Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yurtdışından Alışveriş Yapmak ( EBay.Co.Uk )

Son guncelleme ile 70EU olmasi lazim limit. Onun uzerinde yakalanirsa eger vergileri odersin. Sadece vergi de degil, ivir zivir bir dunya sey cikartiyorlar karsina. Onun haricinde alacagin yerle irtibata gecip, sana hediye olarak gondermelerini saglayabilirsin, o zaman sikinti cikmaz. Ya da faturayi dusuk tutsunlar.

Feridun abi Amazon vergiyi hesaplamaz. Hangi ulkeden aliyorsan oranin vergisini odersin alirken. Odememen gerektigi halde :) Yani ne olacagi belli olmaz. Oyle dusunup de sakin yuksek meblaglarda ki urunun siparisini verme :)

Bu arada aldigin yerle konusup, kargoyu ozel kargo sirketiyle degil de postahane araciligi ile yollat. O zaman gumruge takilmama sansi artar :) Izleme numarasi ile de kaybolmadan eline kadar ulasir :) En fazla 2-3 gun uzar eline gecmesi. (Cin'den aliyorsan ozel kargo sirketi ile al, yoksa ya kaybolur ya da sen aldigin seyi unutur, geldiginde ben almadim diyip geri yollarsin :))

ebay.co.uk tavsiye etmem zaten %95 i türkiyeye göndermez türkiyeye gönderiyorsa zaten ingiltereden gelmiyordur. ingilizlere bulaşmayın derim en iyisi ebay.com yani amerika ve çin

eger arac teybı yada nawıgasyonuyusa gelmıo haberın olsun trt bandrolu ıstıyolar

1 kişide şu günrük kanununu açıp cevap verse şaşarım :)

Kanunda diyor ki, 75€ ve üzeri bedelli ürünler gümrüğe tabi olmaz.
75€-1500€ arasında olan ürünler için %18 veya %20 arasında (gelen ülkeye bağlı olarak) vergi ödersiniz. Toplapı pttden alırsınız ürününüzü..

Geri kalan herşey şansa bağlıdır. Yok takılmadı 500€ idi. Yok şuydu buydu hepsi şans. Ülkemizde kurallar layığıyla yerine getirilmediği için bu işler şans :)

200$ için 60€ luk fatura kestirin öyle geçsin :)

bandorole tabi elektronik ürünlerdense yani trt kurumunun bandrol yapıştırdığı ürünlerdense ürün kontrolü fiziki olarak yapılırsa gümrüğe takılır elektronik ürünlerde gümrüğe takılma olasılığı birazda şans. memurun morali yerinde olurda çok sıkmaz evine kadar gelir ürün ama kıl biriyse inceler durur...

Vay arkadaş, ne zor işmiş be bu. En mantıklısı bunun riskine hiç girmemek yada dediğiniz en risksiz olan amazon'dan almak, hayır ebay.co.uk 'a şahsın birisi koymuş cihazı bir mağazada değil sizin benim gibi bir şahıs gönderirmi uğraşır mı bilmiyorum ki :S o yüzden en sağlıklısı ya Türkiye yada bilindik bir yabancı alışveriş sitesinden alınması gerekiyor. Bilgi için gerçekten teşekkür ederim, en azından bu konuda da bilgi sahip olduk ya :)

Geri
Üst Alt