Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Spor yay takmasını bilen var mı

galiba aracınız leon 1.4 tsı yayları takmak o kadar basit bir işlem değil ön ve arka taraf taşıyıcılara kadar sökülüyor özellikle lift şart.filtreyi biraz beceriyle takabilirsiniz ama yaylar için 70 80 tl verip bilen birine taktırmanızı tavsiye ederim.tabi bu işlemden sonra rot ve balans ayarı unutulmamalı:eek:key:

Ben 50 TL ye hallettirmiştim 2 saat civarı sürdü usta babamın arkadaşıydı "bir daha da bana bunun için gelme en sevmediğim şey şunları değiştirmek" diyip azarladı:D Çok basit değil yani.

benim ne yalan söliyim arka yaylar ön burçlar viraj lastikleri falan 4 5 saat civarı sürdü burçlar tornacıyada gitmişti salıncaklara çakılması için

yayların fırlama ihtimali yok orjinalleri sökerken kesinlikle fırlar ihtimal deil net yani:). çok dikkatli olmanız lazm. ön amortisörleri sökebilirseniz gerisini amortisörcüde 10 liraya halledebilirsiniz. pres makinasıyla eskileri söker yenilerini yerine takar. daha sonra amortisörleri geri yerine takabilirsiniz. arka yaylar içinse bi vida sökmeniz yeterli olucaktır. taşıyıcıların vidasıydı yanlış hatırlamıyorsam. bu işlemleri yaptıktan sonra hemen rot balanscıya gidin derim. zaten gitmesseniz arabanız yolda kendi kendine gezinir :D

Benim fikrim zor bir işlem bir ustaya yaptırmanızı tavsiye ederim daha önce bir leonunkini söküp takmış birini bulursanız daha iyi olur benimki 1 saatte bitmişti

yaylar takılırken yayların fırlamaması için mengene gibi gerdirmeler var bunlar yaylara takılıyor ve yayların fırlaması engelleniyor ama işi bilmiyen birinin yapabileceği bir iş değil bence ortalama 2 saat civarı sürüyor yay takıldıktan sonra rot ayarları yapıyor bence işi bilmiyorsanız kendinize daha büyük masraflar açmamak için sezarın hakkını sezara ver ve bu işin ehli birine yaptır nihayetinde kendi canını ve sevdiklerinin canını taşıyorsun yapacağınız bir eksiklik veya unutulan bir civata kötü sonuçlara neden olabilir...

Bugün arabayı servise bıraktım ufak bi kaza geçirmiştim artık araba çıkınca ustaya götürüp taktıracaz anlaşılan :)

Geri
Üst Alt