Yurtdışından Alışveriş Yapmak ( EBay.Co.Uk ) | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

Yurtdışından Alışveriş Yapmak ( EBay.Co.Uk )

Konu, 'Sohbet' kısmında dmRhn tarafından paylaşıldı.

1. dmRhn

dmRhn
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    43
    Arkadaşlar birşeyi merak ediyorum forumda bunu yapan varmı bilmiyorum ama yurtdışından bir sipariş vermeyi düşünüyorum 200$ 'lık bir sipariş sizce bu sipariş alınması durumunda bize ulaşma durumu nedir bilgi alabilirmiyim? Yani bu meblada birşey gümrükten geçermi yada bu konuda bir sıkıntı çıkartırmı ?

2. altıpatlar

altıpatlar
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    2.113
    Ödül Puanları:
    113
    kardeşim ben yakın zamanda amazondan alışveriş yapmıştım 60 euroyu geçmediği için gümrük ödememiştim ödemeyi direk kredi kartından aldılar 4 günde geldi hayret ettiim ama kargosu ürünün 3 katıydı ve normal geldi çünkü 3 ülke geçmişti bence senin alışverişden gümrük alabilirler alışverişi tamamla butonunda hesap yapıyorlar dikkat et...

Bunu beğendi. dmRhn bunu beğendi.
  3. yucelebeci

yucelebeci
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    alıcağın ürüne bağlı ben 300 euro ya kadar pek çok alışveriş yaptım hiç biride gümrüğe takılmadı kapıma kadar geldi

4. dmRhn

dmRhn
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    43
    Anladığım kadarıyla o zaman hesap sonu gümrük ücretlide dahil ediliyor doğrumu Feridun? Gerçi satan bir şahıs mağaza değil, güvenmelere burada ayrı bir konu, gitti gidiyor da ki sıfır risk geçerli mı aceba ebay'da. En kötü ihtimalle 3-5 daha fazla verip mağazadan almak daha mantıklı gibi geliyor bana.

5. dmRhn

dmRhn
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    43
    Elektronik ya ondan diyorum, Türkiye 'de 900 TL olan ürün yurtdışında 400TL sok oldum gercekten

6. yucelebeci

yucelebeci
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    açıkcası ben hiç elektronik almadım ama büyük veya dikkat çeken birşey değilse takılacagını sanmıyorum ayrıca bayram ve yılbaşından bir ay öncesi ve sonrasında limitler artıyor yani normalde 100 dolarsa 200 dolara kadar çıkarıyolar ;)

7. ceycey11

ceycey11
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    335
    Ödül Puanları:
    83
    ben 100 avro sınırı var diye biliyorum üstü gümrüğe tabii oluyor.

8. dmRhn

dmRhn
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    43
    araştıralım bakalım ne çıkacak başka arkadaslar var ise deneyimlerini paylaşırlarsa çok sevinirim...

9. altıpatlar

altıpatlar
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    2.113
    Ödül Puanları:
    113
    ebay dan alışveriş biraz zor paypal hesapları bilmem nedir ben bir türlü rahat alamadım.
    sonunda bi baktım amazon da aynı ürün var alışveriş sistemi güzel kargoyu gümrüğü herşeyi hesap edip belirtiyorlar sonunda onay alıyorlar ve ulaşımı DHL ile oluyor sorunsuz... bence amazondan bakın...

10. Çöllü

Çöllü FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

Beğenileri:
    3.977
    Ödül Puanları:
    113
    160 Avro + Ship e kargoda içinde kolçak almıştım ispanyadan geldi haftada karsa ulaştı hemde Ptt kargoyla ve Gümrük Ödememiştim ama o zamanlar gümrük yasası yeniydi şimdi nedir bilmiyorum..:eek:key:

Sayfayı Paylaş