Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 TSI Leon vs 2004 model 1.6 VVT-I Corolla vs 2010 model 1.6 Jetta

hiç chıp işine girme derim ben böle kullan arabalarla kapışmayı çk mu seviosun :D bende çok seviorum ama 1.6tdi den performans beklemediğim için bulaşmıyorum sende bulaşma aracının keyfine bak derim :D

ben normalde sakin kullanırım arada öyle denk gelirse denerim.. gücü kontrollü olarak kullanan birisi olduğum için elimin altında güç bulunmasını isterim gerektiği zaman kullanmak için.. :) eğer hep aracı sıkıştıran birisi olsam 1.2 TSI almazdım.. :) öyle bir imkanım varsa yaptırmak isterim yani.. o yüzden :)

1.4 alimünyum değil mi ben öyle biliyorum bu arada direk minyatürü demiyorum ki ben tabikide farklılar tsi bakımından genel yürür kimlikleri bakımından devir bandı bakımından benzer araçlar demek istedim

aliminyum değil döküm blok.benzer yanları şu kullanılan teknolojiler aynı :) sadece mekanik olarak farklılar.

aliminyum değil döküm blok.benzer yanları şu kullanılan teknolojiler aynı :) sadece mekanik olarak farklılar.
1.4 160 lık ile karıştırmıyorsun dimi? ben ciddi alimünyum diye biliyorum çünkü:)
160lıklar ile 1.4 ile 1.2 nin benzerliğinden daha az 125 liğe benziyor onu biliyorum ondan sordum:)

1.4 160 lık ile karıştırmıyorsun dimi? ben ciddi alimünyum diye biliyorum çünkü:)
160lıklar ile 1.4 ile 1.2 nin benzerliğinden daha az 125 liğe benziyor onu biliyorum ondan sordum:)

değil 1.4 tsi ların tamamı döküm çelik. zaten senin arabanla aradaki 50 kglık ağırlık farkı hacimden değil blok malzemesinden geliyor.

160 lıklarda blok ve mekaniği aynı zaten 125 liklerle onun farkı fazladan kompresör bir kaç valf daha büyük turbo ve ona göre intercooler ı motorun içi mekanik olarak aynı besleme sistemi farklı.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Volkswagen_Group_petrol_engines

buradan bakabilrsin :)

90 kw dan 133 kw ya kadar tamamındaki motor blok ve teknik verileri burada:

1.4 R4 16v TSI/TFSI 90-133kW

identification

parts code prefix: 03C, ID codes: BLG, BMY, CAXC

engine displacement & engine configuration

1,390 cubic centimetres (84.8 cu in) inline-four engine (R4/I4); bore x stroke: 76.5 by 75.6 millimetres (3.01 in × 2.98 in), stroke ratio: 1.01:1 - 'square engine', 347.5 cc per cylinder, 120 bars (1,740 psi) peak pressures, compression ratio: 10.0:1

cylinder block & crankcase

grey cast iron; 82 mm (3.23 in) cylinder spacing, five main bearings, die-forged steel crankshaft, roller chain-driven oil pump

cylinder head & valvetrain

cast aluminium alloy; four valves per cylinder, 16 valves total, low-friction roller finger cam followers with automatic hydraulic valve clearance compensation, roller chain driven double overhead camshaft (DOHC), continuous adjusting variable intake valve timing

değil 1.4 tsi ların tamamı döküm çelik. zaten senin arabanla aradaki 50 kglık ağırlık farkı hacimden değil blok malzemesinden geliyor.

160 lıklarda blok ve mekaniği aynı zaten 125 liklerle onun farkı fazladan kompresör bir kaç valf daha büyük turbo ve ona göre intercooler ı motorun içi mekanik olarak aynı besleme sistemi farklı.
Alala ben alimünyum biliyordum yanlış biliyormuşum demek ki bu arada 85kg benim motor dediğin gibi 50 kg fark var ise roll de daha da yaklaşır 1.2:p :D

Bilgilendirme için saol bu arada;)

Geri
Üst Alt