Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sizce Nasil Alinmali Mi.....

1.4 tsı motor sizce nasil yakit olsun atiklik olsun içinde en cok begendiginiz ve sizi cezbeden hangisi oldu

Bence 1.4 TSI Tabi öyle olmasa 1.6 Leonumu Satıp 1.4 TSI'ya geçmezdim durduk yere..

1.6 yı kötülemem Asla Onunda yeri farklıdır.. ama iş "güç" meselesine gelirse şunu bi kere söyliyim 1.4 kadar gitmez.. ha 1.6 da LPG de 1.4 kadar yakmaz.. ama LPG nin de ne olacağı belli değil bir sene önce 1.9 du şimdi 2.7 tl oldu litresi..

şehir içinde 100 Km de ben hiç 10 (Hatta Çoğu zaman 12-13) lt nin altına düşemedim 1.6 yla.. (LPG'li)

Aynı yerlerden şu anda 1.4 Aracımla aynı hızlanma süreleri ve aynı hızlarda geçiyorum(az yaksın diye bir gayretim yok) gördüğüm ortalama 7-8 lt var hesabını sen yap... :eek:key:

1.6 nın gitmesi için 4bin devirleri görmen lazım her viteste 1.4 te ise 2bin devirde araba sana vites değiştirmen gerektiğini söylüyor ;)

Bence 1.4 TSI Tabi öyle olmasa 1.6 Leonumu Satıp 1.4 TSI'ya geçmezdim durduk yere..

1.6 yı kötülemem Asla Onunda yeri farklıdır.. ama iş "güç" meselesine gelirse şunu bi kere söyliyim 1.4 kadar gitmez.. ha 1.6 da LPG de 1.4 kadar yakmaz.. ama LPG nin de ne olacağı belli değil bir sene önce 1.9 du şimdi 2.7 tl oldu litresi..

şehir içinde 100 Km de ben hiç 10 (Hatta Çoğu zaman 12-13) lt nin altına düşemedim 1.6 yla.. (LPG'li)

Aynı yerlerden şu anda 1.4 Aracımla aynı hızlanma süreleri ve aynı hızlarda geçiyorum(az yaksın diye bir gayretim yok) gördüğüm ortalama 7-8 lt var hesabını sen yap... :eek:key:

1.6 nın gitmesi için 4bin devirleri görmen lazım her viteste 1.4 te ise 2bin devirde araba sana vites değiştirmen gerektiğini söylüyor ;)
bu yazdiklarin beni 1.4 e cekiyor :D ben 1.4 du bi test etsem cok ama cok güzel olucak adandaki ark. bi toplanti düzenlesinde onlardan bi test için ricam olucak

Selçuk atmosferikte 4000 devir çevirirsen tabi yakarsın, benzin dedin mi 2bin beşyüzü geçirmeden vites büyültecen yahu :)

bence 1.4 bak 1.6 tavsıye etmem aynı rakamlara makyajlı 1.4 bulursun :eek:key:

Selçuk atmosferikte 4000 devir çevirirsen tabi yakarsın, benzin dedin mi 2bin beşyüzü geçirmeden vites büyültecen yahu :)

Abi gitmesi için bi kere en azından max devirini bulacaksın aracın 1.6 8V de o devir 3.600 noktasındaydı e öyle oluncada basmak icab ediyordu malum benim ortalamada şehir içinde hiç 9'lu rakamları görememişti.. Şimdi 1.800 de max devir görünce (ve max devir 1.6 dan 50 nm/tork ta fazla olunca hızım ve hızlanmam aynı ama yakıt ortalamam 7lerde 8lerde biraz da km yaptımmı daha da düşeceğine inanıyorum :eek:key:

Geri
Üst Alt