Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yasakçı Kapatmacı Zihniyetimiz Hiç değişmeyecek mi?

:) evet konular kapatılmasın, içinden hatalı mesajlar silinsin diyorum. Ve eğer tek tek mesajları silecek kadar mesai ayrılamıyorsa, ve forum kuralları gereği konu kapatılması gerekiyorsa, o zaman tüm mesajlar silinip neden silindiği notu düşülüp kapatılsın. Yani konu kapatıldığında cevap hakkı doğmuş bir görüntüde olmasın.

katılıyorum

sevgi-saygı-hoşgoru ıste olmayan bunlar.........Yazdıklarınızı bır daha okuyun olmadıgı asıkar....300 sayfada yazsanız bu sonuca ulaşmaz cunku kımse kımseyı anlamak sıtemıyor.

olayı gözümüzle görmeden tabiki yorum yapamayız, yapmak da yanlış olur. Ama ortada olayı yaşayanların ve görgü tanığının anlattıkları var. Görgü tanığının anlattıklarına bakar isek ortada toplum içinde yapılması uygunsuz bir hareket yok. Çift birbiriyle kol kola oturuyorlarmış. Şöyle bir mantık kurarsak gerçekten kafalarda canlanan gibi bir sevişme, öpüşme yiyişme olsaydı şöförle beraber eminim çifte uçacak bir çok kişi çıkardı ortaya. Ama dikkat ederseniz öyle birşey olmamış yada aksini iddaa eden hiçbir tanık yok!

Gelelim bütün bu tanıkların söyledikleri yalansa, çift hakikaten uygunsuz bir vaziyetteyse... Şöförün ikaz etmesi normal karşılanır. Ama gerçekten uygunsuz bir vaziyetteyse. Adam gibi güzelce ikazını yapar " bakın arkadaşlar bu yaptığınız hoş değil, burası kamuya açık alan lütfen dikkat edin" dese eminim çift anlayıp vaziyetlerinde bir aykırılık varsa düzeltecektir. Haa yine mi olmadı hala devam mı ediyorlar tebiyesizler der döner arkanı paşa paşa işinin gereğini yapar otobüsteki diğer yolcuları gideceği yere götürürsün. çünkü senin işin bu şöförlük, kendi yöntemlerinle ceza kesmek değil !

Üzüldüğüm nokta ise bu forumda uzun süreden beri yüz yüze olmasa da birbirimizi tanıdığımız, arkadaşım, kardeşim, dostum dediğimiz insanların; iki satır yazıdan hareket edip karşısındakine doğrudan olmasa da dinsizlikle, imansızlıkla, namus, şeref kelimeleriyle aynı cümle içinde kullaması oldu. Kendinizi şöförün yerine koyun derken, kendilerini çiftin yerine hiç koyan olmadı. Eminim ki ben de dahil herkes burda, EĞER ANLATILANLAR DOĞRU İSE, çiftin yerinde olsa o şöföre ne yaparız? ben kendi cevabımı buraya yazmıyım...

Yine tanıkların anlatımlarına göre soruyorum, kamuya açık yerde kız arkadaşının, nişanlının, eşinin elini tutmak, elini omzuna atmak, sarılmak, yada aşırıya kaçmadıkça öpmek, Türk gelenek görenek örf ve adetlerine aykırı mıdır? eğer aykırıysa hangimiz yapmıyoruz?

herkese sevgiler, saygılar...

Konu kitlemeye gelince, bu forumun ilk üyelerinden biriyim. kurulduğu günden beri de sürekli aktifimdir bilen bilir. Bu forumda hem arabayla ilgili hem de diğer konularla ilgili bir çok kez ne tartışmalar yaşandı, ortam nasıl gerildi ben çok iyi biliyor ve hatırlıyorum. Farklı fikirlere sahip olan arkadaşlarımın nasıl sivri dille, sert üslupla hatta kimi zaman hakarete varan kelimelerle konuştuklarına çok tanık oldum. Ve çoğu zaman konu uzamasın, tatsızlık çıkmasın diye yöneticilerimiz çoğu zaman haklı olarak konuyu kilitlediler. Ben kimseyi üzmek kırmak gibi bir tutum içerisinden olan bir insan olarak bu tutumu olumlu karşılıyorum aslında. Çünkü konuya yazmasam bile inanın sevdiğim iki insanın birbirleriyle didiştiğini görmek beni geriyor ve üzüyor. Bu yüzden çok içimden geçirdim şu konu kilitlense keşke diye.

İçinde küfür veya hakaret olmadıkça Kilitlenen konunun silinmesini de doğru bulmuyorum açıkcası. çünkü konuya yazanların yada o sırada konuyu okuma şansı olmayıp konuyu sonradan okuyacak arkadaşların bilgi edinme şansı elinden alınmış oluyor.

