Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 TSI Leon vs 2004 model 1.6 VVT-I Corolla vs 2010 model 1.6 Jetta

murat bu denemeyi yaptığınızda senn aracın kaç km deydi

9400 km'deydi.. Corolla'da sanırım 50-55 bin civarında olması lazım.. Corolla'nın gidişi diğer 1.6'lara göre iyi geldi bana ama her atmosferik motor gibi alt devirleri cansız.. 1.2TSI tork eğrisinden dolayı kurtarıyor. Birde 1.2 TSI ekonomi motoru olduğu için vites aralıkları çok uzun o denemede fark ettim..

Geçen gün Yalova'ya giderken'de bir bölümde 1.6 benzinli yeni focus basa basa geliyordu peşine takıldım aracı denemek için.. Yol vermemek için elinden geleni yaptı fakat onu'da 140-180 arası geçip biraz arayı açtım.. Corolla Focustan çok daha iyi gidiyor..

Birde chipli 1.6 dizel C5'le yürümüştük 150-160'dan sonra o hız kaybetmeden yürümüştü. Chip olmadan nolur bilmiyorum ama chiple 145hp olmuştu c5.. ABT chip yaptırabilirim her an :)

1.4 tsi ile yürüyen yok mu hiç merak ediyorum fark ı veya 1.6 tdi ile çok merak ediyorum bulamadım yakında birisini:)

1.4 tsi ile yürüyen yok mu hiç merak ediyorum fark ı veya 1.6 tdi ile çok merak ediyorum bulamadım yakında birisini:)

1.4 TSI a3'le yürümüştüm.. sadece kaput öndeydi onun.. :) avcılar durağına gelmeden önce dümdüz yol var ya orda gitmiştik :D bende açık hava filtresi vardı o stocktu birde araçta 3 kişiydik biz.. ben 65kg, diğer ikisi 90'ar kilo.. O araçta 2 kişi vardı.. yazmıştım bunu bi konuda..

1.4 TSI a3'le yürümüştüm.. sadece kaput öndeydi onun.. :) avcılar durağına gelmeden önce dümdüz yol var ya orda gitmiştik :D bende açık hava filtresi vardı o stocktu birde araçta 3 kişiydik biz.. ben 65kg, diğer ikisi 90'ar kilo.. O araçta 2 kişi vardı.. yazmıştım bunu bi konuda..
filtre 10 15 hp vermiyorsa çok güzel bir değer:D

ne fıltreymıs o yazılımı da koyduk mu 30 da ordan alırız egsoz yaparız 10 da ordan alırız ettımı araba 155bg:)

0-1000 metrede yanılmıyorsam 1 veya 0.8 saniye var 1.4 ile aralarında 1.2 nin normal bence bu şekilde olması filtrenin etkisi ne ölçüde veya etkisi var mı onu bilemiyorum

arada da tam gaza basarken hafif yellenicen oda nos etkisi yapıcak 50 bg de oradan sayın :D

0-1000 metrede yanılmıyorsam 1 veya 0.8 saniye var 1.4 ile aralarında 1.2 nin normal bence bu şekilde olması filtrenin etkisi ne ölçüde veya etkisi var mı onu bilemiyorum

arada çok uçuk bi fark yok kağıt üzerinde ki bunun üzerinede eleman yürütememiştir aracı :)

:D :D fitreyi açık ve kapalı kullandım arada çok hafif bir çekiş farkı var.. 10-15 sadece filtreden alınabilse keşke.. 3-4'ten fazla alınabileceğini düşünmüyorum :)

Geri
Üst Alt