da abartmamak lazım bence :)
Hele hele 1.6 Leon'u hiç abartmamak lazım :) 85hp'lik dizel Clio boy boy fark atıyo 1.6 Leon'lara puhaha

Tsı ı da sen abartmıssın braz:) 105 lık Caddy 5 tane 90 kıloluk adamla 170-180 arasına cok ıyı cıkıyor ama sonrasında kanser oluyorsunuz.bunu teke tek dusuncek olursak 190-200 aralıgına kadar cıkar ama snrasında duvara carpar dıye dusunyorum.Tsı elbet gecıcektır ama b ıhtımal cekısmelı de olabılır

İlker 2.0 TDI jettayı kullanan şöfor değilmiş o zaman :) O her halukarda tokatlar şüphesiz.. Araç benim araç 18" jantlar ve yeni lastikler var. Ayberk bende senin dediğin gibi düşünüyorum olurda şayet eğer geçilirsem tek sebebini jantlara sayarım.. Ama konuşulanlar vs sanki geçermiş gibi olduğundan herkezin fikrini almak istedim...

tork faktörünü unutmamak lazım kalkışta tsı geçsede ilerde tdı alır

eger 1buçuk tonluk 1.9 tdi caddy seni geçerse yak o arabayı serbay yada şöför değilsin demektir...ben 1.9 JTD doblomla dalga geçer gibi oynuyorum onlarla :D

bence 125 lık benzınlı 1o5 hp lık dızelı yer....

Geri
Üst Alt