Spor yay takmasını bilen var mı | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

Spor yay takmasını bilen var mı

Konu, 'Tuning' kısmında matu tarafından paylaşıldı.

1. matu

matu
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Herkese selam, bugün fk 5cm yaylarım geldi. Bunu nasıl takabiliriz life kaldırıp jantları sökecez eski yayları alıp yenilerini mi yerleştireceğiz acaba bilgisi olan var mı? Ben kendim yapmak istiyorum :)

2. kurtbil

kurtbil
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    113
    Orjinal yayları söküp yerine aynı şekilde yenilerini takacaksın.Haliyle arabanın lifte kaldırılması gerekiyor.Kendin mi değiştireceksin ?

3. patrıot

patrıot
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    83
    Sökme takma kişinin kendisinin yapabilecegi bir işlemdir.Bazı araclar gerektirir.Lift,şanzıman lift gibi malzemeler gerekiyor.

En önemlisi yayları taktıktan sonra rotbalanscıda kolların yenı dusukluge gore ayarlanmasıdır.Bu işlemi atlamayın....

Bunu beğendi. matu bunu beğendi.
  4. matu

matu
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Sanayide arkadaşımın dükkanı var, işlemleri kendimiz uygulamak istiyoruz hava filtresi işleminide kendimiz uygulayacağız.. Ben montaj parası vermek istemiyorum açıkcası. Ayrıca bu yaylar çok ağır yav :confused:

5. SaLvia

SaLvia
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    43
    yaylarda fırlama tehlikesi var kanımca ben arka yaylara hortum geçirtirken yanındaydım ustanın çok dikkatli bi çekilde çıkarma işlemini yapmıştı

6. _AS_

_AS_
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    63
    Orjinal yaylar araç tekerlek üzerinde olmasa bile gergin duruyor fırlatıp atabilirsiniz birine zarar gelebilir iyice öğrenmeden denemeyin derim. 50 60 liraya değiştiriyorlar.

7. safaks

safaks
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    100 liradan aşşağı deiştirmezsin.. Çok tanıdık vs. varsa ancak.. yayları amortisörden çıkarırken bi kelepçe gibi bi alet kullanıyolar onu kullanmadan sökmeye çalışırsan dikkatli ol birini yaralayabilirsin. Yayları takarken de uçlarına hortum geçirmeyi unutmayın.

8. matu

matu
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Demin bi arkadaşlaydık peugeout servisi var, ustasını aradı adam yarım günümüzü alır dedi bu kadar sürüyor mu bu işlem şaşırdım ben :confused:

9. safaks

safaks
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Ustanın çırağı olmasın o..

10. matu

matu
    SCW ÜYESİ

Beğenileri: