Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Toledo 1.9 TDi Alinirmi ? Motor Ömrü Ne Kadar ??

1.9 tdi vw ın en saglam motorlarından bırıdır.Bakımları ıyı yapılmıs,duzgun kullanılmıs 1.9 tdı 300k ları cok rahat goruyor.Avrupada 100k milin ustundekı motorlara buyuk turbo yapıp gazlıyorlar.Sızın almak ıstedıgınız 1.9 tdı vp37 enjeksıyon sıstemıne sahıp.Mehmet abı enjektor cok pahalı demıs ama sızın almak ıstedıgınız 1.9 tdı 110 luk motorun enjektorlerınden cok mazot pompası pahalıdır.mehmet abının kullandıgı 1.9 tdı pd serısı bır motordur.Ve her enjektor pompa gorevı gordugu ıcın enjektorlerı pahalıdır.Sorun cıkarıcak dıye bır durum da yok zaten.onemlı olan yorulmamıs arabayı bulmak burda.Ister benzınlı olsun ıster dızel olsun hasatı cıkmıs arabayı aldıgınızda elınız cebınızden cıkmaz.almak ıstedıgınız arabaya ıyıce baktırıp,kompresyonunu olcturdukten sonra eger bır dusus yoksa sıkıstırmada alıp gonul rahatlıgı ıle bınebılırsınız.

Turbo arabada dıkkat edılmesı gereken onemlı husus vardır.Arabayı kapattıktan sonra turbo yaglamayı durdurdugu ıcın arabayı kapatmadan once 2-3dk bekleyıp turbonun yaglanmasını beklemek gerekır.Bu hareket turbonun omrunun uzun olması ıcın yapılır.

O ilanda gördüğün araç benim yakın bir arkadaşımın aracıydı İlker kardeşim.Sanırım 22 250 ye verdi o galeriye.Arabada hiç bir problem yok.Boya vuruk veya herhangi bir kusur yok.Rengi hoşuna gittiyse bundan daha temiz bir araç bulma şansın yok.Bu arada araç toledoların en full versiyonu.Arkadaşın hanımı doktor devamlı hanımı kullanırdı aracı.2006 toledo yeni kasa dır muhakkakki onlarda 102 bg 8 valflik motor var pek tutulmuyor piyasada.Ancak o fiatlara alıcı bulabilir.

Abi bu araçtan bahsediyorsun dimi ? Seat Toledo 1.6 Signo Plus 2003 Model 23.750 TL Galeriden satılık ikinci el Bordo renk - 63203143

Güzel bir toledo almak istiyosan 21-22 gözden çıkarman gerek. Zaten bu arabalarından ederi bu kadar. Kırmızısı çok güzel duruyor ama çoktan çabuk solgunlasiyor buna dikkat et lpg ile ilgili önyargıların da vazgeç daha önce bende çok karsiydim ama kullandıktan sonra anlıyorsun bugün sifir benzinli araba alsam ilk isim yine lpg taktırmak olurdu

Bugune kadar bu yargımı kırıcak bi lpg li araçla karşılaşmadım gerçi ben uzak durduğum içindir ya :) Aklımda hep performans şüphesi var ve birde o deponun bagajın içinde olması ve bagajı büyük ölçüde kapatması hoşuma gitmiyor bir türlü

1.9 tdi vw ın en saglam motorlarından bırıdır.Bakımları ıyı yapılmıs,duzgun kullanılmıs 1.9 tdı 300k ları cok rahat goruyor.Avrupada 100k milin ustundekı motorlara buyuk turbo yapıp gazlıyorlar.Sızın almak ıstedıgınız 1.9 tdı vp37 enjeksıyon sıstemıne sahıp.Mehmet abı enjektor cok pahalı demıs ama sızın almak ıstedıgınız 1.9 tdı 110 luk motorun enjektorlerınden cok mazot pompası pahalıdır.mehmet abının kullandıgı 1.9 tdı pd serısı bır motordur.Ve her enjektor pompa gorevı gordugu ıcın enjektorlerı pahalıdır.Sorun cıkarıcak dıye bır durum da yok zaten.onemlı olan yorulmamıs arabayı bulmak burda.Ister benzınlı olsun ıster dızel olsun hasatı cıkmıs arabayı aldıgınızda elınız cebınızden cıkmaz.almak ıstedıgınız arabaya ıyıce baktırıp,kompresyonunu olcturdukten sonra eger bır dusus yoksa sıkıstırmada alıp gonul rahatlıgı ıle bınebılırsınız.

