Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Twitter la Mercedes Park :)

Konu, 'Video' kısmında swotr tarafından paylaşıldı.

1. swotr

swotr Misafir

What do you think Mercedes engineers are doing when they are bored? No, they do not design a new model. Instead they are playing with Twitter controlled cars. Wait, what? Yes, you read it right.

Two guys with lots of spare time apparently conducted the first driving tests for a Tweet Race Prototype based on a Mercedes CL. But what is this car more exactly? Apparently is a car engineered to be controlled only by Twitter commands, no driver at all. And the first tests they did were pretty successful. The two guys were able to "drive" the car into a parking lot, and even park it next to a Mercedes SLS AMG->Mercedes CL. A little bit closer its true, but there was no driver behind the wheel, so... Anyway we know lots of people who can’t do even that!

http://www.topspeed.com/cars/car-news/video-how-to-park-a-twitter-controled-mercedes-cl-ar103815.html

2. eneserol

eneserol SCW Üyesi

2.980
    287
    83
    abi nerden buluyorsun böyle ilginç videoları :)

3. swotr

swotr Misafir

topspeed in anasayfasindaydi enescim :)

4. JoSepHH23

JoSepHH23 SCW Üyesi

2.382
    138
    63
    mukemmellll :eek:key: :D

5. swotr

swotr Misafir

bu da part 1

6. eneserol

eneserol SCW Üyesi

2.980
    287
    83
    ender abi alakasız olacak ama aracı teslim ediyor mu bugün servis

7. swotr

swotr Misafir

edecekler enes unuttum bak :D cikayim ben yavastan ararim seni uygun yerde bulusuruz belki

8. eneserol

eneserol SCW Üyesi

2.980
    287
    83
    :) tamam olur abi buluşuruz bi yerde gerçi benimde servislik bi işim var acaba oraya mı gelsem

9. swotr

swotr Misafir

aa gel istersen bugun 2 e kadar acik olmalari lazim, yolu bilmioysan tarif edebilirim

10. eneserol

eneserol SCW Üyesi

2.980
    287
    83
    2 ye kadar mı açık abi ben 4 e kadar diye biliyorum. şu an çalışıyorum öğle tatilinde 1 saat fazladan izin alıp gelebilirim abi biliyorum aygüvü de hangi kavşaktan dönüyorduk onu tam çıkaramadım şimdi :) basın ekspres yolundan giderken güneşli kavşağından mı dönüyorduk yoksa yenibosna mı

Sayfayı Paylaş