Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yasakçı Kapatmacı Zihniyetimiz Hiç değişmeyecek mi?

Arkadaşlar bizzat benzer bu tarz örneği kendim yaşadım!

Pizza salonuna arkadaşlarla yemek yemeğe gitmiştik otururken kız arkadaşım birden boynuma sarıldı ve bıraktı o andaki sevgisini gösterdi gülümsemiştik. Ordan pizza salonundan görevli denyonun biride çıktı 40 yaşlarında biri lütfen hareketinize dikkat edin aile var öpüşülecek yer değil dedi. Kafam, nevrim döndü körmüsün ne öpüşmesi dedim bana ben gördüm sizi diyip kesin konuşmasıyla gebertecektim p.vengi kalabalıktık masada onlar ayırdı zor tuttular beni.. Ve bu pizza salonu zincirli bir mağaza... Yani yapmadığım birşeyle suçlanıp rencide edilmeye çalıştım cevabını iyi alsada adam karaktersiz görmeden iyicene kafasına göre sallıyor işte öpüştü diye...

Herkezin ahlaki değerleri vardır, her ulusunda kültürü vardır, bizim ahlakımızda ve kültürümüzde toplum içinde öpüşmek yanlıştır ama sarılmak değildir en azından benim gözümde. Gerçekten öpüştülermi öpüşmediler mi bilemeyiz ama varsayki öpüştüler şoför insani olarak sadece tatlı dille uyarabilir tek yapacağı bu yada polise başvurmalıdır. Kafasına göre halkın otobüsünde sen kimsin ki rajon kesiyorsun? Tabiki bunlar hep varsayılan değerler.

Benim senin açtığın konuda kızdığım 2 nokta var biri; konu başlığın diğeri konu neden kilitlendide silinmedi tarzı cevabın oldu... Biz o konuyu silsek tutar yine birisi açar konu o konu neden silindi.. Kilitlesek neden kilitlediniz diye konu açarsınız.. O zaman çok bilen varsa gelsin buyursun arkadaş.. Yönetimde sizlerin bu tarz konularından yıpranıyor. Bu konu kesinlikle silinmez neden mi; o konuda kfy ( Cezmi abi ) kilitlenmesini uygun gördü ve kilitledi çünkü herkez o konunun kilitlendiğini görmesini, bu tarz din, dil, ırk vb tarzda konuların ileri derecede yorumlanmasına karşı tedbir amaçlı bir korumaydı. Silsek ne olacaktı neden silindiğini bilmeyecektiniz ve ileride bu tarz konular açıldığında yine din, dili ırka uzanan yorumlara açık olacaktı.

Herkezdende rica ediyorum kilitlemek istemiyoruz bu konuyu ama kapatalım artık muhabbeti..

ben böyle konulara yorum yapmam..ve farkettim ki..ben gibi düşünen bazıları da yorum yapmamış..
konular bu hale gelince çok üzülüyorum...
bunun için bir fikrim var kabul olursa..
zaten yanılmıyorsam siyasi bir şey paylaşmak yasak..otobüs olayı belki siyasi değil...(belkide.......?????.....bunu yazmayacağım )
isteğim şu eğer olursa..
siyasete dönüşebilek konuların da hiç açılmaması..ve yönetimin de o zaman yetkisini kullanması...
ve buna benzer bir çok konu açılıyor....
SCW türkiye genelinde ise her düşünceden insan vardır..hepsi bir yerde müdahil olurlar..
bütün yazıları okudum..katıldıklarım var katılmadıklarım var beğendiğim üslup var beğenmediğim üslup var..
sanane ne oluyor diyebilirsiniz..evet bana ne oluyor..ama şu ki gerçekten rahatsız oldum..ve üzüldüm...
bu sitede sağcı Türk de var Solcu TÜRK de var...mutlaka musevi hristiyan arkadaşlarımız da vardır...kendi inancına sahip arkadaşlar da vardır.....Kürt kökenli kardeşlerimiz de vardır...
eğer Scw TÜRKİYE ise herkesi kucaklamalı......
o yüzden soruna tartışmaya siyasete dine gidecek konulara eğer münkünse bıçak gibi müdahale edilmeli...ama sünnet edilmemeli..
bu da benim nacizane fikrim..
rahatsız ettim özür dilerim

burası arabistan olmayacak diyen bendim numan kardeşim aynı şekilde de yaptırmayacağım bir arkadaşımın daha dediği gibi bu ülke sadece türklerden ve müslümanlardan kurulu değil bende çok şükür müslümanım ve türküm ama bu böyle diye sadece biz varız anlamında değildir din kuralları ile de yönetilmiyor bu ülke senin memleketin mutahasıp olabilir sende olabilirsin ama herkes senin gibi değil ayrıca bir insan otobüste neler yapabilir diye düşündüm bir yandan da şu zamanımızda olanları düşünüyorum ben ankarada öğrenciyim haberleri izliyorsan bu şehir de içki satan tekelleri taşlayıp sahibini dövüp zorla kapatmasını sağlıyorlar iki sevgili adam akıllı akşam vakti bir parkta otururken belediyenin gayriresmi adamları gelip gidin burdan arkadaşlar diyor insanlar cumhuriyet gazetesi alıyor içki içiyor diye fişlenip devlet kurumlarında terfileri engelleniyor ve bu olaylar oluyor ve bunlar gerçekten benim başıma veya en yakınımın başına geldi ve bu hükümet zamanından beri olduğunu öğrendim şimdi başımdan geçen bu olaylar varken bu hükümeti seçen toplum olduğuna göre toplumunda çoğu bu fikirde ama bu şekilde mutahasıp olmayan kısımda var unutmayın amacım siyaset yapmak değil kesinlikle icraatlarını beğenip oy verende var saygı duyuyorum ama sende bu olayın gerçeğini bilmiyorsun bende ama benim başıma gelenler var ve ben otobüs şöförünün yanlış olduğunu düşünüyorum hala da fikrim sabit ayrıca o çocuklar gerçekten öpüşüyor bile olsalar bu o otobüs şöförünün haddine düşmez o ki sadece bir otobüs şöförü görevi parasını alıp o otobüsü kullanmak ne demek oluyor ya inmezlerse gitmem diye?herkes kurallara uysun kesinlikle ama herkeste kurallarımız dahilinde birbirine saygı duysun ama bu kurallar din kuralları değil karıştırmayalım!!!

+99

zaten bu tarz tartısmalara dini bulastıranlara bayılıyorum fıkrını dusuncesını one sunmayı beceremeyıp dini one vuranlar sayesınde bu tarz kavga dovusler cıkıyor zaten

ben bu konuların açıkcası açılması taraftarı değilim ne din,ne siyaset kimse kimin ne düşündüğünü yargılanamaz ama forumdada paylaşılmaya devam ediliyor maalesef zıt düşüncelerin ortaya çıkması kadar doğal bir şey ve herkes aynı kafada olacak diye bir kaide de yok.Benim bildiğim kurallarda yazdığı din,siyaset vs. gibi konularının açılmasının yasak olduğu.Konunun ne kadar başlık olarak ilgisi yoksa içerik olarak ilgisi var ucu ister istemez dokanıyor.Böyle bir konu olursada yazmıyorum.:eek:key:

Burdan Alpi ispiyonluyorum bütün çıbanın başı Alp :D:D:D:D

Geri
Üst Alt