Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon Agility

paylaşım için teşekkürler, paylaşılmamıştı merak etme, izlemiş olan izlemesin zorla izle demiyo kimse kimseye rahat ol sen.

---------- Post added at 02:57 ---------- Previous post was at 02:55 ----------

esp siz düşünemiyorum kullandığım arabayı, acemiyizde biraz...

tamamdır eyw ıcım rahatladı sımdı

volkan o zaman şöyle düşün. bir yağ birikintisine geldi teker araç kaymaya çalıştı bunu bir clio sümbül ile yaşarsan dediğin gibi bir yere patlarsn. ama yol tutuşu ve sana müdahale şansı tanıyan bir leonda yaşarsan pilotaj ile kurtarabilirisn.

hatırlarsan bir konu açmıştım. eylül ayında eskişehirden mersine sertavuldan giderken birden mucura girdim espsiz ve ön iki lastiği ile arka iki lastiği farklı olan bir toledo ile. araç kaymaya başladığında tamamen pilotaj ile kurtardım. nitekim toledo kaymaya çok meyilli ve müdehale imkanı çok daha az bir araçtır leona göre.

e tmm işte bende onu diyorum..
sen de yetenek varmış :D
ben de o kadar yetenek ve soğukkanlılık olduğunu sanmıyorum esp tam bana göre =)

Bende bir anımı yazmak istiyorum. Emre telde konuşmuştuk bunu hatırlarsın. Emreden (Eskişehirden) İstanbula dönüyordum. Bursa üzerinden gidiyordum. Geceydi. Daldım. Yoncaya girmeden önceki hızım 130-140 idi. Dönmeye başlamadan frene asıldım. Hızım 95 civarına düştü. Viraja girdikten sonra frene basmayı kestim. Virajin ilk kısmını güzelce aldı. Sonra virajın ikinci kısmının açısı daha dardı. Kırılan viraj türünden. Bu arada virajda hafif ters eğimde vardı. O noktada ne fren ne gaza basmamama rağmen araba ilk önden kayma yapmaya başladı. 4 lastik bir den ciyaklamaya başladı. ESP ışığı yanıp sönmeye başladı. 'tırrrrt tırrrt tırrrt tırrrt' gibisinden ses çıkararak. Ve arabanın önden kayması durup hafiften arkayı bıraktı ve araç virajı aldı.

1.not: araçta o zaman yay yoktu
2.not: en iyi şöförlerde hata yapabilir bunun için baştan risk almamak lazım.
3.not: F1 arabalarında ESP benzeri bir sistem kullanılır.
4.not: Bazen durumlar ve faktörler sizin elinizde değildir.

---------- Post added at 18:16 ---------- Previous post was at 18:06 ----------

ESP buzda işe yaramaz diyenler izleyin :) :

http://www.youtube.com/watch?v=K3m24bjkfg0&feature=fvw

arkadaşlar benim anlatmaya çaıştığım nokta şu. eğer sürüş karakterinizi değiştirirseniz güvenliğin en önemli adımını yapmış olursunuz. esp nin çalışma şansı %99 düşer. kalan %1 de tercih sebebidir. nitekim ben burada esp en önemlisidir diyen bir çok arkadaşımızın her zaman emniyet kemeri taktıklarını sanmıyorum. zira bir arabadaki en önemli güvenlik elemanı herşeyden önce emniyet kemeridir.

arkadaşlar benim anlatmaya çaıştığım nokta şu. eğer sürüş karakterinizi değiştirirseniz güvenliğin en önemli adımını yapmış olursunuz. esp nin çalışma şansı %99 düşer. kalan %1 de tercih sebebidir. nitekim ben burada esp en önemlisidir diyen bir çok arkadaşımızın her zaman emniyet kemeri taktıklarını sanmıyorum. zira bir arabadaki en önemli güvenlik elemanı herşeyden önce emniyet kemeridir.

Ben koltuğa oturduğum anda takarım. Sürüş karekteri konusunda çok haklısın :)

Abilerim sonucta iyi yada kötü şöför diye birsey yok hepimiz insanız hepimiz hata yapabiliriz bence tartısmalar yersiz tabi tartısmak güzel bişi konu konuyu acmıs burda ve zevkle okudum bu tür seyler tercih meselesi tabiki afedersiniz eşşeğini sağlam kazığa bağlıyacaksın bu kural böyledir 2+2 = 4 :D:D
Gercekten zevkle okudum bazı konulardada bilgi sahibi oldum teşekkür ederim herkeze

Geri
Üst Alt