Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Solmuş Sararmış Far Plastiği Parlatma

Konu, 'Araç Detaylı Temizlik ve Boya Koruma' kısmında fatihyksel tarafından paylaşıldı.

1. fatihyksel

fatihyksel SCW Üyesi

1.488
    537
    113
    Arkadaşlar resimleri alıntı yaptım kusura bakmayın. Konuyu açmaktaki gayem, hem fikir vermek hem de tecrübesi olan arkadaşların tecrübelerini burada paylaşmalarını sağlamak. Benim aracımda da aynı problem var yalnız soluklaşma şeklinde değil de ince ince çatlaklar görünümünde. Pütürlü bir yapısı var. Zımpara olayını kavrayamadım, bu far camının daha çok çizilmesine yol açmazmı? Kısacası yapmaya çekindim ama sonuçlar mükemmel. Açıkcası biraz gaza gelmem lazım galiba. Yapan arkadaşlar varsa lütfen tecrübelerini paylaşsınlar...
    Kullanılan malzemeler:
    Zımparalar:
    600
    800
    1200
    2000
    3000(meguiars)
    Meguiar's plastix
    Zaino Z5 sentetik cila
    3M Maskeleme bandı
    Farecla microfiber bez
    İlk olarak 600 kumluk zımparayı kuru olarak uygulandı

Daha sonra tüm zımparaları kova içerisindeki suda 10 dakika kadar beklettikten sonra sırasıyla 600,800,1200,2000 ve 3000'lik zımparaları sürekli ıslatarak ıslak olarak uygulandı ve zımparalama işlemi yaklaşık bir buçuk saat kadar sürdü.

Zımparalama işleminden sonra plastix adlı ürünü çiziklerin hepsi kaybolana dek defalarca uygulandı ve sonuç:

Bunu beğendi. memox bunu beğendi.
  2. REİS38

REİS38 SCW Üyesi

6.334
    1.469
    113
    fatih bu her yerde uygulanan bir durum kayserideki sanayiye gitsen yapacakları sıfır zımpara ile zımparalanacak tabiki sulu olarak sonrada pasta yaptılarmı tamam defalarca bu şekilde yapılan far gördüm bizim elektrikci arkadaşlarda yapıyorlar çüncü,,,:eek:key:

Bunu beğendi. fatihyksel bunu beğendi.
  3. fatihyksel

fatihyksel SCW Üyesi

1.488
    537
    113
    aynen öyle abi bende hyundai için bi kaç yere gitmiştim de bu boya koruma ile ilgili sitelerde var orda görüne ben yine ekleyeyim ordan dedim :)

4. atay78

atay78 SCW Üyesi

2.583
    1.241
    113
    dostum guzel bır pylasım

5. Çöllü

Çöllü FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI SCW Üyesi

4.805
    3.977
    113
    Paylaşım için teşekkürler.. :eek:key:

6. arthur

arthur SCW Üyesi

4.365
    1.746
    113
    fatih saol güzel paylaşım

7. eneSene

eneSene SCW Üyesi

1.285
    300
    83
    Güzel uygulama ancak cesaret ister

8. kaanoksuz

kaanoksuz SCW Üyesi

3.097
    1.288
    113
    Güzel paylaşım tşkr :eek:key:

9. serkanreis

serkanreis SCW Üyesi

2.771
    545
    113
    vay arkadaş nerdesin yağ dünnden beri kayıpsın oğlum sesin soluığun çıkmıyor ne oldu sana puhahapuhaha

10. arthur

arthur SCW Üyesi

4.365
    1.746
    113
    adamı madara ettiniz tabi çıkmaz biraz tölerans tanır adam ya puhahapuhahapuhaha:şoför:şoför

Sayfayı Paylaş