Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Toledo 1.9 TDi Alinirmi ? Motor Ömrü Ne Kadar ??

ybncii

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar öncelikle hepinize iyi forumlar dilerim. Trabzonda işe başlayacam bi araç lazım oldu şimdi bana aslında az yakıyor diye clio düşünüyordum ama bugun bi araba pazarına gidiyim dedim toledo 1.9 tdi vardı. Aslında sattığım arabam 2004 Toledo 1.6 signo plus tı oldukçada memnundum. Ancak 1.9 tdi konusunda bi bilgim yok bu araçların fiyatları ne kadardır. Ayrıca motor ömürleri ne kadar acaba ? Ve haliyle ne kadar yakıyorlar. 2000-2001 model toledolar mevcut anca kmleri düşündürüyor beni. İki tane araç buldum burda ikiside 2001 model yalnız biri 200000 km diğeri 145000 km bunlardan birini alsam ne kadar gider acaba bana günde ortalama minimum 70 km yol yapıcam. Ne kadar yakarlar acaba ? Sizin önereceğiniz araçlar mevcutmudur ??

Valla İlker kardeşim,önceleri çok fiat farkı vardı benzin ile dizel yakıt arasında.Şimdi ise bu fark çok azaldı.Ben şehir içinde 1.6 dizel ile 6.5-7 litre mazot yakıyorum.Nerdeyse 1.4 tsı benzinli motorla aynı.Çünkü şehirler artık kalabalık trafikten illallah etmiş adım atamıyorsun.Ayrıca yerinde olsam dizellerde çok yüksek km araç almam motor tamiri benzinliye göre bayaa yüksek tutuyor diyorlar.

Valla İlker kardeşim,önceleri çok fiat farkı vardı benzin ile dizel yakıt arasında.Şimdi ise bu fark çok azaldı.Ben şehir içinde 1.6 dizel ile 6.5-7 litre mazot yakıyorum.Nerdeyse 1.4 tsı benzinli motorla aynı.Çünkü şehirler artık kalabalık trafikten illallah etmiş adım atamıyorsun.Ayrıca yerinde olsam dizellerde çok yüksek km araç almam motor tamiri benzinliye göre bayaa yüksek tutuyor diyorlar.

valla tekin abi benzin 4.40 motorin 3.87 aslında dediğin doğru eskisi gibi aman aman bi fark kalmadı aralarında ama gel görki kararsız kaldım nasıl yapsam bilemedim benzinliyemi yönelsem tekrar onun da 2003-2004 üne 20-24 arası istiyorlar sürekli

İlker madem o paralar civarlarında arıyorsun 1.6 lpg takılmış benzinlide alabilirsin.Keşke aracını satmasaydın diyesim geliyor.Lpg yede çok uygundu.Hayırlısı olsun.Bu arada 1.9 tdı araçların vergiside yüksek.Aradaki fark ile çok km yakıt parası çıkıyor.Sanırım sen esnafsın. Bence yüksek hacimli motorlara çıkma.6 ayda bir üzüyor.

İlker madem o paralar civarlarında arıyorsun 1.6 lpg takılmış benzinlide alabilirsin.Keşke aracını satmasaydın diyesim geliyor.Lpg yede çok uygundu.Hayırlısı olsun.Bu arada 1.9 tdı araçların vergiside yüksek.Aradaki fark ile çok km yakıt parası çıkıyor.Sanırım sen esnafsın. Bence yüksek hacimli motorlara çıkma.6 ayda bir üzüyor.

yok abi esnaf değilim inşaat mühendisiyim yeni bi şantiyeye başlayacağım evimden git gel yapacağım o yuzden düşünüyorum

Hayırlı olsun yeni işin kardeşim.İNŞALLAH gönlüne göre bir araç bulursun.

1.9tdı motorlar hem ekonomi hem motor ömrü olarak çok iyi motorlardır ama burda sana kimse 300.000 gider diyemez... ben 450.000km de üst kapak hiç açılmamışını gördüm iyi kullanılmış temiz 1.9tdı çok uzun ömürlü ve az yakan bi motordur...

3 tane 1.9 tdi motora bindim. hepside az yakan ve çok iyi giden makinalara sahipti. motor olarak hiçbir sıkıntı yaşamadım. ama enjektör veya turbo sıkıntısı yaşayabilirsin ki ben yaşadım. bunlar olduğu zamanda yakıttan yapmış olduğun tasarrufun 2 katını geri ödüyorsun. motora kolay kolay bişey olmaz asıl sıkıntılar enjektör ve turbo.

Bu konuda mehmet abi çok tecrübeli söylediklerine katılıyorum. Bana soracak olursan 1.6 benzinli alıp lpg taktırmak daha mantıklı toledolar lpgde sorun yaşamıyor ayrıca lpg performansi çok iyi

3 tane 1.9 tdi motora bindim. hepside az yakan ve çok iyi giden makinalara sahipti. motor olarak hiçbir sıkıntı yaşamadım. ama enjektör veya turbo sıkıntısı yaşayabilirsin ki ben yaşadım. bunlar olduğu zamanda yakıttan yapmış olduğun tasarrufun 2 katını geri ödüyorsun. motora kolay kolay bişey olmaz asıl sıkıntılar enjektör ve turbo.

Bu gune kadar hep benzinli araç kullandım dizelle daha tanışmadım hani emaneten alınanları saymıyorum malum :) O yuzden dizelde ne gibi sıkıntılarla karşılaşırım ne olur bilmiyorum. Örneğin Toledo için en kötüsünü düşünürsek enjektörlerle turboyu değişmek ne kadara mal olur bize acaba

bu arada şu araç var aklımda sizce fiyatı nasıl ? Boyası olması düşündürüyor beni birazcık
Seat Toledo 1.9 TDi Signo 2001 Model 19.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Gümüş Gri renk - 62139946

Bu konuda mehmet abi çok tecrübeli söylediklerine katılıyorum. Bana soracak olursan 1.6 benzinli alıp lpg taktırmak daha mantıklı toledolar lpgde sorun yaşamıyor ayrıca lpg performansi çok iyi

abi lpg ye oldum olası karşıyım bir türlü o yargımı yıkamadım. İki depolu arabayı sevemedim gitti

Geri
Üst Alt