Turbo arabada dıkkat edılmesı gereken onemlı husus vardır.Arabayı kapattıktan sonra turbo yaglamayı durdurdugu ıcın arabayı kapatmadan once 2-3dk bekleyıp turbonun yaglanmasını beklemek gerekır.Bu hareket turbonun omrunun uzun olması ıcın yapılır.

İŞte asıl mesele o temiz dizeli bulmak sanırım baktığım ilanlarda 15o bin km den aşağı dizel araba yok. Bu arada Tdi ile dci arasındaki fark nedir sadece turbo olmayışımıdır ?

ikinci el dizel e girme derim... seat ta olsa... satanın nasıl kullandığını bilmiyorsun... kimse de doğruyu söylemiyor... benim leonum komple boyalı ama kazadan değil diye belirttiğim halde insanlar pek inanmıyor... dizel düşünüyorsan 0 km ucuz bir araç alabilirsin... yada hazır lpg li benzinli bir araç. tabi bütçeni bilmiyoruz bu arada... her türlüsü hakkında hayırlı olsun...

İŞte asıl mesele o temiz dizeli bulmak sanırım baktığım ilanlarda 15o bin km den aşağı dizel araba yok. Bu arada Tdi ile dci arasındaki fark nedir sadece turbo olmayışımıdır ?

dci nereden cıktı sımdı :) dci renault un commonrail teknolojısıne sahıp dızel motorunun adı.Turbo dızel bır motor olur kendılerı.

1.9tdi demek istedin herhalde istiyorsan omru cok bakimini zamaninda yaptirirsan

dci nereden cıktı sımdı :) dci renault un commonrail teknolojısıne sahıp dızel motorunun adı.Turbo dızel bır motor olur kendılerı.

DCi nerden çıktı derken şu şekilde anlatayım aslında ilk niyetim clio almaktı günde minimum 75-100 km yapacağım için az yakmasından fiyatının da kısmen düşük olmasından dolayı aklımdaydı. Geçtiğimiz pazar Trabzonda bi araba pazarına gidiyim durum nedir diye bakayım dedim tabi malumunuz bir istanbul pazarı kadar büyük ve çeşit yok :) 6-7 tane clio vardı 13 ile 18 bin tl arası. O ara kardeşim gösterdi toledoyu 1.9 TDİ di. Ondan merak etmiştim işin özeti dci motorlu bir araçta var aklımda eğer uygun olursa. Hayalimdeki leonu alana kadar :) Bu arada sizin fikriniz nedir verdiğin ilanla alakalı çokmu istiyor sizcede ??

Seat Toledo 1.6 Signo Plus 2003 Model 23.750 TL Galeriden satılık ikinci el Bordo renk - 63203143

araba guzel duruyor ama bu arabanın ederı bu para degıl.9 yasına gırecek bır araba ıcın cok para.1.6 16v 2003 ve sonrası motorlar.Daha verımlı ve ekonomık ama 1.6 motorlu bır toledoya o para verılene kadar ustune para koyulup 1.8t topsport alınıp aynı yakıt yakılır.1.6 ya lpg takıcam dersen bıle o para degıl ederı.km si ıstedıgı kadar dusuk olsun 2003 model ustune yenı kasası cıkmıs bır araba.Ben ne kadar mk1 leon ve mk2 toledo hayranı olsam da su fıyatları gordugumde cıldıryorum.Ikıncı el konusunda bızım ulkemız sagolsun sıfırı ıle aynı paraları gerı alanların oldugu bır ulke.

