Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sigaraya %40 Zam

yuhh..bi anda bu kadar zam yaparlar mı yaa??hayırlısı böylelikle baya azalır içen..

Valla Alp ve Ayberk söylediklerinize çok şaşırıyorum ben. Ben istediğim kadar içiyim kimseye zararım olmaz. Ayrıca adam gibi içmeyi bilen kimsenin etrafındakilere zararı olmaz.
Zaten içmeyi bilmiyosa öyle mekanlara gitesin. 18 yaş sınırı koymuş adamlar hala çocuk olanlar mekanımıza gelmesin diye daha ne yapsınlar.

Ayrıca Alp'cim rahatsız olup olmamak nasıl içmeynler baglı ya Allahsını seversen :) Ben arakdaşlarım için katlanırım tamam sorun değil ama yine rahatsız olurum sigaranın dibimde içilmesinden.

Neyse siz öyle düşünüyosuz ben böyle uzatmıyım =)
Sigara'ya da 18 yaş sınırı koymuşlar. İşe sağlığa zararlı olması gözüyle bakarsan, ve insanın kontrolü dışında zarar görmesini göz önünde bulundurursan hiçbir farkları yok.

bırakmaya bi sebep daha bu gidişle 2010 a sigaradan değilde verem olmuş olarak girmemiz kaçınılmaz olacak.....

İnsanlar baştan sigara içtikleri için hasta olmayımı kabul ediyorlar? O zaman alkol alan herkesde alkolik olmayımı kabulleniyor? Yanlış bir mentalite. Bence bu halk yeterince vergi veriyor. Bu vergiler ya düzgün kullanılmıyor yada arada bir yerlerde sızıntı var. Veya borunun diğer tarafı tamamen açık..

Alp ben sağlıktan bahsediyorum işin maddiyatından çok.Eğer senin için maddiyat önemli geliyorsa birşey diyemiycem.Ben burda sigarananın zararlarını sayacak değilim daha geniş bakmanı dilerim,ayrıca milletvekilinin açıklamalarına atfen dedim.Mantalite değil bu resmen bence mazoşistlik kendine zarar veriyorsun bile bile...Herkes ne oldugunu biliyor sağlığı etkiliyor mu etkiliyor,eee vücutda düzen bozulunca ne oluyor hasta oluyon bunun neresi yanlış ben anlamış değilim.Söylediklerini kendin inanıyon mu acaba sigara içiyon galiba :D
Ben içmeyen biri olarak kesinlikle istemiyorum istedikleri kadar havalandırma, özel donanımlar geliştirsinler benim gözüme bile dokanıyor fazla durunca öyle bir ortamda :)

Rakı da sigarada candır. İsterlerse % 1000 zam yapsınlar yine de içerim. ne içene neden içmiyorsun derim ne de içene neden içiyorsun derim

içmek isteyenleri hiç bir şekilde engelleyemezler, bunu da bildikleri için adamlar hem cezadan,hem zam'dan hem de (yasağa çözüm olarak sunacakları) yaratacakları sektörlerden kazançlarını katlayacaklar.... Özünde insan sağlığını korumak olsa...ve bende sigara kullanmayan biri olarak sevinebilsem keşke ?!

Geri
Üst Alt