Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Spor yay takmasını bilen var mı

Konu, 'Tuning' kısmında matu tarafından paylaşıldı.

1. matu

matu SCW Üyesi

311
    24
    18
    Herkese selam, bugün fk 5cm yaylarım geldi. Bunu nasıl takabiliriz life kaldırıp jantları sökecez eski yayları alıp yenilerini mi yerleştireceğiz acaba bilgisi olan var mı? Ben kendim yapmak istiyorum :)

2. kurtbil

kurtbil SCW Üyesi

7.712
    650
    113
    Orjinal yayları söküp yerine aynı şekilde yenilerini takacaksın.Haliyle arabanın lifte kaldırılması gerekiyor.Kendin mi değiştireceksin ?

3. patrıot

patrıot SCW Üyesi

2.839
    290
    83
    Sökme takma kişinin kendisinin yapabilecegi bir işlemdir.Bazı araclar gerektirir.Lift,şanzıman lift gibi malzemeler gerekiyor.

En önemlisi yayları taktıktan sonra rotbalanscıda kolların yenı dusukluge gore ayarlanmasıdır.Bu işlemi atlamayın....

Bunu beğendi. matu bunu beğendi.
  4. matu

matu SCW Üyesi

311
    24
    18
    Sanayide arkadaşımın dükkanı var, işlemleri kendimiz uygulamak istiyoruz hava filtresi işleminide kendimiz uygulayacağız.. Ben montaj parası vermek istemiyorum açıkcası. Ayrıca bu yaylar çok ağır yav :confused:

5. SaLvia

SaLvia SCW Üyesi

275
    118
    43
    yaylarda fırlama tehlikesi var kanımca ben arka yaylara hortum geçirtirken yanındaydım ustanın çok dikkatli bi çekilde çıkarma işlemini yapmıştı

6. _AS_

_AS_ SCW Üyesi

1.184
    138
    63
    Orjinal yaylar araç tekerlek üzerinde olmasa bile gergin duruyor fırlatıp atabilirsiniz birine zarar gelebilir iyice öğrenmeden denemeyin derim. 50 60 liraya değiştiriyorlar.

7. safaks

safaks SCW Üyesi

263
    28
    28
    100 liradan aşşağı deiştirmezsin.. Çok tanıdık vs. varsa ancak.. yayları amortisörden çıkarırken bi kelepçe gibi bi alet kullanıyolar onu kullanmadan sökmeye çalışırsan dikkatli ol birini yaralayabilirsin. Yayları takarken de uçlarına hortum geçirmeyi unutmayın.

8. matu

matu SCW Üyesi

311
    24
    18
    Demin bi arkadaşlaydık peugeout servisi var, ustasını aradı adam yarım günümüzü alır dedi bu kadar sürüyor mu bu işlem şaşırdım ben :confused:

9. safaks

safaks SCW Üyesi

263
    28
    28
    Ustanın çırağı olmasın o..

10. matu

matu SCW Üyesi

311
    24
    18
    Tahminen ne kadar sürer??