meslektaş kardeşim, artık turbo olmayan dizel araç kalmadı piyasada..her marka, kendi dizel aracına farklı bir isim veriyor, d,tdi,cdti,dci,hdi vs..onun dışında, günümüzde, her arabanın motoru tamamen kullanıma bağlı olarak 30.000 de gidebilir,300.000 de..benzinli-dizelden ziyade kullanıcı önemli bence..yapılabilecekler ise kısıtlı, tanıdıktan araba almak,yetkili serviste detaylı inceletmek falan filan..mesela, motor kapağı açılmamış 800.000 kmde dizel taksi albea vardı bi ara..

ayrıca, şantiye şartlarında kullanacaksan,bence şantiye sonuna kadar al bi tata, şantiye bitince sat gitsin:)

araba guzel duruyor ama bu arabanın ederı bu para degıl.9 yasına gırecek bır araba ıcın cok para.1.6 16v 2003 ve sonrası motorlar.Daha verımlı ve ekonomık ama 1.6 motorlu bır toledoya o para verılene kadar ustune para koyulup 1.8t topsport alınıp aynı yakıt yakılır.1.6 ya lpg takıcam dersen bıle o para degıl ederı.km si ıstedıgı kadar dusuk olsun 2003 model ustune yenı kasası cıkmıs bır araba.Ben ne kadar mk1 leon ve mk2 toledo hayranı olsam da su fıyatları gordugumde cıldıryorum.Ikıncı el konusunda bızım ulkemız sagolsun sıfırı ıle aynı paraları gerı alanların oldugu bır ulke.

Bir galerici arkadaşla konuştum o da o para etmez dedi bana. Dediğini aynen aktarıyorum bu arabayı galerici 16-19 arası bir fiyata alır istediği rakamda çok yüksek ve tok bir satıcı aşağısınada vermez kimseye sizin söyleminizle kesişiyor baya bende kararsız kalıyorum arada sizin dediğiniz 1.8t önerebileceğiniz bi ilan varmı bunlar mesela diye ?

meslektaş kardeşim, artık turbo olmayan dizel araç kalmadı piyasada..her marka, kendi dizel aracına farklı bir isim veriyor, d,tdi,cdti,dci,hdi vs..onun dışında, günümüzde, her arabanın motoru tamamen kullanıma bağlı olarak 30.000 de gidebilir,300.000 de..benzinli-dizelden ziyade kullanıcı önemli bence..yapılabilecekler ise kısıtlı, tanıdıktan araba almak,yetkili serviste detaylı inceletmek falan filan..mesela, motor kapağı açılmamış 800.000 kmde dizel taksi albea vardı bi ara..

ayrıca, şantiye şartlarında kullanacaksan,bence şantiye sonuna kadar al bi tata, şantiye bitince sat gitsin:)

bu gidişat onu gösteriyor zaten ama almışken de temiz bişi alayım diyodum ev ve ailede burda olunca sadece şantiye olarak bakmamıştım olaya :)

bu gidişat onu gösteriyor zaten ama almışken de temiz bişi alayım diyodum ev ve ailede burda olunca sadece şantiye olarak bakmamıştım olaya :)

o zaman olay değişir tabi, trabzonda olduğunu düşünürsek, yağmur-çamur-uzungöl civarları piknik falan, o halde ilaç L200..:) şaka bi yana da, alacağın araç şantiyeye gidecekse, o araca muhakkak toplu binilir..titizim, aracı kimseye vermem desen de, bu sefer işçi taşıma günleri olur kesin..ben senin yerinde olsam,şu 3 ihtimalden birini yapardım:

1-düzgün araç alır,şantiyeye götürmem
2-hor kullanmaya müsait bir araba alır, isteyen kullansın derim (mardinde 90 model mi ne 1.9 daewoo pikap vardı..Türkiyede tek:))
3-şantiyeye gitmek için dandik bir araç+aile için düzgün bir araç..

Geri
Üst Alt