Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yasakçı Kapatmacı Zihniyetimiz Hiç değişmeyecek mi?

okulların kuralları var,işletmelerin kuralları var,kamuya açık yerlerin kuralları var,toplumun kuralları var..insanların toplu olarak bi arada bulunduğu heryerde uyulması gereken kurallar koyulmuş ve buna yönelik uygulamalar var.burasıda bri forum ve bu forum ortamının da kuralları var.
konuların kapatılması bu forumdaki herangibirini nekadar rahatsız ediyorsa yönetici sıfatını taşıyan arkadaşlarıda okadar rahatsız ediyor.kapatılan konuların neden nası kapatıldığını sanırım yazmaya gerek yok herkes biliyor zaten.bunuda yasakçı yada kapatmacı zihniyet olarak algılamak çok doğru değil.bırakılsın da herkes birbirine sallasın şeklinde bi görüşü kimsenin savunduğunuda sanmıyorum.bi konunun kapanması için birilerinin çizgiyi geçmesini beklemeye gerek yok.bende şahsi olarak mümkün olduğu kadar konu kapatılmasına karşıyım.ama geçmiş zamanlarda konunun tartışmaya ısrarla açık bırakılması halinde insanların ortak doğruyu bulmak yerine kendi fikirlerini karşı tarafa empoze etme tarzının çirkinleşmeye kadar gittiği örneğide çok.bu sebeğle bugün aramızda olmayan örnekte çok.
forumu açtığımda,açtığınızda saçma sapan konular üzerinde yakışıksız tartışmaların içinde bulunmak,okumak istemiyoruz.kapanan konunun silinmemeside insanların konunun neden kapatıldığı hakkında yazılanları okuyup fikir sahibi olması ve bunun bir örnek olarak kalmasından öte bi amaçta taşımaz...

doğru haklıosın biz yoktuk ta senmi vardın orda şöförün oğlunun üye olabileceğini düşünüyorsunda çiftin üye olabileceğini düşünmüyormusunda sende onları veya onları haklı görenleri uyarma gereği duydun.

bu formda isteyen istediği şeyi paylaşır rabet görür yada görmez uygun olmayan bir konu gören yönetime bildirir konu uygun değilse yönetim kapatır yada siler

bu formada açılan konuları ve yorumları eleştirme olumlu yada olumsuz fikir yazma hakkımız vardır ama bu formun nasıl yönetileceği hakkında kendimizce anladığımız şekilde yönetildiğini sanıp insanlata hitamda bulunmamalıyız.

bu arada bir olayda örnek varsa mutlaka onun üzerinden konuşulur. yeni olaylar yaratılmaz.

unutmadan şöförle bir yakınlığınız varmı ?

Şoför amcamın oğlu da çabam ondan heh :) hayret yahu derdimi anlatamadım! nasıl biliyorsanız öyle yapın...! düştüğümüz hallere bak... Benim ne haddime olayı yaşayan gençleri eleştirmek, ne yaptıklarını bilmiyorum ki! benim eleştirdiğim arkadaşların sevişseler ne olmuş burası ögür bir ülke şoför işini yapsın arabasını sürsün demeleri... anlatabiliyor muyum... ben yaptılar demiyorum, yapılmasıının normal olduğu düşüncesine itirazım var... tabi şoföre hakaret edenlere tabi... yazımı bidaha okumanızı tavsiye ederim...

selamlar.

Ben öğretmenim, karsta görev yapıorum, hoşuma gitmeyen bir sürü öğrenci davranışı oluyor, Diyebilirmiyimki Siz Çıkmadan Ders Anlatmayacağım, Böyle bir şey varmı Allah Aşkına, herkese ve her davranış sahibine hoşumuza gitsin yada gitmesin aynı mesafede durmalıyız işimizi yaparken.. Konunun Kapatılması olayına gelince herkes, ağzından çıkan kelimeyi, o kelimelerle kurduğu cümleyi buraya yazmadan önce tekrar incelemeli bence.. Sonuç olarak kimsenin Tekelinde Değil hiç bir forum..

