Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ve çılgın proje açıklandı

• Konbuyu başlatan swotr
  • Başlangıç tarihi
insanın dünyada sahip olabileceği en güzel varlık olan çocuk yapma konusunda, geçinemeyiz bakamayız, okutamayız endişesiyle yapmamak durumunda kalındığı yerde kanal yapmak daha makbuldur

Türkiye'yi İstanbul'dan ibaret zanneden zihniyetin devamı. Üretime yatırım yapılacağına halen hizmet sektörüne ve ulaşıma yatırım yapılıyor. Devletçi bir zihniyetim yoktur ama günümüz şartlarında devletin en azından üretime ya da üretim yapana yatırım yapması gerekmektedir. Yoksa genç nüfusu bukadar çok olan ülkemizde işsizlik sorunu bitemez ve ithalata bağımlılığımız devam eder.

konu çılgın proje, boğaza alternatif. Devletin başındaki iktidar yada muhalefet bu konuyu tartışırken masum minicik gözlerini bile hayata açamamış ve tamamen cehaletten dolayı hayata gözlerini sonsuza dek kapatmış bebekle bunu milyonlara aksettiriyorsa asıl cehalet burdadır. Birde kalkıp bu proje senin değil Ecevitindir, hatta Osmanlı zamanından kalmadır diye yorum yapabilecek cesareti bulanlar da var. Sen değilmiydin çocuk öldü sen milleti doyur önce deyip bugün kalkıyor bu projeyi sen demedin senden önce bilmem kim dedi diyecek cesareti buluyorsun ve milyonlara alkışlatıyorsun kendini inanamıyorum. Konu boğaza alternatif, çevre konuşulsun, ticaret konuşulsun, katledilecek doğaya alternatif olarak yapılacak ek projeler tasarlansın, bu proje ile katladilmesi devam edilecek uygulamalara nasıl engel olunacağı koşulsun ama hiç alakası olmayan masum minicik yavrucağın ruhu zedelenmesin.

eğer başbakan çıkıp 3 çocuk tavsiye ediyor ve millet hiç buna bakmadan veryansın çocuk yapıyorsa, sorunlarını dile getiren bir köylüye Al ananı git burdan deme cesaretini buluyorsa bunun suçu ülkenin Başbakanında değildir, işlenen bu suç hepimizin suçudur. Destekledik yada desteklemedik ama iktidar çok yüksek oranlardaki farkla yönetici durumunda. Ben konunun yada konuşulan konuların dağıtılması yüzünden rahatsızım. Bir kişi kalkıyor boğaz alternatifi için alakasız bir şey söylüyor milyonlarca kişi onu ayakta alkışlıyor. diğeri çılgın projem diyor, kaybedilecek değerlere hiç değinmeden bundan medet umup yine milyonları ayakta alkışlatıyor. Ben bu kadar çabuk gaza gelen ve bu gazla hiç düşünmeden sonucunu bilmediği olaylara atılan halkımı şaşkınlıkla izlemeye devam ediyorum.

bu proje için haberleri dinleyince her taraftan sinir oluyorum. açlıktan ölen 3 aylık bebek Büşra'yı alet ediyorlar, devlet bakamadı çocuğa ve öldü diye. siyaseti bırakıp vicdanımın sesi ile yazacam. yahu yatacak yerin yok, Büşra gibi daha 3-4 çocuğun var, ısınamıyorsun ve alayınız aç, sen kendini ne sanıyorsun da bebek yapıyorsun be adam!!! Burada suçlu devlet mi birey mi çok tartışılır. bana kalırsa suçlu her şeyden önce birey, tamam aklın yetmiyor olabilir ve onca çaresizliğine rağmen çocuk da yapabilecek kadar gücün var. devleti devlet yapan da millettir, hayata geçirilen projeler ve vergiler. yani devlet aslında biziz, adam kalkmış devlet çocuğumu yaşatamadı diyor yahu. Hadi adam diyor neyse, üst düzey brokratlar da tutuyor bu olayı alet edip basından her koldan yayın yapıp kafamızı şişiriyorlar. Hiç kimse kusura bakmasın ama eğer yaptığın çocuğa bakacak durumun yok ve kaybediyorsan bunun bedelini başka birine atamazsın, senin çocuk yapmaya bile hakkın yok. Çocuk yaşasa da adam çocuğu yaşatmak için ölse amenna diyecem ama yokkkk. Bu olayın eğitimle cahillikle de alakası yok. Adam çocuğu yapmış cahil, hadi çocuk bu cahillikten de öldü bu da tamam, eğer hala cahilsen bu olay yüzünden sen kalkıp hukuk yoluyla neyin hakkını arayacak kadar akıllısın anlam veremiyorum. Bu tarz olayları duyunca ben insanlığımdan utanıyorum, adam çıkmış TV'ye dünyaya kendini reklam etmekten utanmıyor. Yüce Rabbim hakkında veya hakkımızda hayırslısını zaten veriyor.

ha bu arada konu neydi yahu :D:D

bravo faruk abi çok güzel yazmışsın eline koluna sağlık :D

insanın dünyada sahip olabileceği en güzel varlık olan çocuk yapma konusunda, geçinemeyiz bakamayız, okutamayız endişesiyle yapmamak durumunda kalındığı yerde kanal yapmak daha makbuldur

Kesinlikle katılıorum...
Bencede üretime destek verilmeli ulaşım ve ulaşım araçları yerine üretim alanları, fabrikalar açılmalı yada açılanlar teşvik edilmelidir.