Kimi zaman konu kilitlenmesi bazılarımıza taraflı gibi gelse de ben biliyorum ki forumun huzuru ve iyiliği için yapılıyor. Yoksa yönetimindeki tek bir kişi bile yanlı tutumla konu kilitkeyecek insanlar değiller.
Herkese iyi forumlar :)

konuların kapatılması sadece yönetimin hoşuna gitmediği için değil arkadaşlar dostlar burda fındık kabuğunu doldurmayacak tartışmaları büyütüp gereksiz kalpkırmaya kadar gitmesindir kast budur yoksa yönetimin hoşuna gitmedi diye bir konu kapatılmaz burda herkesin birbirinin düşüncesine saygı duyulması gerekir biz dostsak ne tarafı olduğu parti yüzünden nede tutuğu takım yüzünden kalp kırmaya gerek yok zaten benim leon um 195 i geçmiyor :D

konuların kapatılması sadece yönetimin hoşuna gitmediği için değil arkadaşlar dostlar burda fındık kabuğunu doldurmayacak tartışmaları büyütüp gereksiz kalpkırmaya kadar gitmesindir kast budur yoksa yönetimin hoşuna gitmedi diye bir konu kapatılmaz burda herkesin birbirinin düşüncesine saygı duyulması gerekir biz dostsak ne tarafı olduğu parti yüzünden nede tutuğu takım yüzünden kalp kırmaya gerek yok zaten benim leon um 195 i geçmiyor :D

fok balıkları da cok yalnız abi:)

Yazmadan once bırgun yuzyuze gelebılecegınızı dusunerek yazın.Karsılaştıgınızda bırbırınıze bakmaya yuzunuz olsun.

sevgili arkadaşlar yönetici gözü ile yazıyorum otobüs konusunu açan kardeşimiz sonra hiç yorum yaptımı bu konu hakkında!?

Konuyu açan bendim. Yorum yapma fırsatım olmadı Cezmi abi.

Konumun içeriği birçok gazetelere manşet olarak çıktı. Konunun tamamını okuduktan sonra insanların birbirini rencide edecek bulgulara rastlamadım. Yönetimin konuyu kitlemesi ÖNLEYİCİ bir hareket benim gözümde, çünkü konu anlaşıldı ve GEREKSİZ konuyu çarpıtacak, insanların belkide yanlış anlamasına neden olacak mesajlar engellenmiş oldu. Yönetimi başarılı tavrı yüzünden kutlarım.

Konunun içeriğine gelirse: Ortada bir mağdur var, bir şahit var, birde suçlu var. Bu GERÇEĞİ eğip bükmeye kalkmayın.Mağdur genç çift şöför değil. Konuyu dikkatlice okumadan yorum yapmayın, sadece kolkolalardı yazıyor. Başka şeyler hayal etmeye gerek yok. Haklıyı haksız, haksızı haklı yapmayın..

Kendisine saygısı olan başkasınada saygı gösterir!..Tartışırken bile saygıda kusur yaşıyorsanız bu tartışmadan çıkar atışmaya ve başka boyutlara yönelir.Tartışma kalp kırmadan üsluplu şekilde yapılırsa mantığı ve anlamı olur.Benim açımdan bu böyledir.Tartışmayı ve konuşmayı bunun yanında saygı bilen kişiler olsaydı o otobüs tartışmadan sonra nereye gidecekse giderdi.Ama onlar görünen o ki tartışmamışlar münekaşa etmişler.Çözemiyorsanız polis heryerde!..
Keyifli forumlar.

xx

burası arabistan olmayacak diyen bendim numan kardeşim aynı şekilde de yaptırmayacağım bir arkadaşımın daha dediği gibi bu ülke sadece türklerden ve müslümanlardan kurulu değil bende çok şükür müslümanım ve türküm ama bu böyle diye sadece biz varız anlamında değildir din kuralları ile de yönetilmiyor bu ülke senin memleketin mutahasıp olabilir sende olabilirsin ama herkes senin gibi değil ayrıca bir insan otobüste neler yapabilir diye düşündüm bir yandan da şu zamanımızda olanları düşünüyorum ben ankarada öğrenciyim haberleri izliyorsan bu şehir de içki satan tekelleri taşlayıp sahibini dövüp zorla kapatmasını sağlıyorlar iki sevgili adam akıllı akşam vakti bir parkta otururken belediyenin gayriresmi adamları gelip gidin burdan arkadaşlar diyor insanlar cumhuriyet gazetesi alıyor içki içiyor diye fişlenip devlet kurumlarında terfileri engelleniyor ve bu olaylar oluyor ve bunlar gerçekten benim başıma veya en yakınımın başına geldi ve bu hükümet zamanından beri olduğunu öğrendim şimdi başımdan geçen bu olaylar varken bu hükümeti seçen toplum olduğuna göre toplumunda çoğu bu fikirde ama bu şekilde mutahasıp olmayan kısımda var unutmayın amacım siyaset yapmak değil kesinlikle icraatlarını beğenip oy verende var saygı duyuyorum ama sende bu olayın gerçeğini bilmiyorsun bende ama benim başıma gelenler var ve ben otobüs şöförünün yanlış olduğunu düşünüyorum hala da fikrim sabit ayrıca o çocuklar gerçekten öpüşüyor bile olsalar bu o otobüs şöförünün haddine düşmez o ki sadece bir otobüs şöförü görevi parasını alıp o otobüsü kullanmak ne demek oluyor ya inmezlerse gitmem diye?herkes kurallara uysun kesinlikle ama herkeste kurallarımız dahilinde birbirine saygı duysun ama bu kurallar din kuralları değil karıştırmayalım!!!

Geri
Üst Alt