okulların kuralları var,işletmelerin kuralları var,kamuya açık yerlerin kuralları var,toplumun kuralları var..insanların toplu olarak bi arada bulunduğu heryerde uyulması gereken kurallar koyulmuş ve buna yönelik uygulamalar var.burasıda bri forum ve bu forum ortamının da kuralları var.
konuların kapatılması bu forumdaki herangibirini nekadar rahatsız ediyorsa yönetici sıfatını taşıyan arkadaşlarıda okadar rahatsız ediyor.kapatılan konuların neden nası kapatıldığını sanırım yazmaya gerek yok herkes biliyor zaten.bunuda yasakçı yada kapatmacı zihniyet olarak algılamak çok doğru değil.bırakılsın da herkes birbirine sallasın şeklinde bi görüşü kimsenin savunduğunuda sanmıyorum.bi konunun kapanması için birilerinin çizgiyi geçmesini beklemeye gerek yok.bende şahsi olarak mümkün olduğu kadar konu kapatılmasına karşıyım.ama geçmiş zamanlarda konunun tartışmaya ısrarla açık bırakılması halinde insanların ortak doğruyu bulmak yerine kendi fikirlerini karşı tarafa empoze etme tarzının çirkinleşmeye kadar gittiği örneğide çok.bu sebeğle bugün aramızda olmayan örnekte çok.
forumu açtığımda,açtığınızda saçma sapan konular üzerinde yakışıksız tartışmaların içinde bulunmak,okumak istemiyoruz.kapanan konunun silinmemeside insanların konunun neden kapatıldığı hakkında yazılanları okuyup fikir sahibi olması ve bunun bir örnek olarak kalmasından öte bi amaçta taşımaz...

Söylemek istediğim, konu kapatıldığında sizin tabirinizle kim kime salladıysa salladığıyla kalıyor olması, cevap hakkı doğmuş bir konu kapatılmamalı. Eğer forum kurallarına aykırı ise ve bilinmesi isteniyorsa başlık bırakılıp, içindeki tüm mesajlar silinerek, neden kapatıldığı notu yazılabilir.

Şoför amcamın oğlu da çabam ondan heh :) hayret yahu derdimi anlatamadım! nasıl biliyorsanız öyle yapın...! düştüğümüz hallere bak... Benim ne haddime olayı yaşayan gençleri eleştirmek, ne yaptıklarını bilmiyorum ki! benim eleştirdiğim arkadaşların sevişseler ne olmuş burası ögür bir ülke şoför işini yapsın arabasını sürsün demeleri... anlatabiliyor muyum... ben yaptılar demiyorum, yapılmasıının normal olduğu düşüncesine itirazım var... tabi şoföre hakaret edenlere tabi... yazımı bidaha okumanızı tavsiye ederim...

selamlar.
Tutuyorum kendimi ama madem tavrın bu: Burası özgür bir ülke, o çocuklar yasalara aykırı bir şey yapmadıkları sürece o koltukla oturan adamın işi o otobüsü sürmek. Kimseyi indirip bindirmek haddine değil. Oğlu değil burada kendisi de olsa yüzüne söylesek keşke. Seviştiler veya sevişmediler konu bu değil haberdeki. Şoförün işgüzarlığı. Bu adamın konumu nedir belediyede? Ahlak zabıtası mı şoför mü?

ek: Bu yazdığımdan sonra bu konu da muhtemelen kapanacak ama tartışmanın boş olduğunu anlatamıyorum, belki böyle anlaşılır.

sevgili arkadaşlar yönetici gözü ile yazıyorum otobüs konusunu açan kardeşimiz sonra hiç yorum yaptımı bu konu hakkında!?

ne kadar haberiniz var yada ne kadar yakından takip ediyosunuz bilmiyorum ama eğer biraz araştırırsanız o otobuste bulunan bi görgü tanığı tv ye çıktı ve sadece çiftin birbirine sarıldığını söylüyo..
oratada sevişme yada öpüşme gibi bi durum yok..

ne kadar haberiniz var yada ne kadar yakından takip ediyosunuz bilmiyorum ama eğer biraz araştırırsanız o otobuste bulunan bi görgü tanığı tv ye çıktı ve sadece çiftin birbirine sarıldığını söylüyo..
oratada sevişme yada öpüşme gibi bi durum yok..

peki o görgü tanığı otobüs şoförünün böyle bir tavır sergilediğini tasdikledi mi

İşte sırf bu yüzden örnek vermemiştim... otobüse takıldık !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ben habere yazılan yorumların doğru olmadığını söylüyorum, anlatabiliyor muyum! haber doğru demiyorum, gençler bunu yaptılar da demiyorum!

Hayret yahu hayret!!!

Geri
Üst Alt