• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Spor yay takmasını bilen var mı

matu

Kayıtlı Üye
Herkese selam, bugün fk 5cm yaylarım geldi. Bunu nasıl takabiliriz life kaldırıp jantları sökecez eski yayları alıp yenilerini mi yerleştireceğiz acaba bilgisi olan var mı? Ben kendim yapmak istiyorum :)

kurtbil

Kayıtlı Üye
Orjinal yayları söküp yerine aynı şekilde yenilerini takacaksın.Haliyle arabanın lifte kaldırılması gerekiyor.Kendin mi değiştireceksin ?

patrıot

Kayıtlı Üye
Sökme takma kişinin kendisinin yapabilecegi bir işlemdir.Bazı araclar gerektirir.Lift,şanzıman lift gibi malzemeler gerekiyor.

En önemlisi yayları taktıktan sonra rotbalanscıda kolların yenı dusukluge gore ayarlanmasıdır.Bu işlemi atlamayın....

matu

Kayıtlı Üye
Sanayide arkadaşımın dükkanı var, işlemleri kendimiz uygulamak istiyoruz hava filtresi işleminide kendimiz uygulayacağız.. Ben montaj parası vermek istemiyorum açıkcası. Ayrıca bu yaylar çok ağır yav :confused:

SaLvia

Kayıtlı Üye
yaylarda fırlama tehlikesi var kanımca ben arka yaylara hortum geçirtirken yanındaydım ustanın çok dikkatli bi çekilde çıkarma işlemini yapmıştı

_AS_

Kayıtlı Üye
Orjinal yaylar araç tekerlek üzerinde olmasa bile gergin duruyor fırlatıp atabilirsiniz birine zarar gelebilir iyice öğrenmeden denemeyin derim. 50 60 liraya değiştiriyorlar.

safaks

Kayıtlı Üye
100 liradan aşşağı deiştirmezsin.. Çok tanıdık vs. varsa ancak.. yayları amortisörden çıkarırken bi kelepçe gibi bi alet kullanıyolar onu kullanmadan sökmeye çalışırsan dikkatli ol birini yaralayabilirsin. Yayları takarken de uçlarına hortum geçirmeyi unutmayın.

matu

Kayıtlı Üye
Demin bi arkadaşlaydık peugeout servisi var, ustasını aradı adam yarım günümüzü alır dedi bu kadar sürüyor mu bu işlem şaşırdım ben :confused:

Üst Alt