Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.0 95hp manuel vites YAKIT durumu

denizlujo

Kayıtlı Üye
Sn dostlarım 1.0 95hp s&s manuel 2017 model yeni kasa ibiza yakıt değerleri 6.5 litrenin altına düşüremedim.eski aracım 2015 ibiza 1.0 75 hp atmosferik motordu ve 4.7 5.5 ortalama yakıtı vardı. Tamam bu araç turbolu daha büyük daha yeni daha güzel ama yakıt eski ibizAdan fazla. Acaba sizde yakıt durumu nedir şehir içi 7 lerde şehir dışı 6.5 larda yakıt giderim var. Kullanım orta sert sürüyorum uzun yolda 120 km ve cc açık sabit şekilde hep. Ayrıca acaba manuel değil de dsg mi alsaydım diye de soruyorm kendime ama çevremde 2 kişide dsg var arabalar yeni ve 2side servise gidip şanszuman sıkıntısından bıktılar.dsg iyi ama kronik arızaları var ondan manuel aldım
Sizde durum nedir?IMG_0842.JPG

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Şehir dışında genelde 110 civarı kullanıyorum aynı aracı. 4.5-5.5 litre arasında tüketim gösteriyor. Bir keresinde 80-90 arası kullanarak 4 litrenin altını görmüştüm. Kullanım tüketimi çok etkiliyor. Kamyoncular gibi özellikle ilk kalkışlarda sakin kalkarak, sıkışık trafiği görünce ayağı gazdan çekerek, vs tüketimi düşürebilirsin :D

Cok ciddi fark varmış aramazda sizin de manuel o zaman. Peki şehir içi kaç litre civarı yakıyorsunuz? Benim aracım 8.000 km de acaba 20.000 km olunca mı yakıt azalır

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ortalaman yuksek ama daha 8bindeymis aracin bence normal. 27 bindeki aracimin tum zamanlar ortalamasi 5.5 yazin dusuyor kisin artiyor. Simdilerde 6.5 mesela. Gidilen yol hava sartlari cok etkiliyor.

Benim aracımda 95 hp manual Hiç dıkkat etmeden kullanım karma veri 3877 km ortalaması bence iyi satılır. Daha önceki aracım yine ibiza 2015tdi 90hp dizeldi oda 5-5.5 yakıyordu

Anlaşılan 6 litre civarı yakıcak bu araç daha altı zor :( çok da efsane ecotsi değilmiş yani

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Araç: Yeni Kasa İbiza 1.0 95hp style Manuel 2017 , Uzun yol sabit 90km hızla 4 kişi bagaj dolu , depo dolu 4.3 lt - 3.9 lt arası (Genelde Samsun - Tokat - Sivas yolları ) şehiriçi 5.8lt - 6.5lt civarı sakin kullanım

Sabit 70km hızla gitmek zorunda kaldığım bir yolculukta da karşıma böyle tablo çıkmıştı F3B0B221-6B75-4071-9781-18B8354FD203.jpeg

Geri
Üst Alt