(Kesinlikle İktidar yanlısı Bi birey Değilim, kendi desteklediğim Siyasi Görüş İktidar Dahi Olsa ona da muhalefet olunması gerekir diye düşünen, GÜCÜN yanında değil karşısında olan bir insanım)

Ama bi de şu taraftan bakalım...
Budamı yapılmasın, tamam üretim alanları yapamıorus, üretim sahaları yapılmıyor diye hiç bişey mi yapılmasın, evet sunum şeklini bende biraz komik buldum kabul ediorum, ama bu projeye saçmalık diye düşünenlere sorarım, Süveyş Kanalını Kim Başlatmış, Kim Tamamlamış ve Kimin Adı kalmıştır.... 15. Yüzyılda osmanlı Padişahlarının aklına gelen HAZAR gölünü KARADENİZE bağlama projesindeki 250 KM lik kanal düşüncesi "Way anasını be" Takdirini kazanıyorsa bu projedeki 50 KM lik kanal neden dalga konusu oluyor yoksa sırf adının çılgın proje olduğundanmı?

Kısaca şunu söyliyeyim, sırf desteklediğimizi daha iyi destekliyelim yada karşı çıktıklarımıza daha iyi karşı çıkalım diye durumu ABARTmayalım sevgili arkadaşlar...
Evet bi görüşü destekleyebiliriz, yada karşı çıkabiliriz... Ama bunu yaparken kendi çok güvendiğimiz ZEKAmızada hakaret etmemeye özen göstermeliyiz, Çünkü Bazen sırf karşı Çıkmak İçin yada Sırf Desteklemek için öyle şeyleri göz ardı ediyoruz ve görmezden gelioruz ki; büyük çerçeveden bakıldığında hakikaten kendi kendimizi Aptal durumuna sokuyoruz.. o yüzden aklı selimle düşünüp, öyle konuşmak, sohbet etmek, kendi fikrimizi yine kendimizle çelişmeden söyleyebilmek en güzeli olur diye düşünüorum ben saygılarımla..

Kesinlikle katılıorum...
Bencede üretime destek verilmeli ulaşım ve ulaşım araçları yerine üretim alanları, fabrikalar açılmalı yada açılanlar teşvik edilmelidir.

(Kesinlikle İktidar yanlısı Bi birey Değilim, kendi desteklediğim Siyasi Görüş İktidar Dahi Olsa ona da muhalefet olunması gerekir diye düşünen, GÜCÜN yanında değil karşısında olan bir insanım)

Ama bi de şu taraftan bakalım...
Budamı yapılmasın, tamam üretim alanları yapamıorus, üretim sahaları yapılmıyor diye hiç bişey mi yapılmasın, evet sunum şeklini bende biraz komik buldum kabul ediorum, ama bu projeye saçmalık diye düşünenlere sorarım, Süveyş Kanalını Kim Başlatmış, Kim Tamamlamış ve Kimin Adı kalmıştır.... 15. Yüzyılda osmanlı Padişahlarının aklına gelen HAZAR gölünü KARADENİZE bağlama projesindeki 250 KM lik kanal düşüncesi "Way anasını be" Takdirini kazanıyorsa bu projedeki 50 KM lik kanal neden dalga konusu oluyor yoksa sırf adının çılgın proje olduğundanmı?

Kısaca şunu söyliyeyim, sırf desteklediğimizi daha iyi destekliyelim yada karşı çıktıklarımıza daha iyi karşı çıkalım diye durumu ABARTmayalım sevgili arkadaşlar...
Evet bi görüşü destekleyebiliriz, yada karşı çıkabiliriz... Ama bunu yaparken kendi çok güvendiğimiz ZEKAmızada hakaret etmemeye özen göstermeliyiz, Çünkü Bazen sırf karşı Çıkmak İçin yada Sırf Desteklemek için öyle şeyleri göz ardı ediyoruz ve görmezden gelioruz ki; büyük çerçeveden bakıldığında hakikaten kendi kendimizi Aptal durumuna sokuyoruz.. o yüzden aklı selimle düşünüp, öyle konuşmak, sohbet etmek, kendi fikrimizi yine kendimizle çelişmeden söyleyebilmek en güzeli olur diye düşünüorum ben saygılarımla..

çok haklısın neden bu proje saçma gelior aslında karşı gelende bilior siyasi olduğunu bu proje ye karşı çıkanların 100 de 99 u ak parti yani Recep Tayyip Erdoğan a karşı oldukları için bu projeyi desteklemiolar halbuki bu adamdan başkası bu işi önümüzdeki 100 sene daha yapamaz herkes bilior he ben akp yi desteklemiorum böle yazdım die yanlış anlaşılmasın ben yapılan işin emeğin karşılığını destek olarak veriorum

çok haklısın neden bu proje saçma gelior aslında karşı gelende bilior siyasi olduğunu bu proje ye karşı çıkanların 100 de 99 u ak parti yani Recep Tayyip Erdoğan a karşı oldukları için bu projeyi desteklemiolar halbuki bu adamdan başkası bu işi önümüzdeki 100 sene daha yapamaz herkes bilior he ben akp yi desteklemiorum böle yazdım die yanlış anlaşılmasın ben yapılan işin emeğin karşılığını destek olarak veriorum

Erhan alakası yok partiyle kişiyle düşüncelerimin.. başka yere yazdım koplayım burayada..

objektif bakıyorum ben, babam olsa aynı şeyi söylerim .. kanala gelene kadar tonlarca sorunumuz var, gerek altyapı, gerek geçim şartları, okullar hastaneler vs vs öncelik bu olmamalı ,..50 milyar $ ın üzerinde maliyeti olacagı söyleniyor.. deprem konusunda konsey bir çok rapor yayınladı, kaç bina yıkılacak ne kadar kişi hayatını kaybedecek, ilgilenmiyor başbakanlık diye .. binaların çoğu dayanıksız depreme.. naptılar bu konuda, o kadar uyarıya rağmen, etrafa binalar yıkıldıktan sonra kullanılacak konteyner lar dışında .. neden kentsel dönüşüm tarzı bir şeye yönelmiyorlar, buna gelince para yok derler, allaha havale ederler.. istanbul yaşanılacak durumda değil, nüfusun 4 te biri burada, 1milyon+ kayıtlı araç var ..iki ilçesi arasını 3 saat trafikte gidiyosun .. ikinci bir boğazla yerleşim olmayan yerler de iyice dolacak , yeni rantlar oluşacak .. böyle dengesiz büyüme gelişme yatırım olur mu

Erhan alakası yok partiyle kişiyle düşüncelerimin.. başka yere yazdım koplayım burayada..

objektif bakıyorum ben, babam olsa aynı şeyi söylerim .. kanala gelene kadar tonlarca sorunumuz var, gerek altyapı, gerek geçim şartları, okullar hastaneler vs vs öncelik bu olmamalı ,..50 milyar $ ın üzerinde maliyeti olacagı söyleniyor.. deprem konusunda konsey bir çok rapor yayınladı, kaç bina yıkılacak ne kadar kişi hayatını kaybedecek, ilgilenmiyor başbakanlık diye .. binaların çoğu dayanıksız depreme.. naptılar bu konuda, o kadar uyarıya rağmen, etrafa binalar yıkıldıktan sonra kullanılacak konteyner lar dışında .. neden kentsel dönüşüm tarzı bir şeye yönelmiyorlar, buna gelince para yok derler, allaha havale ederler.. istanbul yaşanılacak durumda değil, nüfusun 4 te biri burada, 1milyon+ kayıtlı araç var ..iki ilçesi arasını 3 saat trafikte gidiyosun .. ikinci bir boğazla yerleşim olmayan yerler de iyice dolacak , yeni rantlar oluşacak .. böyle dengesiz büyüme gelişme yatırım olur mu

ender abi okul hastane zaten yapılıo öle çok fazla olmasada yavaşdan yapılıo ama bu tür deprem olayı binalarımızı nekadar sağlam yapsak bile büyük bi deprende fayde etmez,ama bu tür projeleri keşke hayata geçirip yapabilsek. ben bu projeyi çok önemli görüyorum inş başlayıp tamamlarlar die umuyorum

çok haklısın neden bu proje saçma gelior aslında karşı gelende bilior siyasi olduğunu bu proje ye karşı çıkanların 100 de 99 u ak parti yani recep tayyip erdoğan a karşı oldukları için bu projeyi desteklemiolar halbuki bu adamdan başkası bu işi önümüzdeki 100 sene daha yapamaz herkes bilior he ben akp yi desteklemiorum böle yazdım die yanlış anlaşılmasın ben yapılan işin emeğin karşılığını destek olarak veriorum

erhan bana bu projeyle ilgili bi kaç mantıklı sebep sölermisin

erhan bana bu projeyle ilgili bi kaç mantıklı sebep sölermisin

anlatıldığı kadarıyla güzelim boğazımız kirlenmemesi en başta neden bence,atık gemileri geçiyor en ufak bişi de tüm istanbul tehlikeye girior bu nedenle böle bişeye ihtiyaç var bana göre böle size göre neden mantıksız

Geri
Üst Alt